0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

BIZNESSTIRDZNIECĪBAMazumtirdzniecība gada griezumā augusi par 10%

Mazumtirdzniecība gada griezumā augusi par 10%

Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati liecina, ka 2012. gada augustā, salīdzinot ar jūliju, pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās, mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums palielinājās par 1%. Par 2.3% pieauga nepārtikas preču mazumtirdzniecība, savukārt pārtikas preču mazumtirdzniecības uzņēmumos apgrozījums samazinājās par 1.7%. Mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā sezonalitāti, šā gada augustā, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, palielinājās par 4.9%. Šā gada augustā, salīdzinot ar 2011. gada augustu, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās, kopējais mazumtirdzniecības apgrozījums palielinājās par 10%. Pārtikas preču grupā pieaugums bija 2.8%. Nepārtikas preču tirdzniecības apjomi palielinājās par 13.4%, tai skaitā auto degvielas mazumtirdzniecība – par…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati liecina, ka 2012. gada augustā, salīdzinot ar jūliju, pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās, mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums palielinājās par 1%. Par 2.3% pieauga nepārtikas preču mazumtirdzniecība, savukārt pārtikas preču mazumtirdzniecības uzņēmumos apgrozījums samazinājās par 1.7%. Mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā sezonalitāti, šā gada augustā, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, palielinājās par 4.9%. Šā gada augustā, salīdzinot ar 2011. gada augustu, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās, kopējais mazumtirdzniecības apgrozījums palielinājās par 10%. Pārtikas preču grupā pieaugums bija 2.8%. Nepārtikas preču tirdzniecības apjomi palielinājās par 13.4%, tai skaitā auto degvielas mazumtirdzniecība – par 17%. Mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā kalendāra dienu ietekmi salīdzinājumā ar iepriekšējā gada atbilstošo mēnesi pieauga par 9.8%.

Ekonomista viedoklis

Lija Strašuna, Swedbank vecākā ekonomiste, vērtējot mazumtirdzniecības rādītājus, uzskata, ka segvielas tirdzniecības kāpums (par 9% 8 mēnešos) varētu būt zināms atsitiens pēc pērnā gada krituma. Degvielas pārdošanas apjomi ir atgriezušies pie 2010.gada līmeņa. Iespējams, ka tas ir arī saistīts ar ēnu ekonomikas samazināšanos šajā segmentā (akcīzes nodokļu ieņēmumi naftas produktiem gan aug ievērojami lēnāk, vien par 3% 8 mēnešos). Savukārt iedzīvotāju tēriņi pārējām nepārtikas precēm (t.sk. ilglietošanas preces) jau ir sasnieguši 2006.gada līmeni (ņemot vērā cenu kāpuma ietekmi). To pārdošanas apjomu gada izaugsmes temps, lai arī palēninājās no šī gada augstumiem, joprojām saglabājās ļoti spēcīgs (12% augustā). Spēcīgu mazumtirdzniecības izaugsmi veicina stabils patērētāju optimisms un ienākumu kāpums. Gaidāms, ka vidējās algas izaugsme 3.ceturksnī ir bijusi straujāka nekā 2.ceturksnī, arī nodarbinātības kāpums saglabājas. Izskatās, ka iedzīvotāji notērē savus ienākumus, neveidojot uzkrājumus. Tajā pat laikā, visticamāk, ienākumu kāpums ir arī diezgan segmentēts, un daudzas mājsaimniecības joprojām nevar atļauties papildu tēriņus.

Grafikā: Mazumtirdzniecības apgrozījuma indeksi (% pret 2005. gada vidējo mēneša apgrozījumu, salīdzināmās cenās)

Avots: CSP

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: