0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

BIZNESSVID pastiprināti kontrolē tirdzniecības vietas

VID pastiprināti kontrolē tirdzniecības vietas

Lai novērstu dažādus ar tirdzniecību un nodokļu nomaksu saistītus likumpārkāpumus, Valsts ieņēmumu dienests (VID) jūnijā veicis 91 tematisko pārbaudi dažādās tirdzniecības vietās visā Latvijā, . Pārbaužu laikā 75 gadījumos konstatēti dažādi ar tirdzniecības noteikumu un darba tiesisko attiecību neievērošanu saistīti pārkāpumi, informē VID sabiedrisko attiecību nodaļa. Jūnijā VID nodokļu inspektori veica septiņas tematiskās pārbaudes ziedu tirdzniecības vietās Rīgā, piecas tematiskās pārbaudes ielu tirdzniecības vietās Rīgā un 17 tematiskās pārbaudes kafejnīcās un veikalos. Tāpat 62 tematiskās pārbaudes veiktas arī tirgos Rīgā un citur Latvijā - Tukuma tirgū, Jelgavas tirgū, Jūrmalas tirgū, Daugavpils tirgū un Liepājas tirgū. Pārbaužu laikā VID nodokļu inspektori…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Lai novērstu dažādus ar tirdzniecību un nodokļu nomaksu saistītus likumpārkāpumus, Valsts ieņēmumu dienests (VID) jūnijā veicis 91 tematisko pārbaudi dažādās tirdzniecības vietās visā Latvijā, . Pārbaužu laikā 75 gadījumos konstatēti dažādi ar tirdzniecības noteikumu un darba tiesisko attiecību neievērošanu saistīti pārkāpumi, informē VID sabiedrisko attiecību nodaļa.

Jūnijā VID nodokļu inspektori veica septiņas tematiskās pārbaudes ziedu tirdzniecības vietās Rīgā, piecas tematiskās pārbaudes ielu tirdzniecības vietās Rīgā un 17 tematiskās pārbaudes kafejnīcās un veikalos. Tāpat 62 tematiskās pārbaudes veiktas arī tirgos Rīgā un citur Latvijā – Tukuma tirgū, Jelgavas tirgū, Jūrmalas tirgū, Daugavpils tirgū un Liepājas tirgū. Pārbaužu laikā VID nodokļu inspektori veica kontrolpirkumus un pārbaudīja, kāda ir preču izcelsme pārdošanā esošajām precēm, preču izcelsmi apliecinošus dokumentus, preču pavaddokumentu žurnālu, vai tirdzniecības vietā uzstādīts un tiek izmantots elektroniskais kases aparāts. Pārbaudīts arī, vai ar tirdzniecības vietā nodarbinātajām personām ir noslēgtas darba tiesiskās attiecības un ir iesniegtas ziņas VID ne vēlāk kā dienu pirms darba uzsākšanas.

Veicot tematiskās pārbaudes ziedu tirdzniecības vietās, VID darbinieki konstatēja, ka vairākās ziedu tirdzniecības vietās nav uzstādīts kases aparāts, pārdevēji nevarēja uzrādīt preču piegādes dokumentus, bet vienā tirdzniecības vietā netiek kārtota grāmatvedības uzskaite un VID netiek sniegtas ziņas par nodarbinātajiem.

Tematiskajās pārbaudēs ielu tirdzniecības vietās maksa par kontrolpirkumu netika reģistrēta kases aparātā un fiziskas personas, kuras nebija reģistrējušas saimniecisko darbību, tirgoja iepirktas preces bez preču izcelsim apliecinošiem dokumentiem. Ielu tirdzniecības vietu pārbaužu rezultātā VID kopumā konfiscēja 96,9 kilogramus augļu un ogu (21,9 kilogramus saldo ķiršu, četrus kilogramus aveņu, 18 kilogramus tomātu, 14 kilogramus kāpostu un 39 kilogramus zemeņu) un nodeva tos Rīgas Nacionālajam Zooloģiskajam dārzam.

Septiņpadsmit tematiskajās pārbaudēs, kas veiktas kafejnīcās un veikalos, VID inspektori konstatēja dažādus pārkāpumus kases aparāta lietošanas kārtībā – kontrolpirkuma nereģistrēšanu kases aparātā, pārvadājuma dokumentu neuzrādīšanu u.c.

Vairums tematisko pārbaužu (62), kas tika veiktas dažādos tirgos Latvijā, VID inspektori konstatēja, ka kontrolpirkums netiek reģistrēts kases aparātā, kases aparāta faktisko ieņēmumu skaidrās naudas kopsumma neatbilst kases aparāta pārskatā norādītajai, netiek sniegtas ziņas VID par nodarbinātajām personām. Tāpat vairākos gadījumos konstatēti pārkāpumi attaisnojuma dokumentu apritē, pārbaudes laikā tirgotāji nevarēja uzrādīt preču pavaddokumentus uz pārdošanā esošo preci. Četros gadījumos konstatēts, ka personas tirgojās ar Lietuvā iepirktu produkciju, neizmantojot elektronisko kases aparātu, bet Latvijā nav reģistrējušas saimniecisko darbību. Vienlaikus ar citiem pārkāpumiem astoņos gadījumos tirgotāji, uzzinot, ka pircējs ir VID inspektors, atstāja tirdzniecības vietu un neatgriezās, neuzrādot dokumentus, kas ir nepieciešami, lai veiktu tirdzniecību tirgus teritorijā.

Par konstatētajiem pārkāpumiem ir uzsāktas lietvedības administratīvo pārkāpumu lietās.

2012. gada pirmajā pusgadā kopumā tirgos visā Latvijā ir veiktas 187 tematiskās pārbaudes, no kurām 166 tematiskajās pārbaudēs jeb 89 procentos gadījumu ir konstatēti dažādi ar tirdzniecības noteikumu un darba tiesisko attiecību neievērošanu saistīti pārkāpumi.

VID turpinās pastiprināti kontrolēt Latvijas tirgus, lai novērstu likumpārkāpumus, īpaši attiecībā uz tirdzniecību ar no ārvalstīm ievestiem produktiem.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: