0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

BIZNESSNekustamā īpašuma darījumu starpniecības pakalpojumus nedrīkst sniegt nereģistrēts starpnieks

Nekustamā īpašuma darījumu starpniecības pakalpojumus nedrīkst sniegt nereģistrēts starpnieks

Ekonomikas ministrija

Nekustamā īpašuma darījumu starpnieku darbības likums paredz, ka no š.g. 1. jūlija nekustamā īpašuma starpniecības pakalpojumus drīkst sniegt tikai personas, kuras iekļautas nekustamā īpašuma darījumu starpnieku reģistrā, informē Ekonomikas ministrija. Līdz šā gada 8. septembrim nekustamā īpašuma darījumu starpnieku reģistrā ir reģistrēti 550 nekustamā īpašuma darījumu starpnieki, kas pēc Valsts ieņēmumu dienesta sniegtajiem datiem, ir tikai trešā daļa no Latvijā strādājošajiem nekustamā īpašuma darījumu starpniekiem. Ja nereģistrētas personas sniedz nekustamā īpašuma starpniecības pakalpojumus pēc šā gada 1. jūlija, tā ir neatļauta saimnieciskā darbība, par kuru Valsts ieņēmumu dienests piemēro atbildību saskaņā ar likumu „Par nodokļiem un nodevām” un citiem normatīvajiem aktiem. Lai reģistrētos nekustamā īpašuma darījumu…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Nekustamā īpašuma darījumu starpnieku darbības likums paredz, ka no š.g. 1. jūlija nekustamā īpašuma starpniecības pakalpojumus drīkst sniegt tikai personas, kuras iekļautas nekustamā īpašuma darījumu starpnieku reģistrā, informē Ekonomikas ministrija.

Līdz šā gada 8. septembrim nekustamā īpašuma darījumu starpnieku reģistrā ir reģistrēti 550 nekustamā īpašuma darījumu starpnieki, kas pēc Valsts ieņēmumu dienesta sniegtajiem datiem, ir tikai trešā daļa no Latvijā strādājošajiem nekustamā īpašuma darījumu starpniekiem.

Ja nereģistrētas personas sniedz nekustamā īpašuma starpniecības pakalpojumus pēc šā gada 1. jūlija, tā ir neatļauta saimnieciskā darbība, par kuru Valsts ieņēmumu dienests piemēro atbildību saskaņā ar likumu „Par nodokļiem un nodevām” un citiem normatīvajiem aktiem.

Lai reģistrētos nekustamā īpašuma darījumu starpnieku reģistrā, nepieciešams vien Ekonomikas ministrijā iesniegt iesniegumu. Papildu informācija par reģistrēšanos Nekustamā īpašuma darījumu starpnieku reģistrā ir atrodama Ekonomikas ministrijas tīmekļa vietnē.

Nekustamā īpašuma darījumu starpnieku darbības likums arī paredz, ka nekustamā īpašuma darījumu starpniekam, neatkarīgi no tā, vai šī persona ir fiziska persona, juridiska persona vai personālsabiedrība, ir jāapdrošina savas profesionālās darbības civiltiesiskā atbildība. Starpnieku (juridisko personu) polisēs kā apdrošinātajai personai jābūt norādītai pašai juridiskajai personai. Nepieciešamības gadījumā var norādīt arī fiziskas personas, piemēram, ja attiecīgajā juridiskajā personā tiek nodarbināti vairāki nekustamā īpašuma darījuma starpniecības pakalpojumu sniedzēji. Savukārt, ja starpnieks kā fiziska persona reģistrējas nekustamā īpašuma darījumu starpnieku darbības reģistrā, tad tam kā fiziskai personai ir jāapdrošina savas profesionālās darbības civiltiesiskā atbildība.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: