0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻISaeimas apakškomisijas deputāti atbalsta ideju ieviest 12% PVN likmi sabiedriskajā ēdināšanā

Saeimas apakškomisijas deputāti atbalsta ideju ieviest 12% PVN likmi sabiedriskajā ēdināšanā

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas Ēnu ekonomikas apkarošanas apakškomisijas deputāti otrdien, 19.martā, apspriežot ēnu ekonomikas situāciju sabiedriskās ēdināšanas jomā, pauda atbalstu samazinātās pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes 12 procentu apmērā piemērošanai nozares pakalpojumiem. Sēdē, uzklausot nozares pārstāvjus, deputāti lēma aicināt Finanšu ministriju izvērtēt, kā samazinātā likme ietekmētu ēnu ekonomiku nozarē. “Finanšu ministrija iepriekš bija vērtējusi, kāda būtu fiskālā ietekme – par cik samazinātos budžeta ieņēmumi, bet ir būtiski, kā PVN samazināšana ietekmētu pelēko zonu ēdināšanas jomā,” pauž Ēnu ekonomikas apkarošanas apakškomisijas priekšsēdētāja Linda Matisone. Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas un Latvijas Restorānu biedrības…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Unsplash

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas Ēnu ekonomikas apkarošanas apakškomisijas deputāti otrdien, 19.martā, apspriežot ēnu ekonomikas situāciju sabiedriskās ēdināšanas jomā, pauda atbalstu samazinātās pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes 12 procentu apmērā piemērošanai nozares pakalpojumiem.

Sēdē, uzklausot nozares pārstāvjus, deputāti lēma aicināt Finanšu ministriju izvērtēt, kā samazinātā likme ietekmētu ēnu ekonomiku nozarē. “Finanšu ministrija iepriekš bija vērtējusi, kāda būtu fiskālā ietekme – par cik samazinātos budžeta ieņēmumi, bet ir būtiski, kā PVN samazināšana ietekmētu pelēko zonu ēdināšanas jomā,” pauž Ēnu ekonomikas apkarošanas apakškomisijas priekšsēdētāja Linda Matisone.

Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas un Latvijas Restorānu biedrības vadītāji deputātiem pauda, ka Lietuvā samazinātais PVN ēdinātājiem ļāva ierobežot ēnu ekonomiku un nozares apgrozījums pieauga divas reizes. Tāpat palielinājies darbavietu skaits un uzlabojies uzņēmumu pašu kapitāls. Savukārt Latvijā ēdināšanas nozare jau septiņus gadus gan atbildīgajās ministrijās, gan dažādās darba grupās netiekot saklausīta.

“Pandēmija, karš Ukrainā, inflācija un valsts vājais tūrisma mārketings rada kritisku situāciju ēdināšanas nozarē. Pēdējā laikā no tirgus ir aizgājuši vairāki populāri restorāni ar senu vēsturi. Tikmēr bankas negrib kreditēt jaunus restorānus, jo ēdināšanas nozari uzskata par riskantu. Būtiski, ka šī industrija pilda arī sociālo funkciju, jo nodarbina daudzus jauniešus un zemāk kvalificētu darbaspēku,” atzīmēja L.Matisone.

"Bilances" abonēšanai - dažādas iespējas. Izvēlies sev izdevīgāko!

Interesenti var izvēlēties, kā abonēt un lasīt BILANCI - to iespējams saņemt gan drukātā veidā savā pastkastītē, gan lasīt e-vidē portālā tiešsaistē, gan izvēlēties Grāmatveža komplektu vai Bilances Zelta komplektu, kam arī iespējams gan papīra, gan elektroniskais formāts. Uzziniet vairāk, kādas iespējas piedāvā katrs no variantiem!