0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

TIESĪBASPašvaldībām varētu ierobežot jomas, kurās var izdot saistošos noteikumus

Pašvaldībām varētu ierobežot jomas, kurās var izdot saistošos noteikumus

Pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas informācijas

Ministru kabinets 2. novembrī izskatīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavoto informatīvo ziņojumu “Par pašvaldību saistošo noteikumu izdošanas pilnvarojumu”. Tā ietvaros VARAM apkopoja valsts iestāžu viedokļus un priekšlikumus par  pašvaldību  pilnvarojumiem izdot saistošos noteikumus un to piemērošanas praksi. Ministrs Artūrs Toms Plešs norādījis, ka pilnvarojumi, kas sniedz pašvaldībām ekskluzīvu kompetenci patstāvīgi lemt par atsevišķiem jautājumiem, ir noteikti ap 150 dažādās normās. Ziņojumā lasāms, ka, piemēram, Ekonomikas ministrija konstatējusi, ka atsevišķos gadījumos pašvaldību izdotie saistošie noteikumi neatbilst augstāka spēka normatīvajiem aktiem. Tie ir pretēji konkurences neitralitātes un patērētāju tiesību aizsardzības principiem, būtiski aizskar citu komersantu intereses, kā arī rada…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī*

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Foto: Claudia Schmalz: https://www.pexels.com/Ministru kabinets 2. novembrī izskatīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavoto informatīvo ziņojumu “Par pašvaldību saistošo noteikumu izdošanas pilnvarojumu”. Tā ietvaros VARAM apkopoja valsts iestāžu viedokļus un priekšlikumus par  pašvaldību  pilnvarojumiem izdot saistošos noteikumus un to piemērošanas praksi.

Ministrs Artūrs Toms Plešs norādījis, ka pilnvarojumi, kas sniedz pašvaldībām ekskluzīvu kompetenci patstāvīgi lemt par atsevišķiem jautājumiem, ir noteikti ap 150 dažādās normās.

Ziņojumā lasāms, ka, piemēram, Ekonomikas ministrija konstatējusi, ka atsevišķos gadījumos pašvaldību izdotie saistošie noteikumi neatbilst augstāka spēka normatīvajiem aktiem. Tie ir pretēji konkurences neitralitātes un patērētāju tiesību aizsardzības principiem, būtiski aizskar citu komersantu intereses, kā arī rada būtiskus šķēršļus, kuru dēļ nav iespējams nodrošināt patērētāju tiesisko interešu ievērošanu un aizsardzību.

Savukārt Labklājības ministrijas ieskatā pilnvarojums pašvaldībām izdot saistošos noteikumus jautājumos par pašvaldības sociālā atbalsta pasākumiem iedzīvotājiem ir saglabājams.

Valdības sēdē apstiprinātais ziņojums paredz gan uzdevumus, lai pārskatītu spēkā esošās normas un, kur tas nepieciešams, strādātu pie vienota regulējuma, gan arī pienākumu nākotnē rūpīgi vērtēt to, vai pastāv pietiekams pamats kāda jautājuma risināšanu nodot pašvaldībai.

Tā, piemēram, attiecībā uz jau spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem ir rosināts noteikt vienotu pieeju jautājumos par pirotehnikas izstrādājumu izmantošanu t.sk. vietas un laika ierobežojumiem, paredzēt vienotu kārtību pieaugušo neformālās izglītības programmu licencēšanai, kas līdz šim bija katras pašvaldības kompetencē nodoti jautājumi.

Savukārt izstrādājot priekšlikumus par jauna pilnvarojuma došanu pašvaldībai noregulēt kādu jautājumu vietējā līmenī, būs jāizvērtē vai attiecīgajā jomā apstākļi  pašvaldībās ir tik atšķirīgi, ka nevar piemērot vienotu tiesisko regulējumu, un šis izvērtējums jāiekļauj tiesību akta projekta anotācijā.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: