0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

PERSONĀLSNo nākamā gada valsts ierēdņus vērtēs modernizētā veidā

No nākamā gada valsts ierēdņus vērtēs modernizētā veidā

Otrdien, 10.jūlijā, Ministru kabinets atbalstīja noteikumu projektu "Noteikumi par valsts tiešās pārvaldes iestādēs nodarbināto darba izpildes novērtēšanu", kas paredz uz rezultātu orientētas un digitālas darba izpildes novērtēšanas sistēmas ieviešanu valsts tiešās pārvaldes iestādēs nodarbinātajiem. Jaunā vērtēšanas sistēma var izrādīties noderīga arī kā paraugs  nodarbināto darba izpildes izvērtēšanai privātajā sektorā. Pirms noteikumu projekta izstrādes Valsts kanceleja veica aptauju valsts pārvaldes darbinieku vidū, ar mērķi noskaidrot pašu pārvaldes darbinieku viedokli par pašreizējo novērtēšanas sistēmu. Balstoties uz iegūtajiem rezultātiem un izpētot citu valstu pieredzi, Valsts kanceleja lēma, ka esošā  novērtējuma sistēma ir jāmaina un jāmodernizē. Vērtējumu izteikt varēs arī valsts pakalpojuma saņēmēji Jauno…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Otrdien, 10.jūlijā, Ministru kabinets atbalstīja noteikumu projektu "Noteikumi par valsts tiešās pārvaldes iestādēs nodarbināto darba izpildes novērtēšanu", kas paredz uz rezultātu orientētas un digitālas darba izpildes novērtēšanas sistēmas ieviešanu valsts tiešās pārvaldes iestādēs nodarbinātajiem. Jaunā vērtēšanas sistēma var izrādīties noderīga arī kā paraugs  nodarbināto darba izpildes izvērtēšanai privātajā sektorā. Pirms noteikumu projekta izstrādes Valsts kanceleja veica aptauju valsts pārvaldes darbinieku vidū, ar mērķi noskaidrot pašu pārvaldes darbinieku viedokli par pašreizējo novērtēšanas sistēmu. Balstoties uz iegūtajiem rezultātiem un izpētot citu valstu pieredzi, Valsts kanceleja lēma, ka esošā  novērtējuma sistēma ir jāmaina un jāmodernizē.

Vērtējumu izteikt varēs arī valsts pakalpojuma saņēmēji

Jauno sistēmu Valsts kanceleja izstrādāja, sadarbojoties ar personālvadības speciālistiem. Valsts kancelejas direktora vietniece valsts pārvaldes un cilvēkresursu jautājumos Eva Upīte preses brīfingā norādīja, ka ar jauno novērtēšanas sistēmu valsts pārvaldes darbinieki tiks orientēti uz konkrētu mērķu sasniegšanu noteiktā laika posmā. Sistēma paredz arī darbinieku t.s. 360 grādu vērtēšanu, kas nozīmē to, ka darbinieka novērtēšanā ir iesaistīts ne tikai attiecīgās iestādes vadītājs un šī darbinieka tiešais priekšnieks, bet  Valsts kancelejas direktore varēs vērsties arī pie kāda no valsts pakalpojumu saņēmējiem un lūgt novērtēt attiecīgo darbinieku, no pakalpojuma saņēmēja viedokļa raugoties. Darba izpildes novērtējuma sistēma palīdzēs noteikt valsts pārvaldes darbinieku kompetenci, sakārtot samaksas bonusu sistēmu un to piešķiršanas kārtību, kā arī  konstatēt nepieciešamos soļus, lai uzlabotu darbinieku prasmes un amata pienākumu veiktspēju. Jaunais vērtēšanas veids nodrošinās to, ka jebkādu bonusu piešķiršana valsts pārvaldes darbiniekiem būs balstīta uz konkrētiem sasniegtajiem rezultātiem darbā.  Ja darbinieks novērtēšanas rezultātā uzrādīs īpašus sasniegumus, vadītājam būs iespēja viņu materiāli stimulēt.

 Kā noritēs nodarbināto vērtēšana?

Noteikumu projektā paredzēts, ka darba izpildi novērtēšana notiks katru gadu nodarbinātajam vai reizi divos gados – iestādes vadītājam. Tāpat, ja nepieciešams, novērtēšanu varēs veikt arī  atkārtoti. Vērtējumam tiks pakļauti arī jaunie darbinieki pirms pārbaudes laika beigām un darbinieki, kuri atgriezušies darbā pēc ilgstošas attaisnotas prombūtnes (piemēram, bērna kopšanas atvaļinājums, mācības, darbnespēja) –sešu mēnešu laikā pēc atgriešanās, kā arī citos gadījumos, lai noteiktu kvalifikācijas pakāpi (piemēram, ja nav noteikts pārbaudes laiks). Nodarbinātā darba izpildi novērtēs tā vadītājs. Jaunā sistēma būs elektroniska - darba izpildes plānošanu un novērtēšanu paredzēts veikt valsts informācijas sistēmā "Novērtēšanas elektroniskās veidlapas informācijas sistēma" (NEVIS), kuras pārzine ir Valsts kanceleja. Sistēmā varēs aizpildīt darba izpildes novērtēšanas veidlapu (noteikumu projekta 1.pielikums) un, ja nepieciešams, izdrukāt darba izpildes novērtēšanas protokolu (noteikumu 2.pielikums). Ja darba izpildi nebūs iespējams novērtēt sistēmā NEVIS, tad varēs aizpildīt un, ja nepieciešams, izdrukāt protokolu. Nodarbinātais pirms novērtēšanas pārrunām varēs aizpildīt veidlapu vai protokolu un nosūtīt to vadītājam. Savukārt vadītājs izskatīs nodarbinātā sagatavoto veidlapu vai protokolu, veiks novērtēšanu, aizpildot sadaļu "Vērtējums", un pievienos pamatojumu laukos "Vadītāja komentārs", ja vērtējums ir "neapmierinoši", "jāpilnveido", "ļoti labi" vai "teicami". Aizpildītās veidlapas vai protokoli tiks izmantoti pārrunās, kuru laikā analizēs:
  • - iepriekšējā periodā noteikto mērķu sasniegšanu un uzdevumu izpildi,
  • - amata pienākumu izpildi,
  • -nodarbinātā rīcību atbilstoši kompetenču rīcības rādītājiem un profesionālo kvalifikāciju,
  • - iepriekšējā periodā noteikto mācību un attīstības darbību efektivitāti,
  • - noteiktas nodarbinātā mācību un attīstības vajadzības nākamajam periodam,
  • - iespējamo profesionālo izaugsmi un nepieciešamās izmaiņas amata aprakstā un, ja iespējams, mērķi un uzdevumus nākamajam novērtēšanas periodam.
Kā informē E. Upīte, jauno novērtēšanas sistēmu plānots ieviest 2012. gada nogalē, un paredzams, ka tā stāsies spēkā ar nākamo novērtēšanas periodu jeb ar 2013. gadu. Ar noteikumu projektu var iepazīties šeit.  

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: