Pagarināts atbrīvojuma no nodokļiem piemērošanas termiņš precēm, kas nepieciešamas, lai cīnītos pret Covid-19

(0)

Līdz 2020.gada 31.oktobrim ir pagarināts ievedmuitas nodokļu un pievienotās vērtības nodokļa atbrīvojumu piemērošanas termiņš precēm, kas ir nepieciešamas un tiek ievestas no trešajam valstīm Covid-19 izplatības ierobežošanai. Tas noteikts ar Komisijas 2020. gada 23. jūlija Lēmumu (ES) 2020/1101, ar kuru groza Lēmumu (ES) 2020/491 par atbrīvojumu no ievedmuitas nodokļiem un no importa PVN, ko piešķir precēm, kas nepieciešamas Covid-19 uzliesmojuma seku apkarošanai 2020. gadā, informē Valsts ieņēmumu dienests.

Imports, ko Eiropas Savienības dalībvalstis veikušas saskaņā ar Lēmumu (ES) 2020/491, ir devis labumu, nodrošinot dalībvalstīs valsts organizācijām un kompetento iestāžu apstiprinātām organizācijām piekļuvi trūkstošajam nepieciešamajam medicīniskajam aprīkojumam un individuālajiem aizsardzības līdzekļiem. Šādu preču tirdzniecības statistika liecina par to, ka importa apjoms joprojām ir liels. Tā kā Covid-19 inficēšanās gadījumu skaits dalībvalstīs joprojām apdraud sabiedrības veselību, Eiropas Komisija ir pieņēmusi lēmumu par trim mēnešiem pagarināt Lēmumā (ES) 2020/491 noteikto piemērošanas laikposmu.

Eiropas Komisijas piešķirtais atbrīvojums no ievedmuitas nodokļiem un PVN piemērojams noteiktām precēm (piemēram, individuālās aizsardzības līdzekļi – sejas maskas, respiratori, cimdi, aizsargbrilles, COVID-19 diagnostikas testi un aparatūra to veikšanai, mākslīgās elpošanas un citi skābekļa terapijas aparāti, dezinfekcijas līdzekļi u.c. medicīniskās ierīces un iekārtas), kuras importē valsts organizācijas (vai to uzdevumā) vai sabiedriskā labuma organizācijas (vai to uzdevumā) un kuras ir paredzētas:

  • par brīvu izsniegt personām, kuras skar vai apdraud Covid-19, vai kuras ir iesaistītas Covid-19 uzliesmojuma apkarošanā;
  • par brīvu nodot tādu personu, kuras skar vai apdraud Covid-19 vai kuras ir iesaistītas Covid-19 uzliesmojuma apkarošanā, rīcībā (lietošanā), paturot tās iepriekš minēto organizāciju īpašumā.

Preces atbrīvo no ievedmuitas nodokļiem un PVN arī tad, ja tās laišanai brīvā apgrozībā importē glābšanas dienesti (vai to uzdevumā), lai apmierinātu vajadzības, kas tiem rodas laikā, kad tie sniedz ārkārtas palīdzību personām, kuras skar vai apdraud Covid-19, vai kuras ir iesaistītas Covid-19 uzliesmojuma apkarošanā.

IEVĒRĪBAI: Ar atbrīvojumu ievestās preces nedrīkst patapināt, izīrēt vai atsavināt par atlīdzību vai par brīvu, kā arī izmantot tās citam, ar Covid-19 uzliesmojuma seku apkarošanu nesaistītam mērķim. Pretējā gadījumā par ievestajām precēm muitas maksājumi ir maksājami vispārējā kārtībā.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Novērtējiet šo rakstu
(0)