0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

BIZNESSTIRDZNIECĪBASlēgts MKP “Silene”, tranzītam iesaka izmantot MKP “Pāternieki”

Slēgts MKP “Silene”, tranzītam iesaka izmantot MKP “Pāternieki”

Ņemot vērā lielo Latvijas–Baltkrievijas robežas nelikumīgās šķērsošanas un tās mēģinājumu gadījumu skaitu, kā arī resursu pārvietošanas nepieciešamību uz “zaļo” robežu, Ministru kabinets 19. septembra sēdē atbalstīja Silenes robežšķērsošanas vietas darbības apturēšanu. No 19. septembra pulksten 20.00 nav iespējams kārtot arī muitas formalitātes šajā muitas kontroles punktā (MKP). Šāds lēmums pieņemts, pamatojoties uz Latvijas Republikas valsts robežas likuma 35.¹ pantu, nodrošinot valsts robežas neaizskaramību un valsts apdraudējuma novēršanu. Lai būtiski neietekmētu kravu pārvadājumus, kā arī braucienus, kas saistīti ar nepārtrauktu darba attiecību izpildi, humāniem apsvērumiem, nepārvaramu varu, uz Latvijas–Baltkrievijas robežas darbību turpinās Pāternieku…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Valsts nekustamie īpašumi

Ņemot vērā lielo Latvijas–Baltkrievijas robežas nelikumīgās šķērsošanas un tās mēģinājumu gadījumu skaitu, kā arī resursu pārvietošanas nepieciešamību uz “zaļo” robežu, Ministru kabinets 19. septembra sēdē atbalstīja Silenes robežšķērsošanas vietas darbības apturēšanu. No 19. septembra pulksten 20.00 nav iespējams kārtot arī muitas formalitātes šajā muitas kontroles punktā (MKP).

Šāds lēmums pieņemts, pamatojoties uz Latvijas Republikas valsts robežas likuma 35.¹ pantu, nodrošinot valsts robežas neaizskaramību un valsts apdraudējuma novēršanu.

Lai būtiski neietekmētu kravu pārvadājumus, kā arī braucienus, kas saistīti ar nepārtrauktu darba attiecību izpildi, humāniem apsvērumiem, nepārvaramu varu, uz Latvijas–Baltkrievijas robežas darbību turpinās Pāternieku robežšķērsošanas vieta.

Valsts ieņēmumu dienests (VID) informē, ka personas, kuras importē, eksportē, pārvieto tranzītā preces vai ceļo, Latvijas-Baltkrievijas robežu var šķērsot caur Pāternieku MKP ((muitas iestādes kods – 0731).

Loģistikas speciālistiem un pārvadātājiem jāplāno attiecīgas izmaiņas maršrutā.

Piemērotās eksporta un tranzīta procedūras, kā arī reeksportu, ko bija paredzēts pabeigt Silenes MKP, būs iespējams pabeigt vispārējā kārtībā Pāternieku MKP, ja vien uz precēm neattiecas kādi aizliegumi vai ierobežojumi, tai skaitā sankcijas. Jautājumu vai neskaidrību gadījumā var zvanīt uz VID Konsultatīvo tālruni + 371 67120000, izvēloties sarunas tēmu “Muita”. Pieaugot kravu plūsmai caur Pāternieku MKP, kravu pārvadātājiem jārēķinās ar ilgāku laiku, kas būs nepieciešams robežas šķērsošanai. Informāciju par kravas automobiļu un vieglo automobiļu rindām līdz valsts robežai aicinām skatīt Valsts robežsardzes tīmekļvietnē

Nelegālās imigrācijas spiediens īsā laikā ir trīskāršojies. Septembrī, Valsts robežsardzes amatpersonas ir novērsušas personu 1773 mēģinājumus nelikumīgi šķērsot Latvijas–Baltkrievijas robežu, savukārt augustā kopā tika novērsti 1615 mēģinājumi nelikumīgi šķērsot Latvijas–Baltkrievijas robežu.