Rosina neieviest pirmreizēju auto reģistrācijas nodokli, ja CO2 izmešanu daudzums ir līdz 115 g uz vienu km

(0)

Image by natura_photos from Pixabay

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK), izskatot 30. septembra valdības sēdē akceptēto likumprojektu “Grozījumi Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā”, norāda, ka likumprojektā nepieciešamas korekcijas, kas būtiski veicinātu iedzīvotāju un uzņēmumu autoparka nomaiņu uz jauniem, videi draudzīgākiem transportlīdzekļiem, ievērojami mazinot izmešu daudzumu gaisā un vienlaikus mazinātu komersantu izmaksas, kas saistītas ar uzņēmuma autoparku uzturēšanu.

Satiksmes ministrijas izstrādātā likumprojekta mērķis ir līdzsvarot vieglo automobiļu un kravas automobiļu ar pilnu masu līdz 3500 kg transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa (TEN) likmes un to aprēķināšanas kārtību, kā arī noteikt autobusu un kravas automobiļu TEN aprēķināšanas kārtību atbilstoši to dzinēja izmešu līmenim.

Tāpat paredzēts ieviest ievesto vieglo automobiļu, kas ir vecāki par pieciem gadiem, jaunu reģistrācijas nodokli, ar mērķi novērst vecu un ekoloģiski kaitīgu vieglo automobiļu reģistrēšanu Latvijā.

LTRK ieskatā attiecībā uz likumprojektā piedāvātajām TEN likmēm, nevajag piemērot TEN motocikliem ar motora tilpumu līdz 125 cm3. Kā arī nevajag piemērot TEN tiem transportlīdzekļiem, kuriem tiek veikta WLTP izmešu uzskaite, ar CO2 izmešiem līdz 130g uz vienu km, un transportlīdzekļiem, kuriem tiek veikta NEDC izmešu uzskaite, ar CO2 izmešiem līdz 115 g uz vienu km.

Attiecībā par transportlīdzekļu reģistrācijas nodokli, kas tiks piemērots pirmo reizi reģistrējot vieglos pasažieru transporta līdzekļus, kas ir vecāki par pieciem gadiem, LTRK ieskatā  kreģistrācijas nodoklis nav jāpiemēro transportlīdzekļiem, kuru izmešu daudzums ir līdz 115g uz vienu km, lai veicinātu videi draudzīgu transporta līdzekļu ievešanu.

LTRK ieskatā attiecībā par uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa (UVTN) likmi, ir jāparedz, ka elektrotransportlīdzekļiem netiek piemērots UVTN, vai arī šāda veida transportlīdzekļiem tiek piemērota simboliska 1,00 eiro likme mēnesī.

Patlaban risinātie grozījumi likumā paredz attiecībā uz kravas transportu:

  • No 2021.gada piemērot jaunu TEN likmju aprēķinu kravas transportlīdzekļiem ar pilnu masu no 3500 kg līdz 12000 kg, ņemot vērā EURO izmešu līmeni.
  • No 2021.gada piemērot jaunu TEN likmju aprēķinu transportlīdzekļiem ar pilnu masu virs 12000 kg, ņemot vērā EURO izmešu līmeni un asu skaitu.
  • No 2021.gada piemērot jaunu TEN likmju aprēķinu seglu vilcējiem, ņemot vērā EURO izmešu līmeni un asu skaitu.
  • 2021.gada ieviest vieglo automobiļu reģistrācijas nodokli ar mērķi novērst vecu un ekoloģiski kaitīgu vieglo automobiļu reģistrēšanu Latvijā. Apliekamais objekts ir vieglie automobiļi, kuri ir vecāki par 5 gadiem un tiek reģistrēti Latvijā. Vieglo automobiļu reģistrācijas nodokļa likmes ir noteiktas atkarībā no vieglā transportlīdzekļa degvielas tipa.
  • Papildus TEN likmei tiek noteikta likme 300 eiro apmērā tiem automobiļiem, kuriem motora tilpums ir lielāks par 3500 cm3.
  •  

Iecerēts, ka grozījumi likumā stāsies spēkā 2021. gada 1. janvārī.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Novērtējiet šo rakstu
(0)