0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

JAUTĀJUMI UN ATBILDESKā uzskaitīt vieglā auto degvielas patēriņu, ja mašīna brauc pārmaiņus ar gāzi un benzīnu?

Kā uzskaitīt vieglā auto degvielas patēriņu, ja mašīna brauc pārmaiņus ar gāzi un benzīnu?

Jautājums. Kā uzskaitīt vieglā auto degvielas patēriņu, ja mašīna brauc pārmaiņus ar gāzi un benzīnu (šoferim blakus jau neviens pārbaudītājs nesēž)? Uz jautājumu atbild Ņina Vasiļevska, ekonomikas zinātņu maģistre, jurista palīgs, SIA “DATE V” valdes locekle, Latvijas Republikas Grāmatvežu asociācijas biedre. Saskaņā MK noteikumu Nr. 585 „Noteikumi par grāmatvedības kārtošanu un organizāciju”  41.punktu : „ Grāmatvedības organizācijas dokumenti nosaka kārtību, kādā dokumentē, novērtē un uzskaita uzņēmuma saimnieciskos darījumus... dokumentē un uzskaita uzņēmuma transportlīdzekļu izmantošanas izdevumus, tai skaitā ar uzņēmuma saimniecisko darbību saistītos transportlīdzekļu izmantošanas izdevumus, kā arī izdevumus, kas saistīti ar uzņēmuma kā darba devēja vieglo pasažieru automobiļu izmantošanu personīgajām…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Ņina VasiļevskaJautājums. Kā uzskaitīt vieglā auto degvielas patēriņu, ja mašīna brauc pārmaiņus ar gāzi un benzīnu (šoferim blakus jau neviens pārbaudītājs nesēž)?

Uz jautājumu atbild Ņina Vasiļevska, ekonomikas zinātņu maģistre, jurista palīgs, SIA “DATE V” valdes locekle, Latvijas Republikas Grāmatvežu asociācijas biedre.

Saskaņā MK noteikumu Nr. 585 „Noteikumi par grāmatvedības kārtošanu un organizāciju”  41.punktu : „ Grāmatvedības organizācijas dokumenti nosaka kārtību, kādā dokumentē, novērtē un uzskaita uzņēmuma saimnieciskos darījumus… dokumentē un uzskaita uzņēmuma transportlīdzekļu izmantošanas izdevumus, tai skaitā ar uzņēmuma saimniecisko darbību saistītos transportlīdzekļu izmantošanas izdevumus, kā arī izdevumus, kas saistīti ar uzņēmuma kā darba devēja vieglo pasažieru automobiļu izmantošanu personīgajām vajadzībām un kurus nosaka, ņemot vērā nodokļus reglamentējošo normatīvo aktu prasības”.

Savukārt  42.punkts, noska, ka „ Ja speciālajos likumos vai citos normatīvajos aktos attiecībā uz kādiem konkrētiem grāmatvedības organizācijas dokumentiem nav noteikts citādi, grāmatvedības organizācijas dokumentus izstrādā, apstiprina un par to saturu atbild uzņēmuma vadītājs”

Tātad, ja normatīvie akti nenosaka kā rīkoties konkrētā gadījumā, uzņēmuma vadītājam ir tiesības šo kārtību noteikt  grāmatvedības organizācijas dokumentos.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: