0,00 EUR

Grozā nav nevienas preces.

JAUTĀJUMI UN ATBILDES Vai gada ienākumu deklarācijā jānorāda vecāku apmaksātās studijas Eiropas Savienībā?

Vai gada ienākumu deklarācijā jānorāda vecāku apmaksātās studijas Eiropas Savienībā?

Jautājums. Ja māte apmaksā meitas studijas un uzturēšanos (dzīvokļa izdevumi un ikdienas izdevumus) Eiropas Savienībā,vai šī apmaksa ir uzskatāma par dāvinājumu un meitai šī summa ir jādeklarē un jāiesniedz gada ienākumu deklarācija? Uz jautājumu atbild Valsts ieņēmumu dienesta speciālisti. Atbilde uz uzdoto jautājumu ir atkarīga no meitas vecuma un apstākļa, vai mātei un meitai ir kopīgs  ģimenes budžets. Ja meita nav sasniegusi 24 gadu vecumu un turpina izglītības iegūšanu, viņa saskaņā ar likuma „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 13.panta pirmās daļas 1.punkta „b” apakšpunktu ir uzskatāma par apgādājamo personu, tādējādi izdevumi, kas radušies mātei, apmaksājot meitas izglītības iegūšanu, nav jāuzskata par…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Valsts ieņēmumu dienestsJautājums. Ja māte apmaksā meitas studijas un uzturēšanos (dzīvokļa izdevumi un ikdienas izdevumus) Eiropas Savienībā,vai šī apmaksa ir uzskatāma par dāvinājumu un meitai šī summa ir jādeklarē un jāiesniedz gada ienākumu deklarācija?

Uz jautājumu atbild Valsts ieņēmumu dienesta speciālisti.

Atbilde uz uzdoto jautājumu ir atkarīga no meitas vecuma un apstākļa, vai mātei un meitai ir kopīgs  ģimenes budžets.

Ja meita nav sasniegusi 24 gadu vecumu un turpina izglītības iegūšanu, viņa saskaņā ar likuma „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 13.panta pirmās daļas 1.punkta „b” apakšpunktu ir uzskatāma par apgādājamo personu, tādējādi izdevumi, kas radušies mātei, apmaksājot meitas izglītības iegūšanu, nav jāuzskata par mātes dāvanu meitai, kas deklarējama gada ienākumu deklarācijā kā neapliekams ienākums.

Savukārt, ja meita ir vecāka par 24 gadiem, tad atbilde uz jautājumu, vai mātes apmaksātās meitas studijas un uzturēšanas izdevumi ir vai nav uzskatāmi par dāvanu, ir atkarīga no mātes un meitas savstarpējās vienošanās un tā, vai mātei un meitai ir kopīgs ģimenes budžets.

Tādējādi, ja savstarpēji vienojoties, segtā mācību maksa un uzturēšanas izdevumi tiek uzskatīti par mātes dāvanu meitai, tad minētā dāvana ir deklarējama gada ienākumu deklarācijā kā neapliekams ienākums, ja tās summa kopā ar citiem neapliekamajiem ienākumiem 2011.gadā pārsniedza 2160 latus.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: