0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻILIKUMDOŠANASabiedriskās ēdināšanas nozares komersantiem varētu dzēst Covid-19 laika nodokļu parādus

Sabiedriskās ēdināšanas nozares komersantiem varētu dzēst Covid-19 laika nodokļu parādus

Valdības sēdē 29. augustā paredzēts skatīt Ekonomikas ministrijas sagatavoto noteikumu projektu "Atbalsta noteikumi Covid-19 krīzes skartajiem sabiedriskās ēdināšanas nozares komersantiem zaudējumu kompensēšanai". Tie nosaka kritērijus un kārtību atbalsta piešķiršanai Covid-19 krīzes skartajiem nodokļu maksātājiem – sabiedriskās ēdināšanas nozares komersantiem –, lai kompensētu zaudējumus, kas radušies saimnieciskās darbības ierobežojumu dēļ, kuri noteikti saistībā ar Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai paredzētajiem epidemioloģiskās drošības pasākumiem. Noteikumu projekts paredz atbalstu komersantam - dzēst Valsts ieņēmumu dienesta (VID) administrēto nodokļu un ar tiem saistīto maksājumu (nokavējuma naudas un sodas naudas) parādu, par ko piešķirts samaksas termiņa pagarinājums vai…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Elina Sazonova, https://www.pexels.com

Valdības sēdē 29. augustā paredzēts skatīt Ekonomikas ministrijas sagatavoto noteikumu projektu "Atbalsta noteikumi Covid-19 krīzes skartajiem sabiedriskās ēdināšanas nozares komersantiem zaudējumu kompensēšanai". Tie nosaka kritērijus un kārtību atbalsta piešķiršanai Covid-19 krīzes skartajiem nodokļu maksātājiem – sabiedriskās ēdināšanas nozares komersantiem –, lai kompensētu zaudējumus, kas radušies saimnieciskās darbības ierobežojumu dēļ, kuri noteikti saistībā ar Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai paredzētajiem epidemioloģiskās drošības pasākumiem.

Noteikumu projekts paredz atbalstu komersantam - dzēst Valsts ieņēmumu dienesta (VID) administrēto nodokļu un ar tiem saistīto maksājumu (nokavējuma naudas un sodas naudas) parādu, par ko piešķirts samaksas termiņa pagarinājums vai noslēgta vienošanās par labprātīgu nodokļu samaksu un kas radies Covid-19 krīzes laikā.

Atbalstu nav paredzēts piešķirt par valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas parādu.

Atbalsts būtu attiecināms uz nodokļu parādu, kas radies laikā no 2020. gada 12. marta līdz 2020. gada 10. jūnijam,  no 2020. gada 6. novembra līdz 2021. gada 15. jūnijam un  no 2021. gada 21. oktobra līdz 2021. gada  14. novembrim. Komersantam būs jāsniedz pamatojumu tam, kādi apstākļi ir ietekmējuši apgrozījuma samazinājumu vismaz par 20%, salīdzinot ar 2019. gadu.

Noteikumu projekts paredz arī citus atbalsta piešķiršanas kritērijus, ierobežojumus, tāpat pieprasīšanas un uzraudzības kārtību. Turklāt VID varēs pieņem lēmumu par atbalsta piešķiršanu un dzēst komersanta nodokļu parādu tikai pēc tam, kad Eiropas Komisija būs pieņēmusi lēmumu par atbalsta saderību ar Eiropas Savienības iekšējo tirgu.

Kā norādīts noteikumu projekta anotācijā, Covis-19 infekcijas apkarošanas ierobežojumu ietekmes rezultātā sabiedriskās ēdināšanas komersanti cieta būtiskus zaudējumus un tie bija spiesti būtiski samazināt darba spēka resursus. Saskaņā ar Centrālās statistiskas pārvaldes datiem kopējais apgrozījums ēdināšanas nozarē 2019. gadā bija 719,4 miljoni eiro, 2020. gadā tas samazinājās līdz 513,7 miljoniem eiro, un 2021. gada vienpadsmit mēnešos tas samazinājās līdz 464,4 miljoniem eiro. Covid-19 ierobežojumu radītās sekas lielie sabiedriskās ēdināšanas nozares komersanti izjūt vēl joprojām, piemēram, klientu skaita dinamikā.

Lai arī Covid-19 ierobežojumu laikā komersantiem, t.sk. sabiedriskās ēdināšanas komersantiem bija iespējams saņemt grantu apgrozāmajiem līdzekļiem, taču šādam atbalstam, kas izsniegts saskaņā ar Pagaidu regulējumu, bija noteiks maksimālais atbalsta slieksnis, kas atsevišķu komersantu gadījumā tika sasniegts ļoti īsā periodā, tādējādi šādiem komersantiem faktiski nebija iespēja kompensēt savus saimnieciskās darbības zaudējumus Covid-19 infekcijas izplatības noteikto ierobežojumu rezultātā.

Paredzēts, ka atbalstam varētu tikt novirzīti 20 miljoni eiro valsts budžeta līdzekļu. Noteikumu projekts skar komersantus, kuru pamatdarbība ir NACE 2. red.klasifikācija 56.10 “Restorānu un mobilo ēdināšanas vietu pakalpojumi”.