0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻIVID pārskats par nodokļu normatīvajiem aktiem septembrī

VID pārskats par nodokļu normatīvajiem aktiem septembrī

VID

Valsts ieņēmumu dienests publicējis pārskatu par nodokļu normatīvajiem aktiem septembrī: Normatīvā akta nosaukums Komentārs/skaidrojums Pieņemšanas datums Spēkā stāšanās datums Informācijas par ieņēmumiem un ienākuma nodokļiem atklāšanas likums Likuma mērķis ir palielināt korporatīvo caurskatāmību un uzlabot publisko kontroli par komercsabiedrību ienākuma nodokļu informāciju, nodrošinot starptautisku koncernu (grupu) un atsevišķu komercsabiedrību publiskus pārskatus par ieņēmumiem, ienākuma nodokļiem un saimniecisko darbību rezidences valstī un sadalījumā pa nodokļu jurisdikcijām neatkarīgi no tā, kur ir reģistrēta starptautiska koncerna (grupas) galvenā mātes sabiedrība. Likums nosaka kārtību, kādā sagatavo, iesniedz un publisko konkrētu starptautisku koncernu (grupu) un atsevišķu komercsabiedrību pārskatu…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
plāksne pie Valsts ieņēmumu dienesta ieejas, VID
Foto: Ikars Kubliņš, BilancePLZ
Valsts ieņēmumu dienests publicējis pārskatu par nodokļu normatīvajiem aktiem septembrī:
Normatīvā akta nosaukums Komentārs/skaidrojums Pieņemšanas datums Spēkā stāšanās datums
Informācijas par ieņēmumiem un ienākuma nodokļiem atklāšanas likums Likuma mērķis ir palielināt korporatīvo caurskatāmību un uzlabot publisko kontroli par komercsabiedrību ienākuma nodokļu informāciju, nodrošinot starptautisku koncernu (grupu) un atsevišķu komercsabiedrību publiskus pārskatus par ieņēmumiem, ienākuma nodokļiem un saimniecisko darbību rezidences valstī un sadalījumā pa nodokļu jurisdikcijām neatkarīgi no tā, kur ir reģistrēta starptautiska koncerna (grupas) galvenā mātes sabiedrība. Likums nosaka kārtību, kādā sagatavo, iesniedz un publisko konkrētu starptautisku koncernu (grupu) un atsevišķu komercsabiedrību pārskatu par ieņēmumiem, ienākuma nodokļiem un saimniecisko darbību rezidences valstī un sadalījumā pa nodokļu jurisdikcijām. Likuma subjekti ir šādas Latvijas Republikā reģistrētas komercsabiedrības un saimnieciskās vienības, ja tās atbilst šajā likumā noteiktajiem kritērijiem un nosacījumiem vai ja uz tām attiecas šajā likumā noteiktie atbrīvojumi vai likuma piemērošanas izņēmumi: 1) koncerna (grupas) galvenā mātes sabiedrība; 2) komercsabiedrība, kas ir starptautiska koncerna (grupas) meitas sabiedrība; 3) atsevišķa komercsabiedrība; 4) Eiropas Savienības dalībvalsts (kas nav Latvijas Republika) vai trešās valsts komercsabiedrības filiāle. Likuma noteikumus piemēro, sākot ar pārskata gadu, kurš sākas 2024. gada 22. jūnijā vai vēlāk. 14.09.2023. 11.10.2023.
Ministru kabineta 2023. gada 26. septembrī noteikumi Nr. 539 “Grozījums Ministru kabineta 2023. gada 7. marta noteikumos Nr. 97 “Noteikumi par automātisko informācijas apmaiņu par pārdevējiem, kuri gūst ienākumus, izmantojot digitālās platformas”” Grozījumi veikti 2.16.4. apakšpunktā, precizējot vienu no izslēgtā pārdevēja kritērijiem. Noteikts, ka izslēgtais pārdevējs ir pārdevējs,  kuram platformas operators, pārdodot preces, ir palīdzējis īstenot mazāk nekā 30 pārdevēja darbību un par kuru pārskata periodā samaksātā vai kreditētā atlīdzības kopējā summa nepārsniedz 2 000 euro.   26.09.2023. 29.09.2023.