0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻIStājušies spēkā grozījumi noteikumos par PVN deklarācijām saistībā ar 0% likmi atsevišķu preču piegādēm un pakalpojumiem

Stājušies spēkā grozījumi noteikumos par PVN deklarācijām saistībā ar 0% likmi atsevišķu preču piegādēm un pakalpojumiem

Pēc Valsts ieņēmumu dienesta informācijas

Valsts ieņēmumu dienests (VID) vērš uzmanību, ka 2021. gada 11. februārī ir izdoti Ministru kabineta noteikumi Nr. 90 “Grozījumi Ministru kabineta 2013. gada 15. janvāra noteikumos Nr. 40 “Noteikumi par pievienotās vērtības nodokļa deklarācijām”” (turpmāk – noteikumi Nr. 40), kas stājas spēkā 16. februārī. Grozījumi noteikumos Nr. 40 veikti, pamatojoties uz likumu “Grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā”, kas Saeimā pieņemts 2021. gada 7.janvārī un spēkā ar 2021. gada 9. janvāri, ar kuru noteikta pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samazinātā likme 0 procentu apmērā Covid-19 vakcīnu piegādei un ar šādām vakcīnām cieši saistītiem…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Foto: Nataliya Vaitkevich from Pexels

Valsts ieņēmumu dienests (VID) vērš uzmanību, ka 2021. gada 11. februārī ir izdoti Ministru kabineta noteikumi Nr. 90 “Grozījumi Ministru kabineta 2013. gada 15. janvāra noteikumos Nr. 40 “Noteikumi par pievienotās vērtības nodokļa deklarācijām”” (turpmāk – noteikumi Nr. 40), kas stājas spēkā 16. februārī.

Grozījumi noteikumos Nr. 40 veikti, pamatojoties uz likumu “Grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā”, kas Saeimā pieņemts 2021. gada 7.janvārī un spēkā ar 2021. gada 9. janvāri, ar kuru noteikta pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samazinātā likme 0 procentu apmērā Covid-19 vakcīnu piegādei un ar šādām vakcīnām cieši saistītiem pakalpojumiem un Covid-19 in vitro diagnostikas medicīnisko ierīču piegādei un ar šādām ierīcēm cieši saistītiem pakalpojumiem.

Preču piegādes ar PVN samazināto likmi 0 procentu apmērā

Ar grozījumiem noteikumu 17.5. apakšpunkta ievaddaļa izteikta jaunā redakcijā, lai nodrošinātu preču piegādes ar PVN samazināto likmi 0 procentu apmērā uzrādīšanu PVN deklarācijā.

Pakalpojumi ar PVN samazināto likmi 0 procentu apmērā

17.10. apakšpunkts izteikts jaunā redakcijā, lai nodrošinātu pakalpojumu ar PVN samazināto likmi 0 procentu apmērā uzrādīšanu PVN deklarācijā. Grozījumu mērķis ir nodrošināt PVN samazinātās likmes 0 procentu apmērā uzrādīšanu PVN deklarācijā atbilstoši grozījumiem Pievienotās vērtības nodokļa likumā, kas stājās spēkā 2021. gada 9. janvārī.

Jauns 81. punkts, kas paskaidro, ka preču piegādes un sniegtie pakalpojumi, kas apliekami ar PVN samazināto likmi 0 procentu apmērā, ir norādāmi PVN deklarācijā un tās pielikumos, sākot ar 2020. gada 25. decembri (pēdējā mēneša, pēdējā ceturkšņa taksācijas periodu).

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: