0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻIPieņem izmaiņas ar nodokļu dubultās uzlikšanas novēršanu saistīto nodokļu atvieglojumu piemērošanā

Pieņem izmaiņas ar nodokļu dubultās uzlikšanas novēršanu saistīto nodokļu atvieglojumu piemērošanā

Ikars Kubliņš, BilancePLZ, pēc anotācijas

Valdība 27. oktobrī izskatījusi grozījumus Ministru kabineta 2001.gada 30.aprīļa noteikumos Nr.178 “Kārtība, kādā piemērojami starptautiskajos līgumos par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu noteiktie nodokļu atvieglojumi”.  Ar grozījumiem tiek mainīts termiņš, kādā maksājumu saņēmējam jāiesniedz ienākuma izmaksātājam rezidenta apliecība - iesniegums nodokļu atvieglojumu piemērošanai vai noteikumu 9.1 punktā paredzētos dokumentus (atvieglojumu apliecība). Ja līdz šim bija paredzēts, ka tas jāiesniedz līdz dienai, kad iesniedzama uzņēmumu ienākuma nodokļa deklarācija par pārskata periodu vai iedzīvotāju gada ienākumu deklarācija, tad turpmāk būs noteikts, ka atvieglojumu apliecība jāiesniedz ne vēlāk kā taksācijas…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Got Credit on Visual hunt / CC BY

Valdība 27. oktobrī izskatījusi grozījumus Ministru kabineta 2001.gada 30.aprīļa noteikumos Nr.178 “Kārtība, kādā piemērojami starptautiskajos līgumos par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu noteiktie nodokļu atvieglojumi”. 

Ar grozījumiem tiek mainīts termiņš, kādā maksājumu saņēmējam jāiesniedz ienākuma izmaksātājam rezidenta apliecība - iesniegums nodokļu atvieglojumu piemērošanai vai noteikumu 9.1 punktā paredzētos dokumentus (atvieglojumu apliecība). Ja līdz šim bija paredzēts, ka tas jāiesniedz līdz dienai, kad iesniedzama uzņēmumu ienākuma nodokļa deklarācija par pārskata periodu vai iedzīvotāju gada ienākumu deklarācija, tad turpmāk būs noteikts, ka atvieglojumu apliecība jāiesniedz ne vēlāk kā taksācijas gada pārskata iesniegšanas brīdī.

Tāpat ar grozījumiem ir precizēts termiņš attiecībā uz tiem ienākuma izmaksātājiem, kuri saskaņā ar Latvijas normatīvajiem aktiem (izņemot fiziskās personas) gada pārskatus nesniedz - noteikts, ka šādiem ienākuma izmaksātājiem maksājuma saņēmējs atvieglojuma apliecību iesniedz ne vēlāk kā četrus mēnešus pēc pārskata gada beigām.

Grozījumi paredz, ka ienākuma izmaksātājs turpmāk atvieglojuma apliecību varēs iesniegt Valsts ieņēmumu dienestam ne vairs papīra formā pa pastu vai klātienē, bet gan izmantojot Elektronisko deklarēšanas sistēmu (EDS), pievienojot no saņēmēja saņemtos dokumentus skenētā veidā vai elektroniskos dokumentus, kas parakstīti ar drošu elektronisko parakstu un laika zīmogu. Tā kā skenētā veidā paredzēts pieņemt atvieglojuma apliecību, tad šim nolūkam EDS tiks  papildināta ar atvieglojumu apliecības strukturētu elektronisko formu. Maksājuma izmaksātājam (izņemot noteikumu 5.1 punktā paredzēto gadījumu) būs jāiesniedz EDS strukturēts iesniegums atvieglojumu apliecības apstiprināšanai, norādot informāciju par maksājuma saņēmēju, ienākuma veidu un datumu, ar kuru tiek pieprasīts piemērot maksājumu aplikšanu pēc samazinātās likmes vai atbrīvojumu no aplikšanas ar nodokļiem, kā arī pievienojot digitalizētu (skenētu) vai ar drošu elektronisku parakstu un laika zīmogu  parakstītu no maksājuma saņēmēja saņemtu atvieglojuma apliecību.

Tāpat noteikumos precizēts termiņš, kādā nodokļu maksātājs atvieglojuma apliecību iesniedz apstiprināšanai VID - ne vēlāk kā mēneša laikā pēc gada pārskata par pārskata periodu vai iedzīvotāju gada ienākumu deklarācijas iesniegšanas termiņa beigām, bet šo noteikumu 3.1 punktā minētajā gadījumā – ne vēlāk kā piecu mēnešu laikā pēc pārskata gada beigām. Līdz šim praksē bija radušās situācijas, kad nodokļu maksātājs bez ierobežojumiem iesniedz VID apstiprināšanai atvieglojumu apliecības par iepriekšējiem pārskata periodiem, piemēram, 2020.gadā par 2015., 2016., 2017.gadiem, informēts grozījumu anotācijā.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: