0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻILīdz pieciem gadiem pagarināts kavēto nodokļu samaksas termiņš

Līdz pieciem gadiem pagarināts kavēto nodokļu samaksas termiņš

Sagatavots pēc Saeimas informācijas un likumprojekta anotācijas

Saeima 16. jūnijā galīgajā lasījumā pieņēma par steidzamiem atzītos Finanšu ministrijas sagatavotos grozījumus likumā "Par nodokļiem un nodevām", kas paredz līdz pieciem gadiem pagarināt termiņu, kādā varēs veikt nokavēto nodokļu maksājumu samaksu. Likuma grozījumos nav atcelts nosacījums par nokavējuma naudas aprēķināšanu. Likuma grozījumi arī paplašina maksājumu un elektroniskās naudas iestāžu tiesības atvērt saimnieciskās darbības kontus. Līdz šim likums noteica, ka to var darīt tikai kredītiestādes, taču interesi par šādu kontu atvēršanu esot izrādījis arī licencētā maksājumu iestāde VAS "Latvijas pasts". Nosacījumi nodokļu samaksas termiņa pagarinājumam Atgādinām, ka līdz šim likums noteica,…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Karolina Grabowska from Pexels

Saeima 16. jūnijā galīgajā lasījumā pieņēma par steidzamiem atzītos Finanšu ministrijas sagatavotos grozījumus likumā "Par nodokļiem un nodevām", kas paredz līdz pieciem gadiem pagarināt termiņu, kādā varēs veikt nokavēto nodokļu maksājumu samaksu. Likuma grozījumos nav atcelts nosacījums par nokavējuma naudas aprēķināšanu.

Likuma grozījumi arī paplašina maksājumu un elektroniskās naudas iestāžu tiesības atvērt saimnieciskās darbības kontus. Līdz šim likums noteica, ka to var darīt tikai kredītiestādes, taču interesi par šādu kontu atvēršanu esot izrādījis arī licencētā maksājumu iestāde VAS "Latvijas pasts".

Nosacījumi nodokļu samaksas termiņa pagarinājumam

Atgādinām, ka līdz šim likums noteica, ka kavētos maksājumus varēja sadalīt termiņos vai atlikt uz laiku līdz trim gadiem. Likuma grozījumi stāsies spēkā šī gada 1. augustā.

Atkārtoti termiņa pagarinājumu kavēto nodokļu nomaksai Valsts ieņēmumu dienestam (VID) varēs lūgt par tiem kavētajiem maksājumiem, kuru samaksas termiņš iepriekš jau ir bijis pagarināts, paredz grozījumi.

Nodokļu maksātājam motivēts iesniegums un citi dokumenti, kas apliecina tā atbilstību likumā minētajiem nodokļu parāda samaksas atlikšanas  nosacījumiem,iesniedz VID, pirms beidzies sākotnēji piešķirtais nokavēto nodokļu maksājumu samaksas termiņš.

Juridiskās personas, kas sastāda gada pārskatu, pievieno bilanci un peļņas vai zaudējumu aprēķinu uz iesniegšanas mēneša pirmo datumu, sagatavojot to atbilstoši attiecīgiem gada pārskatu sagatavošanu reglamentējošiem normatīvajiem aktiem.

VID būs tiesības nokavēto nodokļu maksājumu samaksu sadalīt termiņos uz laiku līdz pieciem gadiem, skaitot no iesnieguma iesniegšanas dienas, ja nodokļu maksātājs atbildīs šādiem nosacījumiem:

  • nodokļu maksātājs būs sniedzis pierādījumus par to, ka atkārtota nokavēto nodokļu maksājumu sadalīšana termiņos stabilizēs viņa finansiālo stāvokli un nodokļu maksātājs ievēros lēmumā par samaksas termiņa pagarinājuma piešķiršanu noteiktos termiņus;
  • saistību izpilde attiecībā uz nokavēto nodokļu samaksu var izraisīt nodokļu maksātāja maksātnespēju;
  • nodokļu maksātāja finansiālais stāvoklis liecina par atkārtota nodokļu samaksas termiņa pagarinājuma nepieciešamību.

Termiņa pagarinājums nepieciešams, ņemot vērā, ka ir virkne nodokļu maksātāju, kuri joprojām nav atguvušies no Covid-19 izraisītās krīzes un nevar sekmīgi izpildīt kavētās nodokļu saistības, jo viņu ieņēmumu apjoms nav atgriezies pirmspandēmijas laika līmenī. Tāpat Latvijas ekonomiku ir ietekmējuši jauni satricinājumi, kas saistīti ar Krievijas iebrukumu Ukrainā, teikts grozījumu projekta anotācijā.

Atkārtota nodokļu samaksas termiņa pagarināšana uzņēmējiem, kurus skārušas ārkārtēju apstākļu izraisītas sekas, ļaus saglabāt maksātspēju un attīstīt uzņēmējdarbību, kā arī saglabāt darba vietas, veikt kārtējos nodokļu maksājumus un samaksāt kavētos nodokļus, pauduši likumprojekta autori.

Lasiet arī:

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: