0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

BIZNESSFINANSESKrājbankas kreditoriem prasības un pretenzijas jāpiesaka līdz 11. augustam

Krājbankas kreditoriem prasības un pretenzijas jāpiesaka līdz 11. augustam

Kā informē zvērinātu advokātu birojs Sorainen, ar Rīgas apgabaltiesas lēmumu 2012. gada 8. maijā ir sākta maksātnespējīgās akciju sabiedrības Latvijas Krājbanka bankrota procedūra, kuras ietvaros tiek realizēta bankas manta, tiek dzēsti kreditoru prasījumi un kuras noslēgums ir tās likvidācija. Atbilstoši Rīgas apgabaltiesas lēmumam bankas kreditoriem savas prasības un pretenzijas pret banku ir jāpiesaka ne vēlāk kā līdz 11. augustam (ieskaitot). Prasības un pretenzijas jāiesniedz neatkarīgi no tā, vai šādas personas ir iesniegušas prasības un pretenzijas laika periodā līdz bankrota procedūras sākšanai. Prasības un pretenzijas iesniedzamas rakstiska pieteikuma formā (kreditora prasījuma pieteikuma forma izveidota Latvijas Krājbankas mājaslapas www.lkb.lv sadaļā „Informācija kreditoriem”.…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Kā informē zvērinātu advokātu birojs Sorainen, ar Rīgas apgabaltiesas lēmumu 2012. gada 8. maijā ir sākta maksātnespējīgās akciju sabiedrības Latvijas Krājbanka bankrota procedūra, kuras ietvaros tiek realizēta bankas manta, tiek dzēsti kreditoru prasījumi un kuras noslēgums ir tās likvidācija.

Atbilstoši Rīgas apgabaltiesas lēmumam bankas kreditoriem savas prasības un pretenzijas pret banku ir jāpiesaka ne vēlāk kā līdz 11. augustam (ieskaitot). Prasības un pretenzijas jāiesniedz neatkarīgi no tā, vai šādas personas ir iesniegušas prasības un pretenzijas laika periodā līdz bankrota procedūras sākšanai.

Prasības un pretenzijas iesniedzamas rakstiska pieteikuma formā (kreditora prasījuma pieteikuma forma izveidota Latvijas Krājbankas mājaslapas www.lkb.lv sadaļā „Informācija kreditoriem”.

Administrators maksātnespējas procesā ir juridiskā persona KPMG Baltics SIA (reģ. Nr. 40003235171), kura ir pilnvarojusi fizisko personu – sertificētu administratoru Jāni Ozoliņu, sertifikāta Nr. 00238 (administratora un tā pilnvarotās personas korespondences adrese: J. Daliņa iela 15, Rīga, LV-1013, kontakttālrunis: 67104050, e-pasts: kpmg@lkb.lv).

Pēc tam, kad tiks segti maksātnespējas procesa izdevumi, atgūtie naudas līdzekļi tiks sadalīti kreditoru prasījumu pamatsummu apmierināšanai Kredītiestāžu likumā noteiktajā secībā.

Zvērinātu advokātu birojs Sorainen arī vērš uzmanību, ka vienlaikus ir sākta bankas aktīvu pārdošana, kas notiek pakāpeniski, un process varētu  ilgt 12–18 mēnešus. Par katru izsoli administrators paziņos atsevišķi, publicējot sludinājumu, kurā tiks norādīti pārdošanas nosacījumi.

Bankas lielākais aktīvs – kredītportfelis 231 miljonu latu vērtībā, visticamāk, tiks pārdots izsolēs šā gada rudenī, sadalīts vairākos mazākos portfeļos. Jau ir sākts darbs,  lai  šo  kredītportfeli,  kuru  veido  aptuveni 17 000 atsevišķu kredītņēmēju ņemtu kredītu, sagatavotu pārdošanai. Publiski ir izskanējis, ka sadalījums varētu būt veidots tā, lai pielāgotu kredītportfeli investoru interesēm.

Bankas ieguldījumi nekustamajos īpašumos veido aptuveni 25 miljonus latu, savukārt ieguldījumi radniecīgajos uzņēmumos – aptuveni 15 miljonus latu.

Starp aktīviem, kas varētu  izraisīt lielāko pircēju  interesi,  ir  galvenā biroja ēka  Rīgā un bankas bankomātu tīkls – 213 bankomāti. Bankai ir jāpārdod arī 21 bankas filiāles, kas atrodas tās īpašumā, no tām 14 ir Rīgā un Rīgas reģionā, septiņas – citur Latvijā. Tuvākajā laikā notiks bankai piederošo vieglo automašīnu un speciāli aprīkoto inkasācijas automašīnu izsoles.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: