0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻITRANSPORTSVID informē par izmaiņām transportlīdzekļu nodokļos

VID informē par izmaiņām transportlīdzekļu nodokļos

Valsts ieņēmumu dienests informē, ka 2020. gada 30. novembrī ir pieņemts likums “Grozījumi Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā” (turpmāk – likums), kas 2020. gada 11. decembrī publicēts oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” Nr. 240A un stājas spēkā 2021. gada 1. janvārī. Būtiskākie grozījumi likumā, kas stājas spēkā 2021. gada 1. janvārī Noapaļots transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis motocikliem, tricikliem un kvadricikliem. Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokli par tādu motociklu, triciklu un kvadriciklu, kurš pirmo reizi reģistrēts pēc 2005. gada 1. janvāra un par kuru transportlīdzekļa reģistrācijas apliecībā ir informācija par motora tilpumu, maksā atbilstoši tā motora tilpumam kubikcentimetros šādā apmērā: 1) līdz 500…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Image by natura_photos from Pixabay

Valsts ieņēmumu dienests informē, ka 2020. gada 30. novembrī ir pieņemts likums “Grozījumi Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā” (turpmāk – likums), kas 2020. gada 11. decembrī publicēts oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” Nr. 240A un stājas spēkā 2021. gada 1. janvārī.

Būtiskākie grozījumi likumā, kas stājas spēkā 2021. gada 1. janvārī

  • Noapaļots transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis motocikliem, tricikliem un kvadricikliem.

Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokli par tādu motociklu, triciklu un kvadriciklu, kurš pirmo reizi reģistrēts pēc 2005. gada 1. janvāra un par kuru transportlīdzekļa reģistrācijas apliecībā ir informācija par motora tilpumu, maksā atbilstoši tā motora tilpumam kubikcentimetros šādā apmērā:

1) līdz 500 cm3 – 18 euro;

2) no 501 līdz 1000 cm– 36 euro;

3) no 1001 līdz 1500 cm3 – 54 euro;

4) virs 1500 cm3 – 72 euro.

Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis par pārējiem motocikliem, tricikliem un kvadricikliem ir 36 euro. 

  • Līdzsvarotas vieglo automobiļu un kravas automobiļu ar pilnu masu līdz 3500 kg transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa likmes un to aprēķināšanas kārtība.

Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokli par tādu vieglo automobili vai kravas automobili ar pilnu masu līdz 3500 kg, kurš pirmo reizi reģistrēts pēc 2020. gada 31. decembra, maksā no 0 līdz 756 euro, piemērojot likmi atkarībā no automobiļa radītā oglekļa dioksīda (CO2) izmešu daudzuma gramos uz vienu kilometru atbilstoši pasaulē saskaņotajai vieglo transportlīdzekļu testēšanas procedūrai.

Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokli par vieglo automobili, kurš pirmo reizi reģistrēts pēc 2008. gada 31. decembra, vai tādu kravas automobili ar pilnu masu līdz 3500 kg, kurš pirmo reizi reģistrēts pēc 2011. gada 31. decembra, maksā no 0 līdz 756 euro, piemērojot likmi atkarībā no automobiļa radītā oglekļa dioksīda (CO2) izmešu daudzuma gramos uz vienu kilometru saskaņā ar Eiropas jaunā braukšanas cikla metodi.

Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokli par tādu vieglo automobili vai kravas automobili ar pilnu masu līdz 3500 kg, kurš pirmo reizi reģistrēts pēc 2005. gada 1. janvāra, maksā, summējot nodokļa likmes atbilstoši automobiļa pilnai masai, motora tilpumam un motora maksimālajai jaudai.

  • Noteikta jauna kārtība ārvalstī reģistrēta transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa samaksai.

Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokli par ārvalstī reģistrēta M1 vai N1 kategorijas automobiļa izmantošanu ceļu satiksmē maksā atbilstoši kārtībai, kas noteikta attiecībā uz Latvijā reģistrētu transportlīdzekli, nosakot transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa likmi, ko aprēķina saskaņā ar šādu formulu:

transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis = transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis gadam × 1/12 × paredzētais to mēnešu skaits, kuros ārvalstī reģistrēts M1 vai N1 kategorijas automobilis tiks izmantots ceļu satiksmē Latvijā.

  • Indeksētas uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likmes, ņemot vērā inflācijas pieauguma tempu no 2017. gada, un noteikta atsevišķa likme uzņēmumu vieglajiem transportlīdzekļiem, kuru motora tilpums pārsniedz 3000 kubikcentimetrus.

Uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokli par transportlīdzekli, kurš pirmo reizi reģistrēts pēc 2005. gada 1. janvāra un par kuru transportlīdzekļa reģistrācijas apliecībā ir informācija par motora tilpumu, maksā atbilstoši tā motora tilpumam šādā apmērā:

1) līdz 2000 cm3 – 31 euro mēnesī;

2) no 2001 cm3 līdz 2500 cm3 – 49 euro mēnesī;

3) no 2501 cm3 līdz 3000 cm3 – 66 euro mēnesī.

Transportlīdzekļiem ar motora tilpumu, kas pārsniedz 3000 cm3, ir noteikta jauna uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likme 82 euro apmērā mēnesī.

Ar likumu ir precizēti Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likuma pielikumi:

  1. pielikums “Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa likmes par kravas automobiļiem ar pilnu masu virs 12 000 kg (izņemot seglu vilcējus) atkarībā no asu skaita un dzinēja izmešu līmeņa”;
  2. pielikums “Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa likmes par divasu, trīsasu un vairāk asu piekabēm atkarībā no šo piekabju asu skaita, pilnas masas un šīs piekabes velkošo kravas automobiļu pilnas masas, asu skaita un dzenošā tilta atsperojuma veida (pneimatiskais vai mehāniskais atsperojums)”;
  3. pielikums “Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa likmes par divasu, trīsasu un vairāk asu puspiekabēm atkarībā no šo puspiekabju asu skaita, pilnas masas un šīs puspiekabes velkošo seglu vilcēju pašmasas, asu skaita un dzenošā tilta atsperojuma veida (pneimatiskais vai mehāniskais atsperojums)”.

Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likums papildināts ar 4. pielikumu “Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa likmes par seglu vilcējiem atkarībā no asu skaita un dzinēja izmešu līmeņa”.