Darba devēju organizācija aicina veidot rīcībspējīgu valdību, konsultējoties ar sociālajiem partneriem

(0)

Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) vadība 7. decembrī tikās ar Valsts prezidenta nominēto Ministru prezidenta amata kandidātu politiskās partijas KPV LV līderi Aldi Gobzemu. LDDK tikšanās laikā uzsvēra, ka svarīgi sadarboties ar 13.Saeimā ievēlētajiem politiskajiem spēkiem un atgriezties pie valdības veidošanas sarunu procesa, konsultācijās iesaistot sociālos un sadarbības partnerus.

Uzsākot veidot nākamo Latvijas 100gadi, darba devēji aicina jebkuru politisko līderi ievērot demokrātiskas valsts vērtības, veicināt stabilitāti un sociālo mieru. Saeimā ievēlēto politisko spēku prioritārs uzdevums – strādāt sabiedrības interesēs un nodrošināt ilgtspējīgu izaugsmi. Sociālie partneri un visa sabiedrība šobrīd vērtē politiķu komunikācijas spējas, kompromisu veidošanu, spēju uzņemties atbildību ņemot vērā tautas izvēli un gatavību izveidot stabilu, atbildīgu un funkcionējošu valdību.

Kā jau iepriekš ziņots, LDDK organizēja politiskās debates ar ministru amatu kandidātiem. Debašu laikā darba devēji pārliecinājās, ka partiju ministru amatu kandidāti ir profesionāli un zinoši līderi. LDDK aicina izvēlēties Ministru kabineta sastāvu no esošiem Saeimā ievēlētiem profesionāļiem.

Kopsaucēju rašana un kompromisu māksla ir izšķiroša gan sociālā dialoga, gan politiskajā lēmumpieņemšanā.

Darba devēji atklātā vēstulē un tikšanās laikā Valsts prezidentam un visiem 13. Saeimā ievēlētajiem politiskajiem spēkiem pauda šādus prioritārus uzdevumus nākamajai valdībai:

1. Strādāt saskaņā ar Latvijā spēkā esošiem ilgtermiņa plānošanas dokumentiem – Latvija 2030 un NAP 2027;

2. Veicināt sociālo partneru iesaisti konsultāciju un lēmumu pieņemšanas procesā, strādājot sociālā dialoga ietvaros;

3. Stiprināt Latvijas reputāciju un konkurētspēju reģionā, ārējās ekonomikās attiecības;

4. Veicināt labklājību un dzīves kvalitātes pieaugumu ikvienam iedzīvotājam.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Novērtējiet šo rakstu
(0)