0,00 EUR

Grozā nav nevienas preces.

NODOKĻI Ko Valsts prezidents atgādināja nodokļu iekasētājiem?

Ko Valsts prezidents atgādināja nodokļu iekasētājiem?

Valsts prezidents Egils Levits 4. novembrī viesojās Valsts ieņēmumu dienestā (VID), lai diskutētu ar VID darbiniekiem par labas pārvaldības principu ievērošanu ikdienas darbā un pārrunājot ar VID ģenerāldirektori Ievu Jaunzemi aktualitātes iestādes darbā. Savā priekšlasījumā Valsts prezidents uzsvēra, ka laba pārvaldība ir viens no modernas, demokrātiskas, tiesiskas valsts obligātiem elementiem, un Levits atzina, ka Latvija Eiropas mērogā ir daudz sasniegusi labas pārvaldības principu izzināšanā, ietveršanā normatīvajā regulējumā un ieviešanā praksē. Levits norādīja, ka laba pārvaldība balstās uz četriem “vaļiem”: sabiedrības intereses izsakoša politiska vadība jeb valdība, kompetencēs funkcionējošs civildienests, pārvaldes institucionālā un hierarhiskā uzbūve,…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu9 € / mēnesī*
Pirmās 30 dienas bez maksas
Abonēt
*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties
Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Foto: vid.gov.lv

Valsts prezidents Egils Levits 4. novembrī viesojās Valsts ieņēmumu dienestā (VID), lai diskutētu ar VID darbiniekiem par labas pārvaldības principu ievērošanu ikdienas darbā un pārrunājot ar VID ģenerāldirektori Ievu Jaunzemi aktualitātes iestādes darbā.

Savā priekšlasījumā Valsts prezidents uzsvēra, ka laba pārvaldība ir viens no modernas, demokrātiskas, tiesiskas valsts obligātiem elementiem, un Levits atzina, ka Latvija Eiropas mērogā ir daudz sasniegusi labas pārvaldības principu izzināšanā, ietveršanā normatīvajā regulējumā un ieviešanā praksē. Levits norādīja, ka laba pārvaldība balstās uz četriem “vaļiem”:
  • sabiedrības intereses izsakoša politiska vadība jeb valdība,
  • kompetencēs funkcionējošs civildienests,
  • pārvaldes institucionālā un hierarhiskā uzbūve,
  • pareizas lēmumu pieņemšanas procedūras.
Lai panāktu labas pārvaldības principu pilnvērtīgu darbību, vispirms tie ir jāiesakņo sabiedrībā. Sabiedrībai, pirmkārt, ir jāpieprasa laba pārvaldība, otrkārt, tai jāsaprot, kas tas ir. Ir nepieciešama aktīva pilsoņu iesaistīšanās politiskajā diskusijā par mūsu valsts ierobežoto resursu taisnīgu sadali. Tas pieder pie pilsoniskās sabiedrības, un pilsoņiem vienmēr ir jādomā līdzi par to, kā mēs organizējam mūsu valsti. Taču šai sabiedrības diskusijai ir jābūt paškritiskai, proti, ir jāatturas no nejēdzīgiem Latvijas valsti un tās pārvaldi diskreditējošiem vispārinājumiem un populistiskiem priekšlikumiem. Valsts pārvalde ir pelnījusi respektu,” uzsvēra Valsts prezidents.

Sarunā ar VID ģenerāldirektori Jaunzemi abas puses pārrunāja aktualitātes iestādes darbā, tuvākos izaicinājumus un redzējumu par iestādes attīstību.

Jaunzeme tikšanās laikā vērsa uzmanību uz nepieciešamību mainīt dažādas likumu normas, lai tādējādi veicinātu labprātīgu nodokļu nomaksu, īpaši akcentējot VID iniciēto jautājumu par dienesta pieņemto lēmumu atklātību.

Nodokļu iekasējamību un valsts labklājību kopumā ir iespējams uzlabot, ja šajā procesā piedalās visi, ja iespējami plašāk darbojas labprātīgas nodokļu nomaksas princips,” skaidroja VID ģenerāldirektore.

Valsts prezidents augsti novērtēja līdzšinējo VID darbu, dinamiski strādājot pie tā, lai uzņēmēji kļūtu arvien godīgāki un valstī saruktu ēnu ekonomika, kā arī aicināja vēl lielāku uzsvaru likt uz sabiedrības izglītošanu, konsultēšanu, sodu piemērošanu tikai ekstrēmos gadījumos.

Valsts prezidenta priekšlasījumu par labas pārvaldības principiem

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: