0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻIKā veikt ar PVN apliekamus pakalpojumu darījumus ar Lielbritāniju pēc "Brexit"?

Kā veikt ar PVN apliekamus pakalpojumu darījumus ar Lielbritāniju pēc “Brexit”?

VID informācija

Saistībā ar Apvienotās Karalistes (AK) izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), Valsts ieņēmumu dienests (VID) informē par darījumu, kuriem piemērojams pievienotās vērtības nodoklis (PVN), veikšanas kārtību ar AK. Pēc pārejas perioda beigām ES noteikumi par PVN, ko piemēro pakalpojumiem, AK un tās teritorijā vairs nebūs saistoši. Sākot ar 2021.gada 1.janvāri, sniegtajiem un saņemtajiem pakalpojumiem ar AK PVN piemērošanas kārtība būs tāda, kāda tā noteikta ar trešajām valstīm un trešajām teritorijām.  VID  aicina  uzņēmumus,  kuri  sniedz  pakalpojumu  AK  vai  saņem pakalpojumu no AK un plāno to turpināt arī pēc pārejas perioda, laikus iepazīties ar noteikumiem, ko piemēro pakalpojumiem, kurus sniedz trešajām valstīm/teritorijām…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Saistībā ar Apvienotās Karalistes (AK) izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), Valsts ieņēmumu dienests (VID) informē par darījumu, kuriem piemērojams pievienotās vērtības nodoklis (PVN), veikšanas kārtību ar AK.

Pēc pārejas perioda beigām ES noteikumi par PVN, ko piemēro pakalpojumiem, AK un tās teritorijā vairs nebūs saistoši. Sākot ar 2021.gada 1.janvāri, sniegtajiem un saņemtajiem pakalpojumiem ar AK PVN piemērošanas kārtība būs tāda, kāda tā noteikta ar trešajām valstīm un trešajām teritorijām. 

VID  aicina  uzņēmumus,  kuri  sniedz  pakalpojumu  AK  vai  saņem pakalpojumu no AK un plāno to turpināt arī pēc pārejas perioda, laikus iepazīties ar noteikumiem, ko piemēro pakalpojumiem, kurus sniedz trešajām valstīm/teritorijām un saņem no tām, kā arī veikt vajadzīgos pasākumus attiecībā uz pakalpojumiem, uz kuriem attiecas īpašais PVN režīms jeb MOSS (Mini One Stop Shop/Mini vienas pieturas aģentūra).

MOSS darījumi līdz 2020.gada 31.decembrim

Nodokļa maksātājiem, kuri veic uzņēmējdarbību Latvijā vai jebkurā citā ES dalībvalstī, kas ir reģistrēti MOSS kādā no ES dalībvalstīm un nodrošina elektronisko sakaru, apraides un elektroniski sniegtus pakalpojumus personām, kuras nav nodokļa maksātāji AK, saskaņā ar PVN direktīvu jāmaksā PVN par pakalpojumiem, kas sniegti AK klientiem līdz 2020.gada 31.decembrim.

Tādējādi MOSS deklarācijās jāiekļauj tie pakalpojumi, kas sniegti AK patērētājiem līdz 2020.gada 31.decembrim, neņemot vērā, ka nodokļa maksātājiem minētās MOSS deklarācijas ir jāiesniedz pēc AK izstāšanās no ES datuma.

Saistībā ar pakalpojumiem, kas būs sniegti AK klientiem, sākot ar 2021.gada 1.janvāri, nodokļa maksātājiem, kuri reģistrēti MOSS, būs jāievēro AK noteikumi, ko AK piemēros attiecībā uz šiem pakalpojumiem.

Par šiem pakalpojumiem nodokļa maksātājiem vairs nebūs jāziņo, izmantojot MOSS deklarāciju.

MOSS deklarāciju korekcijas un kontroles pēc 2020.gada 31.decembra

MOSS PVN deklarāciju korekcijas tiek veiktas, koriģējot attiecīgo MOSS PVN deklarāciju, kā tas paredzēts Padomes 2011.gada 15.marta Īstenošanas regulas (ES) Nr.282/201, ar ko nosaka īstenošanas pasākumus Direktīvai 2006/112/EK par kopējo pievienotās vērtības nodokļa sistēmu, 61.panta 1.punktā, un elektroniski jāiesniedz identifikācijas dalībvalstij trīs gadu laikā no dienas, kad bija jāiesniedz sākotnējā deklarācija.

Tomēr tas vairs nebūs iespējams pēc 2020.gada 31.decembra. Labojumus MOSS deklarācijā par veiktajiem MOSS darījumiem pārejas perioda laikā var veikt tikai līdz 2021.gada 31.decembrim.

Sākot ar 2021.gada 1.janvāri, visas korekcijas iepriekšējās MOSS deklarācijās, ko iesnieguši nodokļa maksātāji, kad tie tika identificēti MOSS vajadzībām AK, būs tieši jāpaziņo attiecīgajai ES patēriņa dalībvalstij saskaņā ar šīs dalībvalsts pieņemtajiem noteikumiem.

Latvijas nodokļa maksātāji, kuri līdz 2020.gada 31.decembrim būs snieguši elektronisko sakaru, apraides un elektroniski sniegtos pakalpojumus AK, savās MOSS deklarācijās par šo periodu joprojām iekļaus darījumus ar AK (patēriņa dalībvalsts kods – GB). Savukārt elektronisko sakaru, apraides un elektroniski sniegtie pakalpojumi, ko Latvijas nodokļa maksātāji sniegs klientiem AK, sākot ar 2021.gada 1.janvāri, savās MOSS deklarācijās AK kā patēriņa dalībvalsti vairs neatspoguļos.

VID informē, ja maksājums netiks veikts vai maksājums būs mazāks par MOSS deklarācijā norādīto, pēc pārejas perioda beigām VID nosūtīs atgādinājumu tikai nodokļa maksātājam. VID vairs nepastāvēs pienākums par šo faktu informēt AK.

Par precēm un pakalpojumiem samaksātā PVN atmaksas pieprasīšana

Pēc 2021.gada 31.marta attiecībā uz AK vairs netiks piemērotas Direktīvas 2008/9/EK, ar ko nosaka sīki izstrādātus noteikumus Direktīvā 2006/112/EK paredzētajai PVN atmaksāšanai nodokļa maksātājiem, kas neveic uzņēmējdarbību attiecīgās valsts teritorijā, bet veic uzņēmējdarbību citā dalībvalstī (Direktīva 2008/9/EK), normas saistībā ar PVN atmaksas kārtību. Ņemot vērā, ka AK kļūs par trešo valsti, uz kuru attieksies Padomes 1986.gada 17.novembra Trīspadsmitā direktīva 86/560/EEK par dalībvalstu likumu saskaņošanu attiecībā uz apgrozījuma nodokļiem – pievienotās vērtības nodokļa atmaksāšanas kārtība nodokļiem pakļautajām personām, kas nav reģistrētas Kopienas teritorijā (Trīspadsmitā Direktīva 86/560/EEK), visi PVN atmaksas pieprasījumi, kuri adresēti no AK Latvijai, tiks uzskatīti par PVN atmaksas pieteikumiem no trešās valsts.

Tādējādi no AK vairs nebūs iespējams elektroniski iesniegt PVN atmaksas pieteikumu, lai pieprasītu Latvijai samaksātā PVN atmaksu.

Par PVN, kas samaksāts līdz 2020.gada 31.decembrim un par kuru līdz 2021.gada 31.martam ir iesniegts PVN atmaksas pieteikums

Saskaņā ar Izstāšanās līguma 51.panta 3.punktu nodokļa maksātājs, kas veic uzņēmējdarbību kādā no ES dalībvalstīm vai AK, joprojām izmanto elektronisko portālu, ko izveidojusi tā reģistrācijas valsts saskaņā ar Direktīvas 2008/9/EK 7.pantu, lai iesniegtu elektronisku atmaksas pieteikumu par PVN, kas samaksāts attiecīgi AK vai dalībvalstī pirms pārejas perioda beigām, t.i., līdz 2020.gada 31.decembrim.

Lai veiktu atmaksu saskaņā ar Direktīvas 2008/9/EK nosacījumiem, pieteikums jāiesniedz ne vēlāk kā 2021.gada 31.martā.

Par PVN, kas samaksāts līdz 2020.gada 31.decembrim un par kuru līdz 2021.gada 31.martam nav iesniegts un pārsūtīts PVN atmaksas pieteikums Latvijai

Pēc 2021.gada 31.marta AK nodokļu maksātājiem būs tiesības saņemt PVN atmaksu no Latvijas par samaksāto PVN, t.i., lai saņemtu PVN, kas samaksāts Latvijā, atmaksu, nodokļa maksātājiem būs jāizmanto vienīgā iespējamā PVN atmaksas pieteikuma procedūra, t.i., procedūra atbilstoši Trīspadsmitajai Direktīvai 86/560/EEK, un nodokļa maksātājiem, kas veic uzņēmējdarbību AK, būs jāpieprasa PVN atmaksa Latvijā saskaņā ar Latvijas procedūrām, kuras attiecas uz nodokļa maksātāju iesniegtajiem atmaksas pieteikumiem no trešajām valstīm.

Par PVN, kas samaksāts pēc 2021.gada 1.janvāra

Atmaksu AK nodokļa maksātājiem par PVN, kas samaksāts Latvijā, sākot ar 2021.gada 1.janvāri, VID atmaksās, pamatojoties uz paritātes principu, ja Latvija un AK būs vienojušās par PVN atmaksu.

Pieteikums būs iesniedzams papīra formā atbilstoši Trīspadsmitajai Direktīvai 86/560/EEK.