0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻIPārskats par nodokļu normatīvajiem aktiem augustā

Pārskats par nodokļu normatīvajiem aktiem augustā

Valsts ieņēmumu dienests publicējis pārskatu par normatīvajiem aktiem nodokļu administrēšanā 2019.gada augustā. Normatīvā akta nosaukums Komentārs/skaidrojums Pieņemšanas datums Spēkā stāšanās datums Ministru kabineta 2019. gada 13. augusta noteikumi Nr. 361 “Grozījumi Ministru kabineta 2008. gada 25. augusta noteikumos Nr. 677 “Noteikumi par iedzīvotāju ienākuma nodokļa paziņojumiem”” Saskaņā ar grozījumiem  likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”, vietā, kur iesniegta maksātāja algas nodokļa grāmatiņa, var piemērot ne tikai VID  prognozēto mēneša neapliekamo minimumu, bet arī maksātāja prognozēto mēneša neapliekamo minimumu. Tādejādi, grozījumi veikti noteikumu 5.1 punktā, nosakot, ka paziņojuma rindā “Neapliekamais minimums” norāda taksācijas gadā piemēroto VID  prognozēto mēneša neapliekamo minimumu vai maksātāja prognozēto mēneša neapliekamo minimumu.…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Valsts ieņēmumu dienests publicējis pārskatu par normatīvajiem aktiem nodokļu administrēšanā 2019.gada augustā.
Normatīvā akta nosaukums Komentārs/skaidrojums Pieņemšanas datums Spēkā stāšanās datums
Ministru kabineta 2019. gada 13. augusta noteikumi Nr. 361 “Grozījumi Ministru kabineta 2008. gada 25. augusta noteikumos Nr. 677 “Noteikumi par iedzīvotāju ienākuma nodokļa paziņojumiem”” Saskaņā ar grozījumiem  likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”, vietā, kur iesniegta maksātāja algas nodokļa grāmatiņa, var piemērot ne tikai VID  prognozēto mēneša neapliekamo minimumu, bet arī maksātāja prognozēto mēneša neapliekamo minimumu. Tādejādi, grozījumi veikti noteikumu 5.punktā, nosakot, ka paziņojuma rindā “Neapliekamais minimums” norāda taksācijas gadā piemēroto VID  prognozēto mēneša neapliekamo minimumu vai maksātāja prognozēto mēneša neapliekamo minimumu. Noteikumu 1. un 2. pielikums papildināts ar tabulas “1.* Ienākuma veida kodi” ar jaunu kodu “čeku loterijas laimesti saskaņā ar Čeku loterijas likumu”. 13.08.2019. 17.08.2019.
Ministru kabineta 2019. gada 13. augusta noteikumi Nr. 366 “Grozījumi Ministru kabineta 2000. gada 2. maija noteikumos Nr. 164 “Kārtība, kādā tiek aprēķinātas un atmaksātas pārmaksātās valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas un aprēķināts un pārskaitīts solidaritātes nodoklis”” Š.g. 3.janvāra spēkā stājās grozījumi Solidaritātes nodokļa likumā, kas nosaka citu solidaritātes nodokļa likmi, sadalījumu, pārmaksātās solidaritātes nodokļa daļas atmaksāšanu nodokļa maksātājiem, tādejādi noteikumos veikti grozījumi nosakot : - kārtību kādā uzskaita, aprēķina, pārskaita solidaritātes nodokli un veic pārmaksātā nodokļa atmaksu rezumējošā kārtībā; - ka VSAA atmaksā pārmaksāto solidaritātes nodokļa daļu pašnodarbinātajiem, iekšzemes darba ņēmējiem pie darba devēja – ārvalstnieka un ārvalstu darba ņēmējam pie darba devēja ārvalstnieka, kuri ir veikuši valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas; - ka no speciālajiem budžetiem veiktās valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas netiek ņemtas vērā un atmaksātas darba devējiem, pašnodarbinātajiem, iekšzemes darba ņēmējiem pie darba devēja – ārvalstnieka un ārvalstu darba ņēmējiem pie darba devēja ārvalstnieka; - ja tiek samaksāts solidaritātes nodokļa parāds, par periodu, kas ir vecāks par 3 gadiem pirms taksācijas perioda, tad tas paliek speciālajā budžetā nepersonificēts; - kā VSAA rēķina pārmaksāto solidaritātes nodokli un kā atgriež pārmaksāto solidaritātes nodokļa daļu solidaritātes nodokļa maksātājam ; - ka VID par pārmaksātajām valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām informē elektroniskās deklarēšanas sistēmā; - ja tiek samaksāts solidaritātes nodokļa parāds par 2018.gadu, tad solidaritātes nodoklis tiek sadalīts un pārskaitīts atbilstoši tiesiskajam regulējumam, kas bija spēkā 2018.gadā. 13.08.2019. 17.08.2019.
Ministru kabineta 2019. gada 27. augusta  noteikumi Nr. 389 “Noteikumi par pasažieru komercpārvadājumiem ar vieglo automobili” Noteikumi nosaka : -  kārtību kādā valsts sabiedrība ar ierobežotu atbildību “Autotransporta direkcija” izsniedz un anulē speciālo atļauju (licenci) un licences kartīti pasažieru komercpārvadājumiem ar vieglo automobili; - prasības autotransporta līdzekļa aprīkojumam un tā izvietojumam; - kārtību, kādā veicami pārvadājumu pakalpojumi. 27.08.2019. 01.09.2019.
Ministru kabineta 2019. gada 27. augusta  noteikumi Nr. 405 “Noteikumi par pasažieru komercpārvadājumiem ar taksometru”   Noteikumi nosaka : - kārtību, kādā plānošanas reģions vai republikas pilsētas pašvaldība  izsniedz un anulē speciālo atļauju (licenci) un licences kartīti pasažieru komercpārvadājumiem ar taksometru; - kārtību, kādā izsniedz un anulē licences kartīti ar speciālu atzīmi; -  paziņojumā un cenrādī norādāmo informāciju par tarifiem un prasības minētās informācijas izvietojumam uz autotransporta līdzekļa un tā salonā; - prasības aprīkojumam un tā izvietojumam; - taksometra skaitītāja  metroloģiskās prasības un tehniskās prasības un darījumus apliecinošo dokumentu veidus, rekvizītus un lietotāju pienākumus; - kārtību, kādā veicami pārvadājumu pakalpojumi; - ierobežojumus piekļuvei starptautiskas nozīmes transporta infrastruktūras objekta publiskiem mērķiem paredzētajai teritorijai. 27.08.2019. 01.09.2019.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: