0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

BIZNESSSaeima lemj par Komerclikuma grozījumiem, kas izskaudīs reiderisma iespējas

Saeima lemj par Komerclikuma grozījumiem, kas izskaudīs reiderisma iespējas

Saeima ceturtdien, 5.jūlijā, konceptuāli pirmajā lasījumā pieņēma grozījumus Komerclikumā, kas paredz personas paraksta notariālu apliecināšanu, ja tiek veiktas izmaiņas kapitālsabiedrības sastāvā. Izmaiņas nosaka konkrētus gadījumus, kad ir paredzēta obligāta parakstu apliecināšana ar zvērināta vai valsts notāra piesaistīšanu vai dokumenta parakstīšana ar drošu elektronisko parakstu. Likumprojekts noteic, ka paraksti kapitālsabiedrības pieteikumā ir apliecināmi notariāli, ja reģistrācijai Uzņēmumu reģistrā (UR) tiek pieteiktas būtiskas izmaiņas, piemēram, uzņēmuma padomes, valdes vai likvidatora sastāvā. Lai nodrošinātu personu tiesību un likumisko interešu aizsardzību, likumprojektā ietvertas normas, kas paredz obligātu zvērinātu notāru iesaisti, piemēram, personas paraksta apliecināšana pieteikumā UR par uzņēmuma dalībnieku maiņu vai izmaiņām amatpersonu sastāvā.…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Saeima ceturtdien, 5.jūlijā, konceptuāli pirmajā lasījumā pieņēma grozījumus Komerclikumā, kas paredz personas paraksta notariālu apliecināšanu, ja tiek veiktas izmaiņas kapitālsabiedrības sastāvā. Izmaiņas nosaka konkrētus gadījumus, kad ir paredzēta obligāta parakstu apliecināšana ar zvērināta vai valsts notāra piesaistīšanu vai dokumenta parakstīšana ar drošu elektronisko parakstu.

Likumprojekts noteic, ka paraksti kapitālsabiedrības pieteikumā ir apliecināmi notariāli, ja reģistrācijai Uzņēmumu reģistrā (UR) tiek pieteiktas būtiskas izmaiņas, piemēram, uzņēmuma padomes, valdes vai likvidatora sastāvā.

Lai nodrošinātu personu tiesību un likumisko interešu aizsardzību, likumprojektā ietvertas normas, kas paredz obligātu zvērinātu notāru iesaisti, piemēram, personas paraksta apliecināšana pieteikumā UR par uzņēmuma dalībnieku maiņu vai izmaiņām amatpersonu sastāvā. Parakstus varēs apliecināt arī UR valsts notārs vai arī pieteikumu varēs parakstīt ar drošu elektronisko parakstu.
Grozījumi paredz izmaiņas kapitālsabiedrības dalībnieku vai akcionāru sapulces protokolu parakstīšanā un noformēšanā.
Likumprojekts nosaka izmaiņas uzņēmuma dalībnieku reģistra vešanas kārtībā – ietverta skaidra norāde, kā izdarāms dalībnieku reģistra ieraksts. Tāpat grozījumi noteic, ka par izmaiņām dalībnieku reģistrā valdei ir jāiesniedz pieteikums UR triju darba dienu laikā līdzšinējo 14 dienu laikā.

Likuma grozījumi ietver virkni izvēles normu, kad persona var, piemēram, kapitālsabiedrības statūtos noteikt, ka atsevišķu tiesisko darbību veikšanai ir nepieciešama notāra iesaiste.

Joprojām tiek saglabāta kārtība – personas paraksts pieteikumā par komersanta ierakstīšanu komercreģistrā ir apliecināms notariāli.

Kā norāda likumprojekta autori, izmaiņu veikšana uzņēmuma sastāvā ir viens no biežāk sastopamajiem viediem kapitālsabiedrības prettiesiskai pārņemšanai. Grozījumi stiprinās dalībnieku, akcionāru un kapitālsabiedrības potenciālo pircēju aizsardzību.

Par Komerclikuma grozījumiem otrajā un trešajā lasījumā vēl jālemj Saeimai.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: