0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

BIZNESSKam pievērst uzmanību, veicot uzņēmuma sadarbības partneru uzraudzību?

Kam pievērst uzmanību, veicot uzņēmuma sadarbības partneru uzraudzību?

Šā gada pirmajos septiņos mēnešos likvidēti jau vairāk nekā 18 tūkstoši uzņēmumu, informē Lursoft. No tiem vairākums, t.i., 94,9%, ir sabiedrības ar ierobežotu atbildību. Lursoft veicis likvidēto uzņēmumu profila izpēti. Kas liecina par uzņēmuma nonākšanu riska zonā Dažādi apgrūtinājumi ir pirmais brīdinājuma signāls tam, ka uzņēmuma turpmākā darbība ir uz jautājuma zīmes. Piemēram, ilgstoši nodokļu parādi, nodrošinājumi. Tāpat arī gada pārskatu neiesniegšana un, protams, uzņēmuma saimnieciskās darbības apturēšana. Pētījuma laikā apkopotie dati rāda, ka lielākajam vairākumam, t.i., 70,6% no visiem šī gada pirmajos septiņos mēnešos likvidētajiem uzņēmumiem, pirms likvidācijas bija reģistrēti nodrošinājumi. No piemērotajiem teju 13 tūkstošiem nodrošinājumu, 73,2% gadījumu piemērotājs…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Šā gada pirmajos septiņos mēnešos likvidēti jau vairāk nekā 18 tūkstoši uzņēmumu, informē Lursoft. No tiem vairākums, t.i., 94,9%, ir sabiedrības ar ierobežotu atbildību. Lursoft veicis likvidēto uzņēmumu profila izpēti.

Kas liecina par uzņēmuma nonākšanu riska zonā

Dažādi apgrūtinājumi ir pirmais brīdinājuma signāls tam, ka uzņēmuma turpmākā darbība ir uz jautājuma zīmes. Piemēram, ilgstoši nodokļu parādi, nodrošinājumi. Tāpat arī gada pārskatu neiesniegšana un, protams, uzņēmuma saimnieciskās darbības apturēšana. Pētījuma laikā apkopotie dati rāda, ka lielākajam vairākumam, t.i., 70,6% no visiem šī gada pirmajos septiņos mēnešos likvidētajiem uzņēmumiem, pirms likvidācijas bija reģistrēti nodrošinājumi. No piemērotajiem teju 13 tūkstošiem nodrošinājumu, 73,2% gadījumu piemērotājs bija Valsts ieņēmumu dienests, bet vēl 26,4% gadījumu – zvērināti tiesu izpildītāji. Pētījums atklāj, ka šogad likvidētajiem uzņēmumiem nodrošinājumus piemērojusi arī Valsts policija, tostarp gan Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde, gan Organizētās noziedzības apkarošanas pārvalde un arī Kriminālpolicijas pārvalde, arī maksātnespējas procesu administratori un tiesas. Vislielākajā skaitā starp likvidētajiem uzņēmumiem ar nodrošinājumiem ir tirdzniecības un būvniecības uzņēmumi, aiz kuriem seko ēdināšanas pakalpojumu sniedzēji. Tieši šo nozaru uzņēmumi šī gada pirmajos septiņos mēnešos visbiežāk arī likvidēti. Lursoft pētījums atklāj, ka no visiem pētījuma laikā analizētajiem likvidētajiem uzņēmumiem 14% strādājuši vairumtirdzniecības, 12% – mazumtirdzniecības, bet 5,6% – specializēto būvdarbu sfērās. Likvidēto uzņēmumu statistika vēlreiz apliecina, ka klientu un piegādātāju monitorēšana ir svarīga, jo uzraudzība ļauj operatīvi reaģēt gadījumos, ja tiek reģistrēti apgrūtinājumi, nodokļu parādi vai citas kritiskas izmaiņas, kas citkārt varētu palikt nepamanītas un atklātas vien tad, kad klientam sākts likvidācijas process vai arī tas jau likvidēts.

Likvidatori – vien retajam uzņēmumam

Lai ieviestu Moneyval ziņojumā sniegtās rekomendācijas un uzlabotu situāciju naudas atmazgāšanas novēršanas jomā Latvijā, Uzņēmumu reģistrs ķēries pie automatizētas ekonomiski neaktīvo kapitālsabiedrību izslēgšanas no reģistra. Piemēram, š.g. 14.janvārī vienas dienas laikā likvidēti 6645 uzņēmumi, 13.februārī – 3408, 29.martā – 749. Šajās trijās dienās vien likvidēta vairāk nekā puse no visiem šī gada pirmajos septiņos mēnešos likvidētajiem uzņēmumiem. Kā atzīst Uzņēmumu reģistrs, vienkāršotas likvidācijas kārtībā no reģistra izslēgtas augsta riska komercsabiedrības, kas nav atklājušas patiesos labuma guvējus, kā arī neaktīvie uzņēmumi. To, ka lielākā daļa uzņēmumu likvidēti vienkāršotās likvidācijas ceļā, parāda arī Lursoft apkopotie dati. Tikai 10,3% no šogad likvidētajiem uzņēmumiem bija iecelts likvidators. Nelielai daļai (2,7%) no šiem uzņēmumiem bija apturēta saimnieciskā darbība, bet 4,4% likvidācijas brīdī bija aktīvs nodrošinājums. Raugoties uz likvidēto uzņēmumu dalībnieku struktūru, redzams, ka no šogad likvidētajiem uzņēmumiem, kuriem bijis iecelts likvidators, vairākums bijuši ar vietējo kapitālu. Vien 15% dalībnieku vidū reģistrēti arī ārvalstnieki.
Vienkāršotu likvidācijas procedūru Uzņēmumu reģistrs var sākt, ja: – No VID tiek saņemta informācija, ka gada laikā pēc reģistrācijas uzņēmums nav sācis uzņēmējdarbību vai paziņojis par savas darbības pārtraukšanu, vai arī tas sistemātiski neiesniedz likumos paredzētos pārskatus, deklarācijas vai nodokļu aprēķinus, kā arī tas nav atrodams juridiskajā adresē; – Uzņēmums atkārtoti neiesniedz gada pārskatus vai to amatpersonu paraksta paraugus, kurām piešķirtas paraksta tiesības; – Gada laikā atkārtoti netiek izpildīti Uzņēmumu reģistra valsts notāra likumīgie rīkojumi. 9 FAKTI PAR 2019.GADA PIRMAJOS 7 MĒNEŠOS LIKVIDĒTAJIEM UZŅĒMUMIEM:
  • 2019.gada 7 mēnešos likvidēts 18 351 uzņēmums;
  • 10,3% likvidēto uzņēmumu bija iecelts likvidators;
  • 70,6% uzņēmumu pirms likvidācijas bija reģistrēti nodrošinājumi;
  • 63,2% pirms likvidācijas bija apturēta saimnieciskā darbība;
  • 34,1% uzņēmumu likvidācijas brīdī bija nodokļu parāds;
  • 6% no likvidētajiem uzņēmumiem iesnieguši pārskatus par 2018.gadu;
  • 50,5% no visiem šogad likvidētajiem uzņēmumiem, kuri iesnieguši 2018.gada pārskatus, norādījuši, ka to apgrozījums pērn bijis 0 eiro;
  • 26,4% no likvidētajiem uzņēmumiem dalībnieks bijis ārvalstnieks;
  • 27% likvidēto uzņēmumu dalībnieku pieder daļas arī citos uzņēmumos.