0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

GRĀMATVEDĪBAMainījies EDS dizains

Mainījies EDS dizains

Valsts ieņēmumu dienests

No šī gada 8.oktobra ir mainījies Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Elektroniskās deklarēšanas sistēmas (EDS) vizuālais izskats. EDS ir saglabātas visas esošās funkcionalitātes, bet vizuāli jaunajam dizainam ir raksturīga mūsdienīga, racionāla vienkāršība, informē VID. Jaunais vizuālais risinājums padara informācijas sistēmu pārskatāmāku, tādējādi lietotājam ir vieglāk orientēties un darboties.  Adaptīvais dizains nodrošina, ka EDS sākumlapa automātiski atpazīst interneta ierīci, kurā to pārlūko, un pati tai pielāgojas. EDS sākumlapā ir izveidota rīkjosla “Darba virsma”, kurā tiek attēlota informācija par nodokļu maksātāju, lietotāju un lietojamo sadaļu. Atverot izvēlēto sadaļu, informācija dinamiski mainās. Grāmatvežiem ērta ir izvēlne “Nodokļu maksātājs” – ja lietotājs pārstāv vairākus nodokļu…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī*

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

2 KOMENTĀRI

Pierakstīties
Paziņot par
2 Komentāri
jaunākie
vecāki populārakie
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Gramatvediba@lielaisdzintars.lv
gramat***@lielaisdzintars.lv
11 mēneši atpakaļ

Jaunajā versijā “Iedzīvotāju ienākuma nodokļa pārskats par fiziskās personas – nerezidenta – gūtajiem ienākumiem un samaksāto nodokli Latvijas Republikā” ir kļūdains. Lai saglabātu un iesniegtu dokumentu, rāda kļūdu, jo prasa aizpildīt lauku “LR piešķirtais NMR kods”, kas nav obligāti aizpildāmais lauks..

Lita_Gasjune@grindeks.lv
lita_g***@grindeks.lv
11 mēneši atpakaļ

Man likās, ka tieši nepārskatāmāk, burti sīkāki….

No šī gada 8.oktobra ir mainījies Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Elektroniskās deklarēšanas sistēmas (EDS) vizuālais izskats. EDS ir saglabātas visas esošās funkcionalitātes, bet vizuāli jaunajam dizainam ir raksturīga mūsdienīga, racionāla vienkāršība, informē VID.

Jaunais vizuālais risinājums padara informācijas sistēmu pārskatāmāku, tādējādi lietotājam ir vieglāk orientēties un darboties.  Adaptīvais dizains nodrošina, ka EDS sākumlapa automātiski atpazīst interneta ierīci, kurā to pārlūko, un pati tai pielāgojas.

EDS sākumlapā ir izveidota rīkjosla “Darba virsma”, kurā tiek attēlota informācija par nodokļu maksātāju, lietotāju un lietojamo sadaļu. Atverot izvēlēto sadaļu, informācija dinamiski mainās.

Grāmatvežiem ērta ir izvēlne “Nodokļu maksātājs”ja lietotājs pārstāv vairākus nodokļu maksātājus, tad šajā izvēlnē var ērti nomainīt nodokļu maksātāju, kura vārdā tobrīd nepieciešams veikt darbības EDS. Izvēlnē “Lietotājs” tiek attēlots tā EDS lietotāja vārds un uzvārds, kas veic darbības nodokļu maksātāja kontā. Izvēlni “Lietotājs var izmantot, lai beigtu darbu vai atvērtu sadaļas: “Profils”, “Nomainīt paroli”, “Lietotāji un to tiesības”.

Kreisās navigācijas joslas izvēlnes “Maksājumi un nomaksas stāvoklis” nosaukums ir saīsināts uz “Maksājumi, kā arī lietotāju ērtībai izveidots logrīks “Maksājumi.

Uzlabojot EDS pārskatāmību ir mainīts sākumlapas vispārējais izkārtojums, piemēram, ir izveidotas trīs sadaļas ar nolaižamo izvēlņu sarakstu “Citas sistēmas”, “Iestatījumi” un “Noderīgi”. Tagad pārslēgties uz saistītajām informācijas sistēmām, piemēram, EMDAS (Muitas datu apstrāde), EMCS (Akcīzes preču pārvietošana), E-apmācības u.c. sistēmām var izmantojot “Citas sistēmas. Izvēloties “Iestatījumi” atveras sadaļas “Profils”, “Lietotāji un to tiesības”, “Darbību vēsture” un “Servisu saskarne API”. Savukārt, zem izvēlnes “Noderīgi” apkopoti dažādi noderīgi rīki un dokumenti, piemēram, informācija par mobilajām lietotnēm, Publiskojamo datu bāzi, normatīvajiem aktiem u.c.

Savukārt, lai ik reizi, atverot sistēmu, biežāk lietojamos dokumentus nebūtu jāmeklē no jauna, ikviens EDS konta sākumlapā var izmantot personalizētu saskarni “Mans saraksts”. Tagad pievienot dokumentus sarakstam ir ļoti vienkārši – sadaļā “Visi dokumenti” ar karodziņu jāatzīmē tos dokumentus, kurs izmanto biežāk.

EDS ir drošs un ērts veids, kā fiziskām un juridiskām personām iesniegt visas nodokļu un informatīvās deklarācijas, kā arī VID adresētus iesniegumus. Papildus dokumentu iesniegšanai EDS piedāvā arī tiešsaistes pakalpojumus – elektronisko algas nodokļu grāmatiņu un dažāda veida pārskatus ar VID rīcībā esošajiem datiem. EDS ir bezmaksas pakalpojums un nodrošina datu drošību, kā arī taupa laiku. Pieslēgties EDS var ikviens, izmantojot savas internetbankas lietotājvārdu un paroli, kā arī eID, eParakstu vai “eParaksts mobile”, vai VID piešķirto lietotājvārdu un paroli.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: