0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

GRĀMATVEDĪBAPar sertificētiem grāmatvežiem

Par sertificētiem grāmatvežiem

Iepazīstoties ar LR Grāmatvežu asociācijas valdes priekšsēdētājas Rutas Šneideres teikto, „Grāmatvežu sertifikācijas centrs” vēlas izteikt savu viedokli. Lielākai daļai minētājā rakstā varam piekrist un atbalstīt, taču vēlamies iebilst par to, kas Latvijā var sertificēt grāmatvežus. Cienījamā raksta autore raksta, ka to var izsniegt LR Grāmatvežu asociācija. Neizpratni rada tas, ka nav skaidrs, kāda institūcija Latvijā ir akreditējusi Grāmatvežu asociāciju personāla sertifikācijas jomā. Taču vēlamies informēt, ka Latvijā ir dibināts Latvijas Nacionālais akreditācijas birojs (turpmāk LATAK), kas ir Eiropas akreditācijas kooperācijas (EA) daudzpusējā savstarpējas atzīšanas līguma (EA MLA) parakstītājs tādā jomā, kā personāla sertifikācijas institūciju akreditācija. Bez tam Eiropas akreditācijas kooperācijā…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Grāmatvežu sertifikācijas centrsIepazīstoties ar LR Grāmatvežu asociācijas valdes priekšsēdētājas Rutas Šneideres teikto, „Grāmatvežu sertifikācijas centrs” vēlas izteikt savu viedokli.

Lielākai daļai minētājā rakstā varam piekrist un atbalstīt, taču vēlamies iebilst par to, kas Latvijā var sertificēt grāmatvežus. Cienījamā raksta autore raksta, ka to var izsniegt LR Grāmatvežu asociācija. Neizpratni rada tas, ka nav skaidrs, kāda institūcija Latvijā ir akreditējusi Grāmatvežu asociāciju personāla sertifikācijas jomā. Taču vēlamies informēt, ka Latvijā ir dibināts Latvijas Nacionālais akreditācijas birojs (turpmāk LATAK), kas ir Eiropas akreditācijas kooperācijas (EA) daudzpusējā savstarpējas atzīšanas līguma (EA MLA) parakstītājs tādā jomā, kā personāla sertifikācijas institūciju akreditācija. Bez tam Eiropas akreditācijas kooperācijā šobrīd ir 28 valstis, to skaitā Latvija, kas parakstīja šo starpvalstu līgumu.

Tātad institūcijai, kas izsniedz sertifikātus ir jābūt akreditētai atbilstoši likumam “Par atbilstības novērtēšanu”, saskaņā ar standarta LVS EN ISO/IEC 17024 prasībām.

Tālāk, vai 2. līmeņa augstākā izglītība var būt par noteicošo kritēriju grāmatvežu sertificēšanā, ņemot vērā to, ka valsts akadēmiskās izglītības standarta mērķis ir studējošiem nodrošināt teorētisko zināšanu un pētniecības iemaņu apguvi, sagatavojoties patstāvīgai zinātniskās pētniecības darbībai izvēlētajā zinātņu nozarē, bet 1. līmeņa augstākās izglītības mērķis ir sekmēt konkurētspēju mainīgos sociālekonomiskajos apstākļos un ceturtā līmeņa profesionālās kvalifikācijas ieguvi.

Līdz ar to visām ieinteresētajām personām Latvijas grāmatvežu profesionālās kompetences novērtēšanā kopā ar Finanšu ministriju būtu jāvienojas kopējas stratēģijas izvērtēšanā.

SIA „Grāmatvežu sertifikācijas centrs”(www.gramatvezusc.lv) ir akredidēta institūcija un sertifikācija notiek atbilstoši likumam “Par atbilstības novērtēšanu”, saskaņā ar standarta LVS EN ISO/IEC 17024 prasībām un Latvijas standarta grāmatvežu 4. profesionālās kvalifikācijas līmeņa prasībām. Centrs darbojas pēc izstrādātiem un apstiprinātiem “Grāmatvežu kompetences sertifikācijas noteikumiem”, kuri nosaka sertifikāta iegūšanas procedūras. Uz šo brīdi grāmatvežu kompetences sertifikātu ir saņēmuši 697 grāmatveži un sertifikācijas process turpinās.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: