Paredz sodus par nepatiesas informācijas sniegšanu dīkstāves pabalsta saņemšanai

Ikars Kubliņš, BilancePLZ

(0)
Foto: Josh Apel, Unsplash

Saeima 3. aprīlī pieņēmusi grozījumus Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas paredz nopietnus soda mērus gan par nepatiesas informācijas sniegšanu, piesakoties uz dīkstāves pabalstu, gan par ārkārtējās situācijas ierobežojumu un aizliegumu, epidemioloģiskās drošības prasību pārkāpšanu, kā arī informācijas nesniegšanu par inficēšanos vai kontaktu ar inficētajiem.

Izmaiņas paredz, ka par nepatiesas informācijas sniegšanu Valsts ieņēmumu dienestam dīkstāves pabalsta saņemšanai fiziskajām personām vai valdes loceklim var uzlikt naudas sodu līdz 1500 eiro, atņemot valdes loceklim tiesības ieņemt noteiktus amatus komercsabiedrībās vai bez tā.

Tāpat kodeksā noteikts ļoti plašas amplitūdas naudas sods par informācijas nesniegšanu saistībā ar infekcijas slimības izplatību izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā par to, ka persona ir inficējusies ar attiecīgo infekcijas slimību, ir bijusi kontaktā ar inficētu personu vai ir bijusi infekcijas slimības perēklī, ja no personas šāda informācija tiek pieprasīta – par šādu pārkāpumu paredzēts sods, sākot no desmit eiro līdz pat 2000 eiro.

Tāda paša diapazona naudas sods paredzēts arī fiziskām personām par ārkārtējās situācijas vai izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu. Savukārt juridiskām personām par identisku nodarījumu sods paredzēts no 140 līdz 5000 eiro. Tieši tādas pašas sankcijas paredzētas arī par epidemioloģiskās drošības prasību pārkāpšanu.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Novērtējiet šo rakstu
(0)