0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻIES Finanšu padomē diskutēs par digitālo pakalpojumu nodokli

ES Finanšu padomē diskutēs par digitālo pakalpojumu nodokli

No 5. līdz 6. novembrim Finanšu ministrijas pārstāvji piedalās Eirogrupas un Eiropas Savienības (ES) Ekonomisko un finanšu jautājumu padomes (ECOFIN) sanāksmē, kas notiks Briselē, Beļģijā. Eirogrupā plānots pārrunāt aktuālākos ekonomikas un finanšu jautājumus, tostarp par Banku savienību – eirozonas aspektiem. Sanāksmes laikā plānots uzklausīt Eiropas Centrālās Bankas (ECB) Uzraudzības valdes priekšsēdētājas ziņojumu un Vienotās noregulējuma valdes (SRB) prezentāciju, kuru laikā sanāksmes dalībnieki tiks informēti par aktualitātēm. Paredzēta arī tematiskā diskusija par finanšu stabilitāti Ekonomikas un monetārajā savienībā (EMU), kā arī par dalībvalstu iesniegto Budžeta plānu novērtējumu. Paplašinātajā Eirogrupas formātā dalībnieki pārrunās šā gada oktobra Eirosamita sanāksmes notikumus, Ekonomikas un monetārās…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

No 5. līdz 6. novembrim Finanšu ministrijas pārstāvji piedalās Eirogrupas un Eiropas Savienības (ES) Ekonomisko un finanšu jautājumu padomes (ECOFIN) sanāksmē, kas notiks Briselē, Beļģijā.

Eirogrupā plānots pārrunāt aktuālākos ekonomikas un finanšu jautājumus, tostarp par Banku savienību – eirozonas aspektiem. Sanāksmes laikā plānots uzklausīt Eiropas Centrālās Bankas (ECB) Uzraudzības valdes priekšsēdētājas ziņojumu un Vienotās noregulējuma valdes (SRB) prezentāciju, kuru laikā sanāksmes dalībnieki tiks informēti par aktualitātēm. Paredzēta arī tematiskā diskusija par finanšu stabilitāti Ekonomikas un monetārajā savienībā (EMU), kā arī par dalībvalstu iesniegto Budžeta plānu novērtējumu.

Paplašinātajā Eirogrupas formātā dalībnieki pārrunās šā gada oktobra Eirosamita sanāksmes notikumus, Ekonomikas un monetārās savienības (EMU) padziļināšanu un Eiropas Stabilitātes mehānisma (ESM) reformu, turpinot diskusiju par ESM instrumentu kopuma pārskatu un ESM nākotnes lomu, kā arī par publiskā atbalsta instrumenta Vienotajam noregulējuma fondam dizaina elementiem. Dalībnieki apspriedīs arī Banku savienības Ceļa karti, lai uzsāktu politiskās diskusijas par Eiropas noguldījumu apdrošināšanas sistēmu (EDIS).

Savukārt ECOFIN sanāksmes laikā plānots diskutēt par digitālo pakalpojumu nodokļa kopējo sistēmu attiecībā uz ieņēmumiem, ko rada konkrētu digitālo pakalpojumu sniegšana. ECOFIN dalībnieki pārrunās arī digitālo pakalpojumu nodokļa direktīvas tvērumu, darbības izbeigšanas nosacījumus un turpmākos pasākumus. Direktīvas pieņemšana ir viena no Austrijas prezidentūras galvenajām prioritātēm.

ECOFIN sanāksmē uzklausīs arī Eiropas Revīzijas palātas ikgadējā ziņojuma prezentāciju par 2017. finanšu gada ES budžeta īstenošanu. Tāpat tiks pārrunāti Padomes secinājumi par ES statistiku un klimata pārmaiņu pielāgošanās pasākumu finansēšanu.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: