0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

GRĀMATVEDĪBAVID pievērsīs pastiprinātu uzmanību skaidrā naudā veiktiem darījumiem un tos apliecinošiem kases čekiem

VID pievērsīs pastiprinātu uzmanību skaidrā naudā veiktiem darījumiem un tos apliecinošiem kases čekiem

Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) Nodokļu kontroles pārvaldes darbinieki, veicot nodokļu kontroles pasākumus, vairākos gadījumos ir konstatējuši, ka uzņēmumu grāmatvedības dokumentos, iespējams, tiek uzrādīti viltoti čeki par it kā liela daudzuma degvielas iegādi degvielas uzpildes stacijās, norēķinoties par to skaidrā naudā. Veicot nodokļu auditus uzņēmumos 2012.gada aprīlī un maijā, ir konstatēti gadījumi, kad grāmatvedībā tiek uzrādīti, iespējams, viltoti čeki arī par būvmateriālu, auto rezerves daļu, mēbeļu un citu preču iegādi, par tām it kā norēķinoties skaidrā naudā, informē VID Sabiedrisko attiecību daļa. Tas tiek darīts ar mērķi neatspoguļot uzņēmuma patiesos izdevumus un tādējādi samazināt valsts budžetā maksājamo nodokļu apmēru…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Valsts ieņēmumu dienestsValsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) Nodokļu kontroles pārvaldes darbinieki, veicot nodokļu kontroles pasākumus, vairākos gadījumos ir konstatējuši, ka uzņēmumu grāmatvedības dokumentos, iespējams, tiek uzrādīti viltoti čeki par it kā liela daudzuma degvielas iegādi degvielas uzpildes stacijās, norēķinoties par to skaidrā naudā. Veicot nodokļu auditus uzņēmumos 2012.gada aprīlī un maijā, ir konstatēti gadījumi, kad grāmatvedībā tiek uzrādīti, iespējams, viltoti čeki arī par būvmateriālu, auto rezerves daļu, mēbeļu un citu preču iegādi, par tām it kā norēķinoties skaidrā naudā, informē VID Sabiedrisko attiecību daļa.

Tas tiek darīts ar mērķi neatspoguļot uzņēmuma patiesos izdevumus un tādējādi samazināt valsts budžetā maksājamo nodokļu apmēru
Šobrīd vienā no nodokļu auditiem konstatēts, ka uzņēmums, kas darbojas mazumtirdzniecības nozarē, savā grāmatvedībā uzrādījis čekus par 162 288 litru degvielas iegādi 137 944,70 latu apmērā, kā arī apģērbu un mēbeļu iegādi kopumā 22 549,38 latu apmērā, it kā veicot norēķinus skaidrā naudā.
Kāda cita uzņēmuma grāmatvedībā uzrādīti 26 dažādu uzņēmumu izsniegti čeki par it kā furnitūras un instrumentu iegādi, instrumentu – darba rīku nomu, reklāmas un bukletu iegādi, norēķinoties par to skaidrā naudā. Taču pārbaudot VID rīcībā esošo informāciju, minētie uzņēmumi neveic mazumtirdzniecību un tiem nav un nekad nav bijušas VID reģistrētas kases sistēmas vai kases aparāti, kas vispār ļautu izsniegt šādus maksājumus apliecinošus dokumentus.

VID Nodokļu kontroles pārvaldes amatpersonas turpina minēto uzņēmumu nodokļu audita pārbaudes un pēc to pabeigšanas, pieņemot lēmumu par nodokļu audita rezultātiem, būs precīzi zināms, par kādu summu uzņēmumi palielinājuši uzņēmuma izmaksas un tādējādi samazinājuši valsts budžetā maksājamo nodokļu apmēru. Tāpat pēc nodokļu audita pabeigšanas papildus tiks aprēķināts valsts budžetā maksājamais pievienotās vērtības nodoklis, uzņēmuma ienākuma nodoklis, soda un nokavējuma nauda. Gadījumā, ja nodokļu audita laikā tiks iegūta informācija par nelegāli tirgotas degvielas izmantošanu uzņēmuma darbībā, tad uzņēmumam papildus tiks aprēķināts arī akcīzes nodoklis, soda un nokavējuma nauda.
Tāpat nodokļu auditā iegūtā informācija par, iespējams, viltotu čeku izmantošanu un reģistrēšanu uzņēmuma grāmatvedības reģistros tiks iesniegta izvērtēšanai arī VID Finanšu policijas pārvaldē.

Lai novērstu un nepieļautu krāpnieciskas darbības ar nepamatotu attaisnojuma dokumentu uzrādīšanu uzņēmumu grāmatvedībā, VID Nodokļu kontroles pārvalde, veicot nodokļu kontroles pasākumus, arī turpmāk pievērsīs pastiprinātu uzmanību skaidrā naudā veiktiem darījumiem un tos apliecinošiem kases čekiem.

VID aicina uzņēmējus neizmantot šādu „nodokļu optimizācijas” paņēmienu, kas ir ne tikai administratīvi, bet arī krimināli sodāms nodokļu normatīvo aktu pārkāpums.

Savukārt iedzīvotājus VID aicina ziņot, zvanot uz VID diennakts bezmaksas uzticības tālruni 80009070, par gadījumiem, kad tirgotāji vai pakalpojumu sniedzēji nereģistrē ieņēmumus kases aparātos vai sistēmās vai veic kādas citas aizdomīgas darbības. Informāciju iespējams sniegt latviešu, krievu un angļu valodā, zvanītājam saglabājot anonimitāti.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: