0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

TIESLIETASŠonedēļ Augstākās tiesas Senātā izskatāmās lietas

Šonedēļ Augstākās tiesas Senātā izskatāmās lietas

  Šonedēļ Augstākās tiesas (AT) Senāta Administratīvo lietu departaments tiesas sēdē mutvārdu procesā izskatīs divas lietas. Rakstveida procesā Senāts izskatīs trīs kasācijas sūdzības un astoņas blakus sūdzības. Piecās lietās būs pieejami nolēmumi iepriekš tiesas sēdē izskatītās lietās. Senāta Krimināllietu departaments rakstveida procesā izskatīs piecas lietas. Trīs lietās izskatīs apsūdzēto vai viņu aizstāvju iesniegtas kasācijas sūdzības, vienā lietā saņemts prokurora kasācijas protests par apelācijas instances tiesas nolēmumu un vienu lietu Senāts skatīs sakarā ar sūdzību par zemākas instances lēmumu, ar kuru noraidīts pieteikums atcelt noteikto medicīniska rakstura piespiedu līdzekli.   Informācija par atsevišķām lietām Senāta Civillietu departaments rakstveida procesā izskatīs deviņas…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
  Šonedēļ Augstākās tiesas (AT) Senāta Administratīvo lietu departaments tiesas sēdē mutvārdu procesā izskatīs divas lietas. Rakstveida procesā Senāts izskatīs trīs kasācijas sūdzības un astoņas blakus sūdzības. Piecās lietās būs pieejami nolēmumi iepriekš tiesas sēdē izskatītās lietās. Senāta Krimināllietu departaments rakstveida procesā izskatīs piecas lietas. Trīs lietās izskatīs apsūdzēto vai viņu aizstāvju iesniegtas kasācijas sūdzības, vienā lietā saņemts prokurora kasācijas protests par apelācijas instances tiesas nolēmumu un vienu lietu Senāts skatīs sakarā ar sūdzību par zemākas instances lēmumu, ar kuru noraidīts pieteikums atcelt noteikto medicīniska rakstura piespiedu līdzekli.  

Informācija par atsevišķām lietām

Senāta Civillietu departaments rakstveida procesā izskatīs deviņas kasācijas sūdzības, septiņas blakus sūdzības par zemākas instances tiesas nolēmumiem, vienu protestu par spēkā stājušos pirmās instances tiesas spriedumu un divus pieteikumus sakarā ar jaunatklātiem apstākļiem. Senāta Administratīvo lietu departaments 20.februārī tiesas sēdē mutvārdu procesā skatīs Stadler Bussnang AG blakus sūdzību par Administratīvās rajona tiesas lēmumu. Pieteicējs Stadler Bussnang AG iesniedzis pieteikumu, kurā lūdz atzīt par spēkā neesošu kopš noslēgšanas brīža 2012.gada 2.aprīlī starp AS "Pasažieru vilciens" un "Construcciones Y Auxiliar de Ferrocarriles S.A." noslēgto līgumu par jaunu elektrovilcienu un dīzeļvilcienu iegādi. Administratīvās rajona tiesa ar 2012.gada 29.oktobra lēmumu atteikusi pieņemt šo pieteikumu un ierosināt administratīvo lietu, jo atzinusi, ka pieteicējai nav publisko subjektīvo tiesību iesniegt šādu pieteikumu. Pieteicēja iesniegusi blakus sūdzību, lūdzot atcelt minēto tiesas lēmumu. Pieteicēja uzskata, ka tai ir publiskās subjektīvās tiesības prasīt minētā līguma atzīšanu par spēkā neesošu. Pietiecēja savas tiesības pamato ar to, ka minētais iepirkuma līgums nav noslēgts iepriekš rīkotā iepirkuma konkursa ietvaros, jo saskaņā ar būtiskiem grozījumiem līgumā, tas ir uzskatāms par jaunu līgumu, kura noslēgšanai nav notikusi konkursa procedūra. Lai šādu līgumu noslēgtu, ir jārīko konkursa procedūra. Savukārt pieteikumu tiesā par līgumu, kas noslēgts bez iepirkuma procedūras, var iesniegt jebkura persona, kurai ir interese iegūt šādu līgumu, un tai nav jābūt ne kandidātam, ne pretendentam, lai šādu pieteikumu iesniegtu. (Lieta SKA-185/2013).   Senāta Krimināllietu  departaments 21.februārī rakstveida procesā izskatīs apsūdzētā un viņa aizstāves iesniegtas kasācijas sūdzības par apelācijas instances tiesas spriedumu, ar kuru apsūdzētais atzīts par vainīgu krāpšanā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā un sodīts ar brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem un sešiem mēnešiem ar mantas konfiskāciju. Izskatot lietu apelācijas kārtībā, AT Krimināllietu tiesu palāta negrozīja Rīgas apgabaltiesas noteikto piecu gadu un sešu mēnešu cietumsodu apsūdzētajam, bet tiesa atcēla pirmās instances tiesas spriedumu daļā par diviem cietušajiem Krievijas pilsoņiem noteikto kaitējuma kompensāciju un rīcību ar divu uzņēmumu norēķinu kontos esošajiem arestētajiem naudas līdzekļiem. Apelācijas instances tiesa nosprieda piedzīt no apsūdzētā par labu diviem cietušajiem Krievijas pilsoņiem 1,8 un 1,2 miljonu ASV dolāru kompensācijas. Vienlaikus tiesa atzina par noziedzīgi iegūtiem arestētos naudas līdzekļus "Delot Commercial S.A." un "Gonkur Ltd" kontos likvidējamajā "Ogres komercbankā" un nolēma, ka šie līdzekļi - kopumā 846 663 ASV dolāri un 176 567 eiro - jāizmanto kaitējuma kompensāciju samaksai abiem cietušajiem vienādās daļās katram. (Lieta SKK-123/2013)

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: