Latvija ir pirmā Eiropas valsts, kas zvērināta notāra pakalpojumus piedāvā tiešsaistē

(0)

Šā gada martā pieņemtie grozījumi Notariāta likumā papildināja likumu ar jaunu sadaļu “Elektroniskie akti un apliecinājumi”, tādējādi palielinot notariālo pakalpojumu pieejamību. Kopš šī gada 1.jūlija konsultācija pie notāra var notikt arī videorežīmā, un notariālos pakalpojumus var saņemt attālināti. Notariālo pakalpojumu digitālā attīstība Latvijā ir paraugs citām valstīm. Latvija ir pirmā valsts ne tikai Baltijā, bet arī Eiropā, kas zvērināta notāra pakalpojumus piedāvā tiešsaistē. To 19.decembrī uzsvēra Saeimas Juridiskās komisijas un Juridiskās komisijas Tiesu politikas apakškomisijas deputāti ikgadējā kopsēdē Latvijas Zvērinātu notāru padomē.

Attālināti iespējams, piemēram, izdot pilnvaru, piekrišanu, uzsākt mantojuma lietu, saņemt juridisku konsultāciju, nokārtot laulības šķiršanu, sagatavoties nekustamā īpašuma pirkšanas-pārdošanas darījumam un to noslēgt, kā arī sastādīt testamentu.

Notariāts vienmēr nāk ar jaunām inovācijām, un tas ir jānovērtē, uzsvēra Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Jānis Bordāns. Viņš arī atzīmēja, ka tradicionālā komisijas gada noslēguma sēde, kas notiek Latvijas Zvērinātu notāru padomē, ir labs veids, kā paskatīties uz gada laikā nozarē paveikto, kā arī lai pārspriestu nepieciešamās un īstenotās likumdošanas izmaiņas.

Tiesu politikas apakškomisijas priekšsēdētāja Inese Lībiņa-Egnere sēdē izteica atzinību notariāta mūsdienīgajam attīstības virzienam, atzīmējot, ka sasniegtais rezultāts kopš pieņemtajām likuma izmaiņām šī gada martā ir ļoti labs. Tāpat I.Lībiņa-Egnere sacīja, ka Tiesu politikas apakškomisija veltīs laiku, lai plašāk skaidrotu, kas Latvijas notariātā ir unikāls un kā mēs kā salīdzinoši maza, bet zinoša sabiedrība varam palīdzēt citiem līdzīgu projektu īstenošanā.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Novērtējiet šo rakstu
(0)