0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻILIKUMDOŠANASamazina valstu skaitu, kas uzskatāmas par beznodokļu vai zemu nodokļu valstīm

Samazina valstu skaitu, kas uzskatāmas par beznodokļu vai zemu nodokļu valstīm

Otrdien, 7. novembrī, Ministru kabinets (MK) izskatīja Finanšu ministrijas (FM) sagatavoto noteikumu projektu par zemu nodokļu vai beznodokļu valstīm un teritorijām. Ņemot vērā Latvijas dalību Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD) un daudzpusējā konvencijā par sadarbību nodokļu jautājumos, attiecīgajos noteikumos tiek samazināts valstu un teritoriju skaits, kas uzskatāmas par beznodokļu vai zemu nodokļu valstīm vai teritorijām, jo starptautiskais līgums paredz informācijas apmaiņu pēc pieprasījuma. Noteikumu projektā aktualizēts zemu nodokļu vai beznodokļu valstu un teritoriju saraksts, un tā izstrādes procesā izmantota OECD mājaslapā pieejamā aktuālā (uz 2017.gada 12.septembri) informācija – jurisdikcijas, kas pievienojušās daudzpusējai konvencijai…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
global
Foto: Wikimedia Commons

Otrdien, 7. novembrī, Ministru kabinets (MK) izskatīja Finanšu ministrijas (FM) sagatavoto noteikumu projektu par zemu nodokļu vai beznodokļu valstīm un teritorijām. Ņemot vērā Latvijas dalību Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD) un daudzpusējā konvencijā par sadarbību nodokļu jautājumos, attiecīgajos noteikumos tiek samazināts valstu un teritoriju skaits, kas uzskatāmas par beznodokļu vai zemu nodokļu valstīm vai teritorijām, jo starptautiskais līgums paredz informācijas apmaiņu pēc pieprasījuma.

Noteikumu projektā aktualizēts zemu nodokļu vai beznodokļu valstu un teritoriju saraksts, un tā izstrādes procesā izmantota OECD mājaslapā pieejamā aktuālā (uz 2017.gada 12.septembri) informācija – jurisdikcijas, kas pievienojušās daudzpusējai konvencijai par administratīvo sadarbību nodokļu jomā. Ja pēc šī datuma vēl kāda valsts vai teritorija pievienosies minētajai konvencijai, atbilstoši noteikumu projektam, tā netiks uzskatīta par zemu nodokļu vai beznodokļu valsti vai teritoriju. Jāatzīmē, ka Latvija kopš 2014 gada 1. novembra ir OECD Daudzpusējās konvencijas par savstarpējo administratīvo palīdzību dalībvalsts.

Informācijas apmaiņa nodokļu jomā ir atzīta par vienu no ļoti svarīgiem un efektīviem instrumentiem cīņai pret izvairīšanos no nodokļu nomaksas, un ir svarīgs nosacījums efektīvai sadarbībai valstu starpā, kas nodrošina atbilstošu un korektu nodokļa uzlikšanas režīmu, kā arī iespēju novērst dubultu nodokļa uzlikšanu par rezidentu ārvalstīs gūto ienākumu, un novērš iespēju darījumos starp saistītiem uzņēmumiem pārnest apliekamo ienākumu uz citām valstīm. Ņemot vērā minēto, Latvija savā sarakstā neiekļauj valstis vai teritorijas, ar kurām tiek nodrošināta informācijas apmaiņa.

Paredzēts, ka Eiropas Savienības (ES) Padome 2017.gadā izveidos ES sarakstu ar jurisdikcijām, kas nesadarbojas. Tādējādi tiklīdz starp ES dalībvalstīm tiks panākta galīgā vienošanās par minēto ES sarakstu, Latvijai būs jāpārskata nacionālie normatīvie akti.