0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻICITIMK nosaka jaunus akcīzes nodokļa maksātāju statusus

MK nosaka jaunus akcīzes nodokļa maksātāju statusus

Ikars Kubliņš, BilancePLZ

Ministru kabinets 14. februārī apstiprinājis grozījumus Ministru kabineta 2010. gada 30. marta noteikumos Nr. 300 "Noteikumi par akcīzes nodokļa deklarācijas veidlapām un to aizpildīšanas kārtību", paredzot jaunus akcīzes nodokļa maksātāju statusus. Jaunie noteikumi izriet no Saeimas 2022.gada 13.oktobrī pieņemtajiem grozījumiem likumā “Par akcīzes nodokli””, kas no 2023.gada 13.februāra paredz 4 jaunus akcīzes nodokļa maksātāju statusus saistībā ar patēriņam nodoto akcīzes preču pārvietošanu no vienas dalībvalsts uz citu dalībvalsti un akcīzes preču tālpārdošanu – sertificēts saņēmējs, īslaicīgi sertificēts saņēmējs, nosūtītājs tālpārdošanā un nodokļa maksātāja pārstāvis. Līdz ar to noteikumos jāprecizē alkoholisko dzērienu akcīzes nodokļa deklarācijas, tabakas izstrādājumu akcīzes nodokļa deklarācijas, naftas…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

benzīns, degvielaMinistru kabinets 14. februārī apstiprinājis grozījumus Ministru kabineta 2010. gada 30. marta noteikumos Nr. 300 "Noteikumi par akcīzes nodokļa deklarācijas veidlapām un to aizpildīšanas kārtību", paredzot jaunus akcīzes nodokļa maksātāju statusus.

Jaunie noteikumi izriet no Saeimas 2022.gada 13.oktobrī pieņemtajiem grozījumiem likumā “Par akcīzes nodokli””, kas no 2023.gada 13.februāra paredz 4 jaunus akcīzes nodokļa maksātāju statusus saistībā ar patēriņam nodoto akcīzes preču pārvietošanu no vienas dalībvalsts uz citu dalībvalsti un akcīzes preču tālpārdošanu – sertificēts saņēmējs, īslaicīgi sertificēts saņēmējs, nosūtītājs tālpārdošanā un nodokļa maksātāja pārstāvis.

Līdz ar to noteikumos jāprecizē alkoholisko dzērienu akcīzes nodokļa deklarācijas, tabakas izstrādājumu akcīzes nodokļa deklarācijas, naftas produktu akcīzes nodokļa deklarācijas un kafijas un bezalkoholisko dzērienu akcīzes nodokļa deklarācijas veidlapas un tajās norādāmo informāciju, iekļaujot četrus jaunos akcīzes nodokļa maksātāju statusus 2.1 pielikumā "Alkoholisko dzērienu akcīzes nodokļa deklarācija". Savukārt 1.pielikumā "Naftas produktu akcīzes nodokļa deklarācija" un 3.pielikumā "Tabakas izstrādājumu akcīzes nodokļa deklarācija" iekļauti divi jauni nodokļu maksātāju statusi saistībā ar patēriņam nodoto akcīzes preču pārvietošanu no vienas dalībvalsts uz citu dalībvalsti – sertificēts saņēmējs, īslaicīgi sertificēts saņēmējs, bet 4.pielikumā "Kafijas un bezalkoholisko dzērienu akcīzes nodokļa deklarācija" - 2 jauni nodokļu maksātāju statusi saistībā ar akcīzes preču tālpārdošanu – nosūtītājs tālpārdošanā un nodokļa maksātāja pārstāvis.

Tāpat deklarācija tiek papildināta ar vēl vienu jaunu nodokļu maksātāja statusu - uztura bagātinātāju ražotājs. Tas paredz iespēju Latvijas Republikas etilspirtu saturošu uztura bagātinātāju ražotājiem (kuru saražoto etilspirtu saturošu uztura bagātinātāju iepakojuma vienība pārsniedz 150 mililitrus) ērtu deklarēšanas un akcīzes nodokļa aprēķināšanas iespēju par taksācijas periodu - mēnesis, atbilstoši likuma "Par akcīzes nodokli" 23.panta divdesmit pirmās daļas 3.punktā noteiktajam.