0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

E-ŽURNĀLS BILANCEBILANCES RAKSTIApvienotās Karalistes Ieņēmumu un muitas dienesta ziņojums

Apvienotās Karalistes Ieņēmumu un muitas dienesta ziņojums

Oskars Springis, Nordstern LTD (Apvienotā Karaliste) galvenais grāmatvedis, grāmatvedības sistēmu konsultants, Anglijas un Velsas kvalificēto grāmatvežu institūta biedrs

Apvienotā Karaliste (turpmāk — UK (United Kingdom)) izstājās no Eiropas Savienības (turpmāk — ES) 2020. gada 31. janvārī. Ko tas nozīmē UK uzņēmumiem? Kas notiks pēc 2020. gada 31. janvāra? No 2020. gada 1. februāra UK vairs nav ES dalībvalsts, tiks uzsākts pārejas periods, kas ilgs līdz 2020. gada 31. decembrim. Šajā laikā netiks mainīti nosacījumi tirdzniecībai ar ES un pārējām valstīm, ja vien šajā periodā noteikumi nemainīsies visā ES. Tas nozīmē, ka pārejas laikā uz preču pārvietošanu un tirdzniecību joprojām…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

E-BILANCE par 12 € / mēnesī



ABONĒT


Izmēģini 30 dienas tikai par 1€ vai pērc komplektu esošā abonementa papildināšanai

Jau ir E-BILANCE abonements?

Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Oskars Springis
Oskars Springis, Nordstern LTD (Apvienotā Karaliste) galvenais grāmatvedis, grāmatvedības sistēmu konsultants, Anglijas un Velsas kvalificēto grāmatvežu institūta biedrs

Apvienotā Karaliste (turpmāk — UK (United Kingdom)) izstājās no Eiropas Savienības (turpmāk — ES) 2020. gada 31. janvārī. Ko tas nozīmē UK uzņēmumiem?

Kas notiks pēc 2020. gada 31. janvāra?

No 2020. gada 1. februāra UK vairs nav ES dalībvalsts, tiks uzsākts pārejas periods, kas ilgs līdz 2020. gada 31. decembrim. Šajā laikā netiks mainīti nosacījumi tirdzniecībai ar ES un pārējām valstīm, ja vien šajā periodā noteikumi nemainīsies visā ES. Tas nozīmē, ka pārejas laikā uz preču pārvietošanu un tirdzniecību joprojām attieksies ES muitas, PVN un akcīzes nodokļa likumi. Pašlaik jaunas muitas procedūras nebūs.

Kas notiks pēc 2020. gada 31. decembra?

No 2021. gada 1. janvāra mainīsies veids, kā notiks tirdzniecība ar ES, un būs nepieciešams sagatavoties turpmākai darbībai, kad UK būs izstājusies no ES, jo tiks ieviesti jauni muitas režīmi. Piemēram, tirdzniecībā starp UK un ES uzņēmumiem būs jāiesniedz muitas de­klarācijas, lai importētu un eksportētu preces, jo UK atradīsies ārpus ES muitas teritorijas.

Viņas Majestātes Ieņēmumu un muitas dienests (turpmāk — HMRC) sniegs vairāk informācijas un norādes gan pārejas periodā, gan sarunu gaitā ar ES.

Kas uzņēmējiem jādara tagad?

1. Pirmkārt, uzmanīgi jāseko līdzi visiem jaunumiem nodokļu un muitas jomā.

Ja uzņēmējs jau ir reģistrējies, lai saņemtu informāciju pa e–pastu, HMRC to izmantos saziņai ar uzņēmēju. Tādā gadījumā vēstules pa pastu turpmāk netiks sūtītas.

Ja uzņēmēji joprojām vēlas saņemt vēstules pa pastu papīra veidā, par to ir jāinformē HMRC, atjauninot reģistrāciju. To var izdarīt, dodoties uz interneta vietni: www.gov.uk/hmrc/business-support.

2. Otrkārt, jāpārliecinās, vai uzņēmumam ir uzņēmēja reģistrācijas un identifikācijas (EORI) numurs. EORI numurs (Economic Operators Registration and Identification number) ir Savienības muitas teritorijā unikāls identifikācijas numurs, ko muitas dienesti piešķir uzņēmējam vai citai personai, lai to reģistrētu muitas vajadzībām. EORI numuru reģistrē regulas Nr. 2015/2447 7. panta 1. punkta pirmajā daļā minētajā elektroniskajā sistēmā (EORI sistēma), t.i., Eiropas Komisijas Centrālajā ekonomisko operatoru sistēmā (Economic Operators System; EOS). EORI numurs ir derīgs visās Eiropas Savienības dalībvalstīs. Konkrētajai personai piešķirto EORI numuru izmanto visās Eiropas Savienības dalībvalstīs neatkarīgi no tā, kurā dalībvalstī veikta EORI numura reģistrācija. Uzņēmumiem UK būs nepieciešams UK EORI numurs, kas sākas ar burtiem «GB», lai pēc pārejas perioda beigām varētu iesniegt muitas deklarācijas un pārvietotu preces no UK uz ES un no ES uz UK. Bez šī numura imports un eksports vairs nebūs pieejams pēc pārejas perioda beigām. Ja uzņēmumam nav UK EORI numura, kas sākas ar «GB», to var saņemt, reģistrējoties interneta vietnē www.gov.uk/eori. Lai reģistrētos, ir nepieciešams:

  1. PVN numurs un reģistrācijas datums — tas ir norādīts uzņēmuma PVN reģistrācijas sertifikātā.
  2. Valsts sociālās apdrošināšanas numurs (National Insurance Number) — ja esat fiziska persona vai individuālais komersants, pašnodarbinātā persona.
  3. Unikālā nodokļu maksātāja references numurs (UTR — Unique Taxpayer Reference). 
  4. Uzņēmuma reģistrācijas datums un standarta industriālās klasifikācijas (SIC) kods — šie dati ir pieejami Uzņēmumu reģistrā (Companies House);
  5. Government Gateway lietotāja ID un parole.

3. Treškārt, ir jāizlemj, kā tiks iesniegtas muitas deklarācijas. Kad UK būs ārpus ES muitas teritorijas, uzņēmumiem būs jāiesniedz muitas deklarācijas, lai importētu un eksportētu preces no/uz UK un uz/no ES valstīm.  Uzņēmējiem būs jāizlemj, kas iesniegs muitas deklarācijas, jo to var darīt pats uzņēmums vai muitas aģenti un brokeri.

Ja uzņēmums nolēmis izmantot muitas aģentu pakalpojumus, tad jau tagad vajadzētu sazināties ar aģentiem, lai uzzinātu par viņu sniegtajiem pakalpojumiem. Norādījumus var atrast, dodoties uz interneta vietni: www.gov.uk/guidance/appoint–someone–to–deal–with–customs–on–your–behalf. Ja uzņēmējs pats vēlas iesniegt de­klarācijas, HMRC drīz sniegs plašāku informāciju un norādes par to, kas būs nepieciešams. Drīz arī HMRC sniegs vairāk informācijas par muitas procesiem Ziemeļīrijā.

HMRC atgādina, ka pagaidu vienkāršoto pārejas procedūru (TSP) reģistrēšana un izmantošana pašlaik ir apturēta. Laika posmā no 2020. gada februāra līdz decembrim uzņēmumiem nav nepieciešams izmantot TSP. Ja uzņēmums ir pieteicies šim pakalpojumam, saņemtie dokumenti ir jāsaglabā. Turklāt pārejas periodā pašlaik nav pieejama atliktā PVN uzskaite.

Cik drīz vien iespējams, HMRC sniegs vairāk informācijas par turpmākajiem importēšanas un eksportēšanas procesiem un par to, kas uzņēmumiem šajā sakarā būs jādara.