0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻILIKUMDOŠANAValsts budžeta 2024. gadam likumprojektus Saeima sāks vērtēt jau šonedēļ

Valsts budžeta 2024. gadam likumprojektus Saeima sāks vērtēt jau šonedēļ

Pēc Saeimas un Finanšu ministrijas informācijas

Piektdien, 3. novembrī, finanšu ministrs Arvils Ašeradens iesniedza Saeimā simbolisko valsts 2024. gada budžeta portfeli. Saeima sola ar to nekavēties – 9. novembrī budžeta projektu paredzēts nodot komisijām, deputāti to izvērtēs, sniegs savus priekšlikumus. Savukārt 16. novembrī budžeta likumprojektu paketi iecerēts sākt skatīt pirmajā lasījumā, informē Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa, piebilstot, ka visas koalīcijas partijas un pārējās Saeimas frakcijas ir apņēmušās strādāt atbildīgi un budžetu Saeimas sēdēs skatīt dienas laikā, nevis vēlos vakaros vai pa nakti.  2024. gadā konsolidētā valsts budžeta ieņēmumi plānoti 14,5 miljardu eiro, bet izdevumi – 16,2 miljardu eiro…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Valsts budžeta portfelis 2024
Foto: Reinis Inkēns, Saeima

Piektdien, 3. novembrī, finanšu ministrs Arvils Ašeradens iesniedza Saeimā simbolisko valsts 2024. gada budžeta portfeli. Saeima sola ar to nekavēties – 9. novembrī budžeta projektu paredzēts nodot komisijām, deputāti to izvērtēs, sniegs savus priekšlikumus. Savukārt 16. novembrī budžeta likumprojektu paketi iecerēts sākt skatīt pirmajā lasījumā, informē Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa, piebilstot, ka visas koalīcijas partijas un pārējās Saeimas frakcijas ir apņēmušās strādāt atbildīgi un budžetu Saeimas sēdēs skatīt dienas laikā, nevis vēlos vakaros vai pa nakti. 

2024. gadā konsolidētā valsts budžeta ieņēmumi plānoti 14,5 miljardu eiro, bet izdevumi – 16,2 miljardu eiro apmērā. Vispārējās valdības budžeta deficīts plānots 1,3 miljardu eiro jeb 2,8 procentu apmērā no iekšzemes kopprodukta. Par galvenajām valsts prioritātēm noteikta iekšējā un ārējā drošība, izglītība un veselība.

Finanšu ministrija sagatavojusi arī prezentāciju par Valsts budžeta 2024. gadam un budžeta ietvara 2024.–2026. gadam likumprojektu. Tajā norādītas galvenās nodokļu izmaiņas, kas sagaidāmas nākamgad, ja Saeimas deputāti piekritīs valdības un ministrijas redzējumam.
Avots: Finanšu ministrija
Tāpat redzams, kā paredzēts sadalīt nākamā gada budžeta izdevumus.
Avots: Finanšu ministrija
Vairāk informācijas var apskatīt prezentācijā šeit. Nododot 2024. gada budžeta projektu Saeimas priekšsēdētājai, finanšu ministrs A. Ašeradens informēja, ka nākamā gada budžets atbilstoši ģeopolitiskajiem un ekonomiskajiem izaicinājumiem nosaukts par drošības un ilgtspējas budžetu. Ievērojami finanšu līdzekļi novirzīti mūsu fundamentālajai prioritātei – drošībai –, kā arī ilgtspējīgai izaugsmei – izglītībai un veselībai.  Lasiet arī: