Rīgas šķīrējtiesa ir paplašinājusi šķīrējtiesnešu sastāvu

Pēc Rīgas Šķīrējtiesas informācijas

(0)
Publicitātes foto

Rīgas šķīrējtiesas (turpmāk – RŠT) pastāvīgajā tiesnešu sarakstā jau ir 60 cienījami Latvijā un ārvalstīs juristi un advokāti, ar lielu zināšanu un pieredzes krājumu jurisprudences jomā. Tas nozīmē, ka vēl vairāk pieredzējušu profesionāļu atbalsta šķīrējtiesvedību un uzņēmējiem ir lielākas iespējas ātri un efektīvi risināt biznesa strīdus, nepārtraucot savu saimniecisko darbību  dēļ domstarpībām, kas radušās ar partneriem.

Būdama vislielākā  tiesnešu skaita ziņā, RŠT savu izaugsmi šajā virzienā pamato ar vairākiem iemesliem. Daudzi RŠT šķīrējtiesneši atrodas Latvijas reģionos, lai šķīrējtiesas procesa iespējas būtu pieejamākas uzņēmējiem reģionos. Jāatgādina, ka, saistībā ar jauno Šķīrējtiesu likumu, vairāk nekā 70% šķīrējtiesu ir pārtraukušas savu darbību, lielākā daļa no tām atradās reģionos.

Ārvalstu advokātu un juristu atrašanās šķīrējtiesnešu sastāvā  ļauj uzņēmējiem atrisināt strīdus ar partneriem no citām valstīm, citās valodās (bez tulku palīdzības), piemērojot arī citu valstu likumdošanu, ja tas ir atrunāts līgumā. Šķīrējtiesneši ir zvērināti advokāti, advokātu kolēģijas locekļi, juristi ar lielu pieredzi strīdu izskatīšanā, sabiedriski aktīvi cilvēki, plašsaziņas līdzekļu personas, pasniedzēji, darba grupu locekļi jaunu likumu izstrādē un Latvijas Republikas spēkā esošo likumu grozījumu izstrādē. Tie ir cilvēki, kuriem ir nevainojama reputācija un viņiem tā rūp, un tas sniedz mieru un pārliecību, ka pieņemtais lēmums būs godīgs un objektīvs. Tāpat šķīrējtiesas reglaments dod iespēju procesa pusēm pašām izvēlēties šķīrējtiesnesi. Liela izvēle ir priekšrocība uzņēmējiem. Strīdi ir ļoti dažādi, no pilnīgi atšķirīgām komerctiesību jomām, tāpēc strīda pusēm ir iespēja izvēlēties šķīrējtiesnesi, kurš ir speciālists noteiktā tiesību jomā.

Šķīrējtiesa ir sava veida uzņēmējdarbības rīks, kas, ļaujot neiesprūst strīdos, ātri un efektīvi tos atrisina, tas sniedz iespēju uzņēmējdarbībai Latvijā pacelties jaunā līmenī, līdz ar to arī pacelties dzīves līmenim kopumā.

Rīgas šķīrējtiesa (RŠT) tika izveidota 1999. gada 1. aprīlī un šobrīd ir viena no Latvijas šķīrējtiesu līderiem, kura aktīvi attīstās un piedāvā tiesvedības procesu visaugstākajā kvalitātē, kā arī popularizē šķīrējtiesvedību Latvijā. Organizācija aktīvi juridiski izglīto uzņēmējus, regulāri rīkojot biznesa seminārus.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Novērtējiet šo rakstu
(0)