0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

BIZNESSŠoruden ALTUM sāks pieņemt projektu pieteikumus uzņēmumu energoefektivitātes paaugstināšanai vai AER projektiem

Šoruden ALTUM sāks pieņemt projektu pieteikumus uzņēmumu energoefektivitātes paaugstināšanai vai AER projektiem

Pēc Ekonomikas ministrijas informācijas

Uzņēmējiem Latvijā būs pieejams  76 miljonus eiro liels finansējums energoefektivitātes paaugstināšanai, atjaunojamo energoresursu (AER) tehnoloģiju plašākai izmantošanai, kā arī elektroauto iegādei. Valsts attīstības finanšu institūcija Altum uzņēmumu projektu pieņemšanu plāno uzsākt jau šoruden. Atbalsts uzņēmējiem energoefektivitātes paaugstināšanai vai AER projektiem būs pieejams kā Altum aizdevums vai paralēlais aizdevums ar kapitāla atlaidi pamatsummas dzēšanai. Tiks dzēsti 30% aizdevuma pamatsummas, ja aizņēmējs īstenos plānoto projektu, sasniedzot projektā noteiktos mērķus. Aizdevuma apjoms var būt līdz 5 miljoniem EUR, ieskaitot 30% kapitāla atlaidi no aizdevuma summas, kas nevar būt lielāka par 1,5 miljoniem EUR. Paralēliem aizdevumiem,…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī*

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Gustavo Fring: https://www.pexels.com/

Uzņēmējiem Latvijā būs pieejams  76 miljonus eiro liels finansējums energoefektivitātes paaugstināšanai, atjaunojamo energoresursu (AER) tehnoloģiju plašākai izmantošanai, kā arī elektroauto iegādei. Valsts attīstības finanšu institūcija Altum uzņēmumu projektu pieņemšanu plāno uzsākt jau šoruden.

Atbalsts uzņēmējiem energoefektivitātes paaugstināšanai vai AER projektiem būs pieejams kā Altum aizdevums vai paralēlais aizdevums ar kapitāla atlaidi pamatsummas dzēšanai.

Tiks dzēsti 30% aizdevuma pamatsummas, ja aizņēmējs īstenos plānoto projektu, sasniedzot projektā noteiktos mērķus. Aizdevuma apjoms var būt līdz 5 miljoniem EUR, ieskaitot 30% kapitāla atlaidi no aizdevuma summas, kas nevar būt lielāka par 1,5 miljoniem EUR. Paralēliem aizdevumiem, kurus Altum sniegs līdztekus kredītiestāžu aizdevumiem, minimālā aizdevuma summa ir 50 tūkstoši EUR. Aizdevuma termiņš ir līdz 20 gadiem.

Atbalsts elektroauto iegādei būs pieejams kā garantija ar kapitāla atlaidi līdz 180 000 EUR (vienam transportlīdzeklim līdz 5 000 EUR un, nepārsniedzot 30% no līzinga saistību apmēra bez PVN).

Projekti tiks pieņemti trīs atlases kārtās, paziņojums par atlases kārtas sākumu tiks publicēts tīmekļa vietnē www.altum.lv. Uzņēmumu iesniegtie projekti tiks savstarpēji salīdzināti atklātos konkursos.

Programmā 25,75 miljoni EUR paredzēti energoefektivitātes paaugstināšanai, 45 miljonus EUR plānots izmantot pārejai uz atjaunojamo energoresursu tehnoloģijām, bet 5 miljonus EUR – elektroauto iegādes atbalstam.

Plašāka informācija Altum mājaslapā:Energoefektivitātes paaugstināšana uzņēmējdarbībā.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: