0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

VISI RAKSTIECOFIN apspriedīs priekšlikumus cīņai pret izvairīšanos no nodokļu maksāšanas

ECOFIN apspriedīs priekšlikumus cīņai pret izvairīšanos no nodokļu maksāšanas

No 7.marta līdz 8.martam Eirogrupas un Eiropas Savienības (ES) Ekonomisko un finanšu jautājumu (ECOFIN) padomes sanāksmē Briselē plānots panākt vienošanos par vispārējo pieeju attiecībā uz EK priekšlikumu Padomes direktīvai par obligātu automātisku informācijas apmaiņu nodokļu jomā (DAC4). Priekšlikums izstrādāts ar mērķi ieviest vienotu pieeju automātiskai informācijas apmaiņai starp nodokļu administrācijām starptautisku uzņēmumu grupu pārskatāmībai ES kontekstā. Šādi paredzēts stiprinātu centienus cīņā pret izvairīšanos no nodokļu maksāšanas un agresīvu nodokļu plānošanu. EK sanāksmes laikā plāno klātesošajiem sniegt informāciju par esošo situāciju saistībā ar Banku savienības elementu ieviešanu. Tāpat paredzēts apstiprināt Padomes secinājumus par Fiskālās ilgtspējas ziņojumu, kurā tiek sniegts EK novērtējums publisko…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

ecofinNo 7.marta līdz 8.martam Eirogrupas un Eiropas Savienības (ES) Ekonomisko un finanšu jautājumu (ECOFIN) padomes sanāksmē Briselē plānots panākt vienošanos par vispārējo pieeju attiecībā uz EK priekšlikumu Padomes direktīvai par obligātu automātisku informācijas apmaiņu nodokļu jomā (DAC4). Priekšlikums izstrādāts ar mērķi ieviest vienotu pieeju automātiskai informācijas apmaiņai starp nodokļu administrācijām starptautisku uzņēmumu grupu pārskatāmībai ES kontekstā. Šādi paredzēts stiprinātu centienus cīņā pret izvairīšanos no nodokļu maksāšanas un agresīvu nodokļu plānošanu.

EK sanāksmes laikā plāno klātesošajiem sniegt informāciju par esošo situāciju saistībā ar Banku savienības elementu ieviešanu. Tāpat paredzēts apstiprināt Padomes secinājumus par Fiskālās ilgtspējas ziņojumu, kurā tiek sniegts EK novērtējums publisko finanšu ilgtspējai katrai dalībvalstij, ņemot vērā īstermiņa riskus (makro-finanšu rādītāji), vidējā termiņa riskus (valsts parāds) un ilgtermiņa riskus (sabiedrības novecošanās un ietekme uz valsts budžetu). Šis ziņojums ir tapis bez dalībvalstu līdzdalības. Latvija ir novērtēta ar zemu ilgtermiņa ilgtspējas risku.

ECOFIN sanāksmes laikā paredzēts arī apmainīties viedokļiem par 2016. gada Eiropas semestri, apskatot to no diviem aspektiem: ES Padomes rekomendāciju izpilde, īpaši koncentrējoties uz jomām, kas ietekmē investīcijas, un EK ziņojumi par ES dalībvalstīm. Savukārt Prezidentūra sanāksmes dalībniekus informēs par aktuālākajiem tiesību aktu priekšlikumiem finanšu pakalpojumu jomā.

Eirogrupas laikā plānots pārrunāt esošo situāciju Grieķijā, īpaši pievēršot uzmanību nepieciešamo reformu ieviešanas progresam, lai noslēgtu Grieķijas Trešās ekonomikas stabilizācijas programmas pirmo pārskatu. Tāpat sanāksmes laikā paredzēts pārrunāt situāciju Kiprā, kā arī apspriest dalībvalstu budžeta plāna projektus atbilstoši Eiropas Komisijas (EK) ziemas prognozēm. EK novērtējums par Latviju nav mainījies, tas kopumā atbilst Stabilitātes un izaugsmes pakta nosacījumiem.

Tāpat Eirogrupas laikā plānota viedokļu apmaiņa par EK ierosināto iniciatīvu attiecībā uz ekonomisko un sociālo attīstības salīdzinošā novērtējuma kritēriju (benchmarking) ieviešanu un labās prakses apmaiņu. Ierosinātā salīdzinošā novērtējuma kritērija iniciatīva izriet no šobrīd ES notiekošā visaptverošā darba pie Ekonomiskās un monetārās savienības (EMU) pilnveides.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: