0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

VISI RAKSTIBrīvdienās: "Baltā nakts" un Tēvu diena

Brīvdienās: “Baltā nakts” un Tēvu diena

No 8. septembra vakara līdz 9. septembra rītam Rīgā risināsies mūsdienu kultūras forums „Baltā nakts”, kas piedāvās apmeklēt, iesaistīties, līdzdarboties vairāk nekā 60 projektos. Tie tiks īstenoti gan pilsētas centrā, gan apkaimēs, un tajos tiks pārstāvētas dažādas mūsdienu mākslas jomas: koncerti, dzejas lasījumi, teātra un dejas performances, kino seansi, kā arī būs apskatāmas instalācijas un daudzi starpnozaru projekti. Foruma „Baltā nakts” devīze šogad ir „Uz paplātes”. Tas notiks trīs daļās. Pēcpusdienā ikviens, bet jo īpaši jaunieši un ģimenes ar bērniem, tiks aicināti apmeklēt projektus sadaļā „Vakarēšana”. No plkst. 23.00 līdz plkst. 4.00 rītā risināsies „Baltās nakts” pasākumi, ielūdzot rīdziniekus un…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
No 8. septembra vakara līdz 9. septembra rītam Rīgā risināsies mūsdienu kultūras forums „Baltā nakts”, kas piedāvās apmeklēt, iesaistīties, līdzdarboties vairāk nekā 60 projektos. Tie tiks īstenoti gan pilsētas centrā, gan apkaimēs, un tajos tiks pārstāvētas dažādas mūsdienu mākslas jomas: koncerti, dzejas lasījumi, teātra un dejas performances, kino seansi, kā arī būs apskatāmas instalācijas un daudzi starpnozaru projekti.
Foruma „Baltā nakts” devīze šogad ir „Uz paplātes”. Tas notiks trīs daļās. Pēcpusdienā ikviens, bet jo īpaši jaunieši un ģimenes ar bērniem, tiks aicināti apmeklēt projektus sadaļā „Vakarēšana”. No plkst. 23.00 līdz plkst. 4.00 rītā risināsies „Baltās nakts” pasākumi, ielūdzot rīdziniekus un pilsētas viesus uz „Pusnakts pusdienām”. Savukārt no plkst. 4.00 līdz plkst. 6.00 rītā pirmo reizi Esplanādē plānots īpašs pasākums „Baltās brokastis”, kad vēl nomodā esošie foruma apmeklētāji aicināti tikties īstās brokastīs un apspriest nakts laikā pieredzēto.
Visu nakti Esplanādē uzstāsies pazīstami dzejnieki un jaunās mūzikas grupas, savukārt Vērmanes dārzā varēs skatīties jaunākās latviešu kino filmas, bet Kronvalda parkā pie Kongresu nama varēs aplūkot instalācijas, tostarp „Baltās nakts” viesu – spāņu mākslinieku interaktīvu projektu “Labirints”. Savukārt Spīķeru kvartālā varēs aplūkot vairākas izstādes un noskatīties kino filmas, teātra un mūzikas priekšnesumus. Pārdaugavā dažādas aktivitātes norisināsies gan Kalnciema ielas kvartālā, gan uz AB dambja, gan Eduarda Smiļģa Teātra muzejā, gan Dienas Ābeļdārzā, gan Torņakalna baznīcā un citviet. Miera ielas kvartālā apjomīga programma būs aplūkojama Tabakas fabrikā un vairākās kafejnīcās. Dažādas aktivitātes notiks arī Rīgas Centrāltirgū, VEF teritorijā un citviet. Papildinformācija par forumu „Baltā nakts” pieejama interneta vietnē: www.baltanakts.lv . Ne visi zina, ka septembra otrās nedēļas nogalē tiek svinēta Tēvu diena. Šogad godināt un ievērot ģimenes galvas aicina vairākos pasākumos. Tēvu dienas pasākums Cēsīs ar drosmīgu apgalvojumu „Mans tētis pats, pats labākais...pavārs!”  iecerēts kā interesants piedzīvojums visai ģimenei, kur galvenā loma atvēlēta tētim. 9.septembrī no plkst.12:00 Cēsu Pils dārzā tēviem iespēja demonstrēt savu pavārmākslas meistarību gatavojot piknika maltīti ģimenei. Bērni varēs darboties radošajās darbnīcās uzmeistarojot saviem vecākiem skaistu dāvanu. Pasākumu noslēgs viesizrāde. Savukārt ģimenes portāls „Mammamuntetiem.lv”, sagaidot Tēva dienu, organizē Vislatvijas akciju – dzejas rakstīšanu tētiem, kurā iesaistīties aicināta ikviena radoša personība. Dzejoļus aicina sūtīti uz e-pastu: redakcija@mammam.lv līdz 19. septembrim. Nedēļas nogalē norisināsies arī Eiropas kultūras mantojuma dienas 2012, ko rīko Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija sadarbībā ar kultūrvēsturisku objektu saimniekiem. Šogad tās norisināsies no 7. līdz. 9.septembrim un veltītas tematam "Baltijas jūras piekrastes un iekšējo ūdeņu kultūras mantojums", informē Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija. Veltījums ūdeņiem izvēlēts, apzinoties, cik liela vēsturiskā nozīme Eiropas, arī Latvijas attīstības gaitā ir bijusi jūras un iekšējiem ūdensceļiem kultūrā un iedzīvotāju saskarsmē ar pārējo pasauli. Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija sadarbībā ar Ventspils pilsētas domi Mantojuma dienas atklās 2012.gada 7.septembrī Ventspilī. Mantojuma dienu laikā pasākumi norisināsies 30 objektos. Piemēram, 8.septembrī notiks Līgatnes kultūrvēstures tūrisma taku (tajā skaitā, vēsturisko tiltiņu) atklāšana; Īdeņas ciemā Latgalē - senvēstures, zvejniecības un kulinārā mantojuma iepazīšana; diskusijas par kultūras mantojumu no akmens laikmeta līdz mūsdienām un zemūdens mantojuma bagātībām Jūrkalnē, kā arī daudzi citi pasākumi. Apskatei atvērtas būs arī Ovīšu, Papes, Šlīteres un Užavas bākas, kā arī Loču tornis Ventspilī. Papildus informācija par objektiem un pasākumu programma apskatāma: http://www.mantojums.lv.  

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: