0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

JAUTĀJUMI UN ATBILDESVai saņemtā samaksa avansā par precēm, ko piegādā citas ES valsts uzņēmumam, ir jāuzrāda PVN deklarācijas pielikumā?

Vai saņemtā samaksa avansā par precēm, ko piegādā citas ES valsts uzņēmumam, ir jāuzrāda PVN deklarācijas pielikumā?

Vai Latvijā reģistrētam nodokļa maksātājam, saņemot samaksu avansā par precēm, kuras tiks piegādātas citas dalībvalsts reģistrētam nodokļa maksātājam Eiropas Savienības teritorijā, minētais darījums ir jāuzrāda PVN deklarācijas PVN 2 pielikumā un par saņemto avansa maksājumu ir jāizraksta nodokļa rēķins? Jautājums. Vai Latvijā reģistrētam nodokļa maksātājam, saņemot samaksu avansā par precēm, kuras tiks piegādātas citas dalībvalsts reģistrētam nodokļa maksātājam Eiropas Savienības teritorijā, minētais darījums ir jāuzrāda PVN deklarācijas PVN 2 pielikumā un par saņemto avansa maksājumu ir jāizraksta nodokļa rēķins? Atbildi sniedz Valsts ieņēmumu dienests. Saņemot avansa apmaksu par preču piegādi Eiropas Savienības teritorijā, PVN deklarācijas PVN 2 pielikumā darījums nav…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Vai Latvijā reģistrētam nodokļa maksātājam, saņemot samaksu avansā par precēm, kuras tiks piegādātas citas dalībvalsts reģistrētam nodokļa maksātājam Eiropas Savienības teritorijā, minētais darījums ir jāuzrāda PVN deklarācijas PVN 2 pielikumā un par saņemto avansa maksājumu ir jāizraksta nodokļa rēķins?

Jautājums. Vai Latvijā reģistrētam nodokļa maksātājam, saņemot samaksu avansā par precēm, kuras tiks piegādātas citas dalībvalsts reģistrētam nodokļa maksātājam Eiropas Savienības teritorijā, minētais darījums ir jāuzrāda PVN deklarācijas PVN 2 pielikumā un par saņemto avansa maksājumu ir jāizraksta nodokļa rēķins?
Atbildi sniedz Valsts ieņēmumu dienests.

Saņemot avansa apmaksu par preču piegādi Eiropas Savienības teritorijā, PVN deklarācijas PVN 2 pielikumā darījums nav jāuzrāda, jo saskaņā ar Pievienotās vērtības nodokļa likuma 120.panta trešo daļu nodokli par preču piegādi Eiropas Savienības teritorijā norāda tā taksācijas  perioda nodokļa deklarācijā, kad veikta faktiskā preču piegāde un izrakstīts nodokļa rēķins. Avansa saņemšana minētajos darījumos netiek uzskatīta par darījuma brīdi. Savukārt atbilstoši Pievienotās vērtības nodokļa likuma 127.panta  pirmās daļas 2.punktai nodokļa rēķins par avansa maksājums par preču piegādi Eiropas Savienības teritorijā  nav jāizraksta.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: