0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

BIZNESSAtceltas vairākas prasības būvniecības saskaņošanas procesā

Atceltas vairākas prasības būvniecības saskaņošanas procesā

Pēc Rīgas domes informācijas

Ņemot vērā Ministru kabineta 2022. gada 11. janvāra noteikumus Nr. 6 "Grozījumus Ministru kabineta 2014. gada 2. septembra noteikumos Nr. 529 "Ēku būvnoteikumi", no 1. marta būs vienkāršotāka būvniecības saskaņošanas kārtība Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentā (RD PAD). Daļai būvdarbu vairs nebūs jāiesniedz būvniecības ieceres dokumenti, daļu būvdarbu varēs uzsākt uzreiz pēc paziņojuma iesniegšanas būvniecības informācijas sistēmā (BIS). Izmaiņas skar arī paskaidrojuma raksta pielietojumu, ieviestas jaunas definīcijas ēkas vienkāršotajai atjaunošanai un pārbūvei. Būvniecības ieceres dokumenti nav jāiesniedz No 1. marta būvniecības ieceres dokumenti nebūs nepieciešami mājokļa interjera projektam, fasādes un jumta…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Andrea Piacquadio from Pexels

Ņemot vērā Ministru kabineta 2022. gada 11. janvāra noteikumus Nr. 6 "Grozījumus Ministru kabineta 2014. gada 2. septembra noteikumos Nr. 529 "Ēku būvnoteikumi", no 1. marta būs vienkāršotāka būvniecības saskaņošanas kārtība Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentā (RD PAD). Daļai būvdarbu vairs nebūs jāiesniedz būvniecības ieceres dokumenti, daļu būvdarbu varēs uzsākt uzreiz pēc paziņojuma iesniegšanas būvniecības informācijas sistēmā (BIS). Izmaiņas skar arī paskaidrojuma raksta pielietojumu, ieviestas jaunas definīcijas ēkas vienkāršotajai atjaunošanai un pārbūvei.

Būvniecības ieceres dokumenti nav jāiesniedz

No 1. marta būvniecības ieceres dokumenti nebūs nepieciešami mājokļa interjera projektam, fasādes un jumta ieseguma krāsošanai, saglabājot krāsas toni, fasādes apgaismojuma, markīžu un citu ierīču izvietošanai uz ēkas fasādes un jumta, ja to neierobežo citi normatīvie akti. Būvniecības ieceres dokumenti nebūs jāiesniedz pirmās grupas ēkas atjaunošanai vai pārbūvei, nemainot būvapjomu vai lietošanas veidu ārpus publiskās ārtelpas, bet publiskajā ārtelpā, nemainot arhitektonisko veidolu. Izņēmums ir ēkas ar kultūras pieminekļa statusu. Tāpat būvniecības iecere nebūs jāpiesaka jaunas sezonas ēkas1 būvniecībai vai novietošanai meža zemēs un ārpus publiskās ārtelpas, vai arī tās nojaukšanai, kā arī barotavām meža zemēs.

Izmaiņas skars arī būvdarbus otrās un trešās grupas ēkās vai to daļās, kam nav kultūras pieminekļa statuss. Būvniecības iecere nebūs jāskaņo vienstāva otrās grupas palīgēkas atjaunošanai vai pārbūvei, nemainot būvapjomu vai lietošanas veidu, kā arī jaunai otrās grupas sezonas ēkas būvniecībai, neizbūvējot pamatus vai pamatni dziļāk par 30 cm, novietojot to ārpus publiskās ārtelpas vai arī nojaucot šādu ēku.

Nebūs jāskaņo logu atjaunošana vai nomaiņa, ja tiks nodrošināts līdzšinējais loga dalījums un proporcijas, kā arī rāmja un loga elementu krāsojums.

Tāpat nebūs jāskaņo ārdurvju atjaunošana vai nomaiņa, ja ievērots līdzšinējais apjoms, durvju proporcijas un dalījums, kā arī krāsojums. Nebūs nepieciešams pieteikt būvniecības ieceri ēkas apmales, lieveņa, ārējo kāpņu, pandusa, terases zemes līmenī un ārējo jumtūdeņu novadsistēmu atjaunošanai, otrās grupas viena vai divu dzīvokļu dzīvojamās ēkas, palīgēkas vai lauku saimniecības nedzīvojamās ēkas jumta ieseguma atjaunošanai vai nomaiņai. Tāpat nebūs jāiesniedz iecere otrās vai trešās grupas ēkas lodžiju aizstiklošanai, ja RD PAD ir saskaņota ēkas vizuālā izskata un attiecīgās fasādes aizstiklojuma skice vai pase ar skaidrojošu aprakstu vai ja lodžiju aizstiklošana tiek veikta atbilstoši pašvaldības teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumos apstiprinātajai lodžiju aizstiklošanas paraugskicei tipveida dzīvojamām ēkām. Būvniecības iecere nav jāiesniedz sezonas ēkas nojaukšanai vai ēkas novietošanai uz laiku, kas norādīts publiska pasākuma vai ielu tirdzniecības atļaujā.

Būvdarbus var sākt pēc paziņojuma iesniegšanas

Būvniecības ierosinātājs būs tiesīgs uzsākt darbus pēc paziņojuma iesniegšanas BIS, ja plānota otrās vai trešās grupas ēkas vai tās daļas vienkāršota atjaunošana, jaunu ēkas ailu, piemēram, logu, durvju, lūku, inženiertīklu šahtu vai šķērsojumu būvniecība, pārbūve vai nojaukšana pirmās grupas ēkās ārpus publiskās ārtelpas, otrās grupas viena dzīvokļa dzīvojamās ēkās, palīgēkās vai lauku saimniecības nedzīvojamās ēkas nesošajās konstrukcijās.  Izņēmums ir plānota jauna būvniecība ielu fasādēs vai ēka ir kultūras piemineklis. Tāpat pēc paziņojuma iesniegšanas varēs veikt pirmās un otrās grupas ēkas nojaukšanu, kā arī jaunas nojumes (mazēkas) būvniecībai vai novietošanu meža zemēs.

Jaunas definīcijas vienkāršotajai atjaunošanai un pārbūvei

Ir jāuzsver, ka grozījumi Ēku būvnoteikumos paredz jaunas definīcijas vienkāršotajai atjaunošanai un pārbūvei. Vienkāršota atjaunošana paredz veic funkcionālus vai tehniskus uzlabojumus ēkā vai tās daļā, nemainot ēkas nolietojušos nesošos elementus vai konstrukcijas, būvapjomu un lietošanas veidu un neskarot ēkas fasādi. Vienkāršotas pārbūves rezultātā nesošajās ēkas konstrukcijā veic jaunu ailu (piemēram, logu, durvju, lūku, inženiertīklu šahtu vai šķērsojumu) būvniecību, pārbūvi vai nojaukšanu, kā arī ēkas ārējo kāpņu, pandusa vai terases jaunu būvniecību, pārbūvi vai nojaukšanu.

Paskaidrojuma raksta pielietojums

Paskaidrojuma rakstu turpmāk varēs izmantot, ja paredzēta jauna pirmās grupas ēkas vai otrās grupas palīgēkas būvniecība vai novietošana, jaunas pirmās, otrās vai trešās grupas sezonas ēkas būvniecība vai novietošana, pirmās grupas ēkas vai tās daļas restaurācija.  Tāpat paskaidrojuma rakstu varēs iesniegt, ja plānota pirmās grupas ēkas vai tās daļas pārbūve, nepārsniedzot vispārīgajos būvnoteikumos noteiktos apjoma rādītājus. Paskaidrojuma raksts būs nepieciešams, lai veiktu otrās vai trešās grupas ēkas nojaukšanu, pirmās, otrās vai trešās grupas ēkas vai tās daļas atjaunošanu, šādas ēkas vai telpu grupas lietošanas veida maiņu bez pārbūves, ēkas vai tās daļas vienkāršotu pārbūve vai konservāciju.

Pārejas nosacījumi

Par to būvniecības dokumentāciju, par kuru RD PAD nebūs pieņēmis lēmumu līdz 2022. gada 28. februārim, lēmums pēc šī datuma tiks pieņemts, ņemot vērā tajā brīdī spēkā esošo regulējumu. Tas nozīmē, ka iecere tiks atteikta, ja Ēku būvnoteikumi konkrētajai būvniecībai neprasa izstrādāt būvniecības dokumentāciju.

Savukārt būvniecības ieceres, kas tiks akceptētas līdz 2022. gada 28. februārim, bet pēc jaunā regulējuma tām vairs nebūs jāizstrādā būvniecības dokumentācija, jāpabeidz atbilstoši uzsāktajam būvniecība procesam, proti, apliecinājuma kartē akceptētus būvdarbus pabeidz, iesniedzot apliecinājuma kartes II. daļu.

1 Sezonas ēka - vienstāva ēka (piemēram, siltumnīca, nojume, lapene, paviljons, kiosks, kafejnīca, pirts), kuras ekspluatācijas laiks nav ilgāks par vienu gadu un kuru nojauc līdz minētā termiņa beigām, ietverot nojaukšanas laiku

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: