Eksportējošiem pārtikas produktu ražotājiem valsts ar vienreizēju grantu daļēji kompensēs darbinieku algas

Pēc Ekonomikas ministrijas informācijas

(0)

Ministru kabinets (MK) 29. septembra sēdē atbalstīja grozījumus MK 2020.gada 14.jūlija noteikumos Nr.457 “Noteikumi par atbalstu Covid-19 krīzes skartajiem preču un pakalpojumu eksportētājiem krīzes seku pārvarēšanai” , kas paredz, ka turpmāk atbalstu – vienreizēju grantu jeb dāvinājumu darba samaksas kompensēšanai varēs saņemt lauksaimniecības produktu pārstrādes ražošanas uzņēmumi vai eksportējoši tirdzniecības uzņēmumi ar nosacījumu, ka uzņēmumi papildus neveic darbību primārās lauksaimniecības nozarē, tai skaitā uzņēmumu apgrozījumu neveido ienākumi no primārās lauksaimniecības produktu eksportēšanas.

Vienlaikus, ar grozījumiem līdz 30.oktobrim tiek pagarināts iesniegumu iesniegšanas termiņš Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā (LIAA). Tāpat tiek pagarināts termiņš, kurā atbalsta saņēmējs varēs izmaksāt darbiniekiem saņemto atbalstu – līdz 2021. gada 31.martam (pašlaik 2020. gada 31. decembris).

Tiek pagarināts termiņš, kurā varēs labprātīgi atmaksāt piešķirto neapgūto atbalstu – līdz 15.aprīlim (patlaban noteikts līdz 31. janvārim);

Noteikumi stāsies spēkā ar dienu, kad oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” tiks publicēts paziņojums par to, ka Eiropas Komisija ir pieņēmusi lēmumu par atbalsta saderību ar Eiropas Savienības iekšējo tirgu.

Atgādinām, ka MK 2020.gada 14.jūlija noteikumi Nr.457 “Noteikumi par atbalstu Covid-19 krīzes skartajiem preču un pakalpojumu eksportētājiem krīzes seku pārvarēšanai” paredz, ka atbalstu nosaka 25 % apmērā no eksportētāja 2019. gadā samaksātajām valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām, bet ne vairāk kā 800 000 eiro saistītai personu grupai.

Jaunie grozījumi noteikumos paredz, ka  akvakultūras produktu pārstrādes nozarē strādājošajiem eksportējošajiem uzņēmumiem maksimālais valsts atbalsta apjoms saskaņā ar EK nosacījumiem noteikts 120 tūkstošu eiro apmērā.

“Līdz 28. septembrim eksportējošo uzņēmumu subsidēto darba algu programmā bijām saņēmuši pieteikumus no 235 uzņēmumiem par 27,7 miljoniem eiro, bet izmaksas veiktas 21,5 miljonu eiro apmērā. Līdz ar pieņemtajiem grozījumiem tiks pagarināts arī pieteikšanās termiņš. Uzņēmumi savus pieteikumus valsts atbalstam varēs iesniegt līdz 30. oktobrim, un saņemtie līdzekļi darbinieku atalgojumā būs jāizmaksā līdz 2021. gada 31. martam,” informē LIAA direktors Kaspars Rožkalns.

Sākotnēji eksportējošo uzņēmumu subsidēto darba algu programmai tika piešķirts 51 miljons eiro, bet tūrisma nozarē strādājošo uzņēmumu atbalstam 19,2 miljoni eiro.

Jāuzsver, ka LIAA administrētajā tūrisma nozares subsidēto algu valsts atbalsta programmā pieteikumu pieņemšana noslēgsies 30. septembrī. Šajā programmā līdz 28. septembrim saņemti 816 pieteikumi par 14,4 miljoniem eiro, bet līdz šim izmaksāti ir 10,5 miljoni eiro.

Papildus informāciju par šo programmu var iegūt pa LIAA uzņēmēju atbalsta tālruni 68803505, rakstot uz e-pastu: jautajumi@liaa.gov.lv vai mājas lapā www.liaa.gov.lv.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Novērtējiet šo rakstu
(0)