0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻILatvijas paredz slēgt līgumu ar Džērsī par informācijas apmaiņu attiecībā uz nodokļiem

Latvijas paredz slēgt līgumu ar Džērsī par informācijas apmaiņu attiecībā uz nodokļiem

Valsts sekretāru sanāksmē 20. septembrī pieteikts likumprojekts „Par Latvijas Republikas valdības un Džērsi valdības līgumu par informācijas apmaiņu attiecībā uz nodokļiem”. Ar likumprojektu tiek pieņemts un apstiprināts Latvijas Republikas valdības un Džērsi valdības līgums par informācijas apmaiņu attiecībā uz nodokļiem (turpmāk – līgums). Likumprojekta mērķis ir radīt likumīgu pamatu abu līgumslēdzēju pušu kompetento iestāžu tiešai sadarbībai un novērst iespējas izvairīties no nodokļu maksāšanas, veicot starptautiskajiem standartiem atbilstošu informācijas apmaiņu. Līguma projekts ir izstrādāts, balstoties uz Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (turpmāk – OECD) 2002.gada parauglīgumu par informācijas apmaiņu par nodokļu jautājumiem (OECD Agreement on Exchange of Information on Tax Matters),…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Valsts sekretāru sanāksmē 20. septembrī pieteikts likumprojekts „Par Latvijas Republikas valdības un Džērsi valdības līgumu par informācijas apmaiņu attiecībā uz nodokļiem”.

Ar likumprojektu tiek pieņemts un apstiprināts Latvijas Republikas valdības un Džērsi valdības līgums par informācijas apmaiņu attiecībā uz nodokļiem (turpmāk – līgums). Likumprojekta mērķis ir radīt likumīgu pamatu abu līgumslēdzēju pušu kompetento iestāžu tiešai sadarbībai un novērst iespējas izvairīties no nodokļu maksāšanas, veicot starptautiskajiem standartiem atbilstošu informācijas apmaiņu. Līguma projekts ir izstrādāts, balstoties uz Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (turpmāk – OECD) 2002.gada parauglīgumu par informācijas apmaiņu par nodokļu jautājumiem (OECD Agreement on Exchange of Information on Tax Matters), kas nosaka efektīvas informācijas apmaiņas starptautiski atzītu standartu, un tā komentāriem. Līgumu tiek paredzēts noslēgt starp Latvijas Republikas un Džērsi valdībām. Līgumā tiek noteikts, ka pušu kompetentajām iestādēm ir jāveic informācijas apmaiņa, kas ir paredzami svarīga (angļu val. - forseeably relevant) nacionālo normatīvo aktu administrēšanai vai prasību izpildei attiecībā uz nodokļiem, kas ir minēti līguma 3.panta pirmajā daļā. Jēdziena „paredzami svarīga informācija” skaidrojums dots OECD parauglīguma komentāros, nosakot, ka šis jēdziens paredz pēc iespējas plašu informācijas apmaiņu nodokļu jautājumos, vienlaikus skaidrojot, ka tas līgumslēdzējām pusēm neatļauj pieprasīt  informāciju, kas nav svarīga attiecībā uz nodokļu uzlikšanu konkrētam nodokļu maksātājam.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: