0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

TIESLIETASPTAC sācis parādu piedzinēju licencēšanu

PTAC sācis parādu piedzinēju licencēšanu

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) ar 1. februāri sācis iesniegumu pieņemšanu no parādu piedzinēju uzņēmumiem licences saņemšanai. Tas notiek saskaņā ar 2012. gada 8. novembrī Saeimā pieņemto Parādu ārpustiesas atgūšanas likumu un 1. februārī spēkā stājušamies Ministru kabineta noteikumiem Nr.64 „Parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzēju licencēšanas kārtība” un Ministru kabineta noteikumiem Nr.61 „Noteikumi par parāda atgūšanas izdevumu pieļaujamo apmēru un izdevumiem, kuri nav atlīdzināmi”, kas nosaka, ka parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzēju uzraudzību un licencēšanu veiks PTAC. Parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzēju licencēšanas kārtība paredz, ka speciālā atļauja jeb licence parādu atgūšanai no PTAC jāsaņem līdz š.g. 1. maijam. Šobrīd pie PTAC jau…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) ar 1. februāri sācis iesniegumu pieņemšanu no parādu piedzinēju uzņēmumiem licences saņemšanai. Tas notiek saskaņā ar 2012. gada 8. novembrī Saeimā pieņemto Parādu ārpustiesas atgūšanas likumu un 1. februārī spēkā stājušamies Ministru kabineta noteikumiem Nr.64 „Parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzēju licencēšanas kārtība” un Ministru kabineta noteikumiem Nr.61 „Noteikumi par parāda atgūšanas izdevumu pieļaujamo apmēru un izdevumiem, kuri nav atlīdzināmi”, kas nosaka, ka parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzēju uzraudzību un licencēšanu veiks PTAC.

Parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzēju licencēšanas kārtība paredz, ka speciālā atļauja jeb licence parādu atgūšanai no PTAC jāsaņem līdz š.g. 1. maijam. Šobrīd pie PTAC jau aktīvi sākuši vērsties parādu piedziņas pakalpojumu sniedzēji, kuri interesējas par jauno MK noteikumu piemērošanu un licences saņemšanu. Lai atvieglotu informācijas saņemšanu komersantiem, PTAC ir apkopojis, kāda informācija jāiesniedz, lai saņemtu licenci. Informācija pieejama šeit . Arī turpmāk PTAC mājaslapa tiks papildināta ar komersantiem noderīgu informāciju par Parāda ārpustiesas atgūšanas likuma normu, MK noteikumu piemērošanu un licences saņemšanu.

MK noteikumi paredz, ka licenci varēs saņemt gan fiziska, gan juridiska persona, kas profesionālās vai komerciālās darbības ietvaros sniedz parāda ārpustiesas atgūšanas pakalpojumus. Licence tiks izsniegta uz trīs gadiem un par licences saņemšanu būs jāmaksā valsts nodeva 2500 latu apmērā, savukārt licences pārreģistrācija parādu atgūšanas pakalpojumu sniedzējam izmaksās 1000 latus.

Ir paredzams, ka jaunie noteikumi par parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzēju licencēšanas kārtību paaugstinās patērētāju tiesību aizsardzības līmeni, palielinās tirgus uzraudzības ilgtermiņa efektivitāti, samazinās negodprātīgu pakalpojumu sniedzēju skaitu un pakalpojumu sniedzēju pieļauto pārkāpumu skaitu, tādejādi nodrošinot caurskatāmu ārpustiesas parādu atgūšanas procesu kopumā.

2012. gada 11. decembrī stājās spēkā Parādu ārpustiesas atgūšanas likums, kas paredz normu kopumu parāda atgūšanas procesam ārpustiesas ceļā, nosaka komunikācijas procesu starp parādnieku un kreditoru un parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzēju, risina fizisko personu datu izmantošanas jautājums parāda atgūšanā, kā arī paredz to, ka turpmāk parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzējiem būs jāsaņem speciālā atļauja jeb licence, lai darbotos tirgū.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: