0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻIUzņēmējdarbības riska valsts nodevas apmērs 2022. gadā nemainīsies

Uzņēmējdarbības riska valsts nodevas apmērs 2022. gadā nemainīsies

Oficiāli publicēti Ministru kabineta 2021. gada 26. oktobra noteikumi Nr. 709 “Noteikumi par uzņēmējdarbības riska valsts nodevu 2022. gadā”, kuri stāsies spēkā no 2022. gada 1. janvāra. Pieņemot aktuālos noteikumus, spēkā paliek līdzšinējā kārtība - uzņēmējdarbības riska valsts nodevas (URVN) apmērs pārskata mēnesī 2022. gadā būs 0,36 eiro. Darba devējs URVN aprēķinās par katru darbinieku, ar kuru nodibinātas darba tiesiskās attiecības un par kuru netiek maksāts sezonas laukstrādnieku ienākuma nodoklis. URVN par pārskata mēnesi darba devējam jāsamaksā līdz nākamā mēneša 23. datumam un norāda likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu" noteiktajā ziņojumā par obligātajām iemaksām no darba ņēmēja darba ienākumiem. Valsts…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī*

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Oficiāli publicēti Ministru kabineta 2021. gada 26. oktobra noteikumi Nr. 709 “Noteikumi par uzņēmējdarbības riska valsts nodevu 2022. gadā”, kuri stāsies spēkā no 2022. gada 1. janvāra. Pieņemot aktuālos noteikumus, spēkā paliek līdzšinējā kārtība - uzņēmējdarbības riska valsts nodevas (URVN) apmērs pārskata mēnesī 2022. gadā būs 0,36 eiro. Darba devējs URVN aprēķinās par katru darbinieku, ar kuru nodibinātas darba tiesiskās attiecības un par kuru netiek maksāts sezonas laukstrādnieku ienākuma nodoklis. URVN par pārskata mēnesi darba devējam jāsamaksā līdz nākamā mēneša 23. datumam un norāda likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu" noteiktajā ziņojumā par obligātajām iemaksām no darba ņēmēja darba ienākumiem. Valsts ieņēmumu dienests saņemtos URVN ieņēmumus katru mēnesi līdz 25. datumam ieskaita vienotajā nodokļu kontā Tieslietu ministrijas pamatbudžeta apakšprogrammas "Darbinieku prasījumu garantiju fonds" kontā. Kā norādīts noteikumu projekta anotācijā, kopējie ieņēmumi 2022. gadā no URVN tiek plānoti 2 872 800 eiro apmērā.

Darba devēju, kuriem ir pienākums maksāt URVN, skaits ir vidēji 76 266 mēnesī. Gadījumi, kad ir pienākums maksāt URVN, noteikti likuma "Par darbinieku aizsardzību darba devēja maksātnespējas gadījumā" 6. panta otrajā un trešajā daļā.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: