0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

BIZNESSTIRDZNIECĪBATirdzniecības vietās būs jānorāda pārtikas produktu ražošanas valsts

Tirdzniecības vietās būs jānorāda pārtikas produktu ražošanas valsts

Lai veicinātu patērētāju informētību par produktu, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija 17. aprīlī trešajam – galīgajam – lasījumam atbalstīja grozījumus Pārtikas aprites uzraudzības likumā, kas paredz pārtikas tirdzniecības vietās norādīt pārtikas produktu ražošanas valsti. Saeimā  25.aprīlī likumprojekts pieņemts trešajā – galīgajā – lasījumā . Plānots, ka produkta ražošanas valsti varēs norādīt rakstveidā vai ar attiecīgās valsts karoga attēlu. Ja pārtikas produkts būs ražots Krievijā vai Baltkrievijā, informācija būs norādāma tikai rakstveidā. Ministru kabinets noteiks kritērijus valsts, kurā ražots produkts, identificēšanai, prasības norāžu noformēšanai un izvietošanai.…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Anthony Albright via VisualHunt / CC BY-SA

Lai veicinātu patērētāju informētību par produktu, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija 17. aprīlī trešajam – galīgajam – lasījumam atbalstīja grozījumus Pārtikas aprites uzraudzības likumā, kas paredz pārtikas tirdzniecības vietās norādīt pārtikas produktu ražošanas valsti. Saeimā  25.aprīlī likumprojekts pieņemts trešajā – galīgajā – lasījumā .

Plānots, ka produkta ražošanas valsti varēs norādīt rakstveidā vai ar attiecīgās valsts karoga attēlu.

Ja pārtikas produkts būs ražots Krievijā vai Baltkrievijā, informācija būs norādāma tikai rakstveidā. Ministru kabinets noteiks kritērijus valsts, kurā ražots produkts, identificēšanai, prasības norāžu noformēšanai un izvietošanai. Tāpat paredzēts noteikt izņēmumus, kad norāžu izvietošana nav obligāta. Iecerēts, ka jaunās prasības būs spēkā no 1. septembra.

Par produkta ražošanas valsts nenorādīšanu pārtikas tirdzniecības vietā varēs piemērot brīdinājumu vai naudas sodu: fiziskajai personai līdz 50 naudas soda vienībām (250 eiro), savukārt juridiskajai personai līdz 200 naudas soda vienībām (1000 eiro), paredz grozījumi.

Iecerētie grozījumi ļaus vieglāk atšķirt vietējos ražojumus un ērti noteikt, kur ražots konkrētais produkts, kā arī mazinās iespējas maldināt pircēju. Deputāti norādīja, ka joprojām atsevišķās mazumtirdzniecības vietās ir nopērkami Krievijas un Baltkrievijas produkti.

Šobrīd noteikts, ka izcelsmes valsts jānorāda tikai noteiktām pārtikas preču grupām, piemēram, gaļai, svaigiem augļiem un dārzeņiem.

Lai grozījumi stātos spēkā, tie galīgajā lasījumā jāatbalsta Saeimai. Tos paredzēts skatīt Saeimas sēdē nākamnedēļ. Iecerēts, ka grozījumi stāsies spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas.