0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

VISI RAKSTIEiropas Parlaments apstiprina noteikumus, kas padarīs lētākas ģeneriskās zāles

Eiropas Parlaments apstiprina noteikumus, kas padarīs lētākas ģeneriskās zāles

Trešdien, 6. februārī, Eiropas Parlaments pirmajā lasījumā pieņēma normatīvo rezolūciju par priekšlikumu Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvai par to pasākumu pārredzamību, ar kuriem reglamentē cilvēkiem paredzētu zāļu cenas, un par to iekļaušanu publisko veselības apdrošināšanas sistēmu tvērumā , kas ļaus Eiropas pacientiem ātrāk iegādāties lētākas ģeneriskās (jau reģistrētiem medikamentiem līdzīgās) zāles. Noteikumi paredz jaunus lēmumu pieņemšanas termiņus un nodrošinās pārredzamu zāļu cenu noteikšanas procesu un pārredzamus lēmumus par kompensējamām zālēm. "Nav pieņemami, ka zāļu cenu apstiprināšana un kompensācija dažreiz kavējas pat vairāk nekā 700 dienas. Esmu pārliecināta, ka godīga prakse mūsu farmācijas tirgū nāks par labu gan pacientiem, gan valsts…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Trešdien, 6. februārī, Eiropas Parlaments pirmajā lasījumā pieņēma normatīvo rezolūciju par priekšlikumu Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvai par to pasākumu pārredzamību, ar kuriem reglamentē cilvēkiem paredzētu zāļu cenas, un par to iekļaušanu publisko veselības apdrošināšanas sistēmu tvērumā , kas ļaus Eiropas pacientiem ātrāk iegādāties lētākas ģeneriskās (jau reģistrētiem medikamentiem līdzīgās) zāles. Noteikumi paredz jaunus lēmumu pieņemšanas termiņus un nodrošinās pārredzamu zāļu cenu noteikšanas procesu un pārredzamus lēmumus par kompensējamām zālēm.

Nav pieņemami, ka zāļu cenu apstiprināšana un kompensācija dažreiz kavējas pat vairāk nekā 700 dienas. Esmu pārliecināta, ka godīga prakse mūsu farmācijas tirgū nāks par labu gan pacientiem, gan valsts veselības aprūpes sistēmai,” teica deputāte Antonija Parvanova (Bulgārija), kas ir atbildīga par tiesību akta projekta virzību Eiropas Parlamentā. Viņas ziņojumu deputāti pieņēma ar 559 balsīm par, 54 – pret un 72 – atturoties.

Lai pasteidzinātu ģenerisko zāļu nokļuvi pārdošanā un ietaupītu pacientu un sociālās nodrošināšanas sistēmas līdzekļus, EP deputāti rosina noteikt 60 dienu termiņu lemšanai par šo zāļu cenām un kompensācijām. Lēmumiem, kas attiecas uz jaunajām zālēm, cenu apstiprināšanas periods nedrīkstēs pārsniegt pašreiz noteiktās 180 dienas.

Atbilstoši Eiropas Komisijas datiem, ģeneriskās zāles pēc tam, kad tās bijušas tirgū jau 2 gadus, ir vidēji par 40% lētākas nekā “oriģinālās” jeb “zīmolu” zāles. Aptauja liecina, ka farmācijas uzņēmumi izmanto dažādus “lobēšanas” paņēmienus, lai pēc iespējas attālinātu ģenerisko zāļu nokļūšanu tirgū un to ražotajiem medikamentiem nebūtu konkurences.

Dalībvalstu kompetentajām iestādēm būtu jāpublisko ekspertu un lēmējiestāžu locekļu vārdi, kas iesaistīti zāļu cenu apstiprināšanā un lēmumos par kompensējamiem medikamentiem. Jānodod atklātībai arī minēto ekspertu viņu interešu deklarācijas, lai nodrošinātu lēmumu pieņemšanas procesa pārredzamību un godīgumu, uzskata Parlamenta deputāti. Kompetentajām iestādēm vismaz reizi gadā jāpublicē to zāļu saraksts, kuras sedz valsts veselības apdrošināšanas sistēmas, kā arī attiecīgajā laikposmā noteiktās cenas.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: