Uzņēmēji var pieteikties grantu projektu konkursam aizsardzības jomā

Pēc Aizsardzības ministrijas informācijas

(0)
Foto: 270862 on Visualhunt / CC BY-ND

Aizsardzības ministrija izsludinājusi grantu projektu konkursu militāra vai divējāda lietojuma produktu attīstības atbalstam 2020. gadā, kurā paredzēts piešķirt atbalstu ar aizsardzības nozari saistītu produktu projektu īstenošanai. Projektu pieteikumi jāiesniedz līdz  9. oktobrim plkst. 17.00. Konkursā var pieteikties Latvijas Republikā reģistrēti komersanti.

Grantu projektu programmas mērķis ir paaugstināt Latvijas aizsardzības un drošības jomas komersantu konkurētspēju, eksportspēju un inovāciju spējas, kā arī sadarbību ar pētniecības institūcijām militāru vai divējādas pielietojamības produktu un tehnoloģiju izstrādē.

Kopējais pieejamais Aizsardzības ministrijas līdzfinansējums šī uzsaukuma projektu īstenošanai de minimis atbalsta ietvaros ir 400 000 eiro, kas ir tikpat, cik iepriekšējos divos uzsaukumos kopā.  Viens granta projekts var saņemt līdz 200 000 eiro.

Iesniegtie projekti tiks vērtēti pēc šādiem kritērijiem: produkta pielietojamība aizsardzības un drošības nozarē, komersanta vispārējā spēja attīstīt projektu, produkta novitāte, tehnoloģiskā ietilpība, pētniecības organizāciju iesaiste, kā arī starptautiskā konkurētspēja un ekonomiskā ietekme uz komersanta turpmāko komercdarbību.

Aizsardzības ministrija, pamatojoties uz iesniegumu vērtēšanas komisijas ieteikumiem, atbalstītā granta projekta ietvaros lems par aizsardzības nozares speciālistu iesaisti un projekta laikā izstrādāta produkta testēšanai nepieciešamās Nacionālo bruņoto spēku infrastruktūras vai materiāltehnisko līdzekļu izmantošanu, lai pārliecinātos par attiecīgā produkta praktisku pielietojamību bruņoto spēku uzdevumu izpildē.

Pieteikšanās izsludināta saskaņā ar Ministru kabineta 2018. gada 28. augusta noteikumiem Nr. 544 “Kārtība, kādā Aizsardzības ministrija īsteno projektu konkursus militāru vai divējāda lietojuma produktu attīstības atbalstam”.

Papildinformācija pieejama, rakstot uz e-pasta adresi granti@mod.gov.lv.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Novērtējiet šo rakstu
(0)