0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻIES Tiesa: PVN jāatmaksā saskaņā ar rēķiniem, nevis pieteikumu

ES Tiesa: PVN jāatmaksā saskaņā ar rēķiniem, nevis pieteikumu

Pēc "Sorainen" informācijas

Eiropas Savienības Tiesa pieņēmusi lēmumu saistībā ar pievienotās vērtības nodokļa (PVN) atmaksu veikšanu, kas paredz, ka nodokļu administrācijai, kas pieņem lēmumu par PVN atmaksu komersantam, nosakot atmaksājamās summas lielumu, primāri jāvadās pēc uzņēmuma iesniegtajos rēķinos, nevis PVN atmaksas pieteikumos norādītajām summām, informē zvērinātu advokātu birojs "Sorainen". Tiesas precedents radies pēc Beļģijas uzņēmuma "CHEP Equipment Pooling" prasības pret Ungārijas ieņēmumu dienestu.  CHEP Ungārijā iegādājās paletes, ko pēc tam iznomāja savām meitassabiedrībām dažādās dalībvalstīs. Par palešu iegādi CHEP kā Beļģijas PVN maksātāja iesniedza Ungārijas nodokļu iestādei PVN atmaksas pieteikumu. Ungārijas nodokļu administrācija apstiprināja PVN atmaksu daļēji, rīkojoties pēc principa atmaksāt mazāko iespējamo…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Eiropas Savienības Tiesa pieņēmusi lēmumu saistībā ar pievienotās vērtības nodokļa (PVN) atmaksu veikšanu, kas paredz, ka nodokļu administrācijai, kas pieņem lēmumu par PVN atmaksu komersantam, nosakot atmaksājamās summas lielumu, primāri jāvadās pēc uzņēmuma iesniegtajos rēķinos, nevis PVN atmaksas pieteikumos norādītajām summām, informē zvērinātu advokātu birojs "Sorainen".

Tiesas precedents radies pēc Beļģijas uzņēmuma "CHEP Equipment Pooling" prasības pret Ungārijas ieņēmumu dienestu.  CHEP Ungārijā iegādājās paletes, ko pēc tam iznomāja savām meitassabiedrībām dažādās dalībvalstīs. Par palešu iegādi CHEP kā Beļģijas PVN maksātāja iesniedza Ungārijas nodokļu iestādei PVN atmaksas pieteikumu.

Ungārijas nodokļu administrācija apstiprināja PVN atmaksu daļēji, rīkojoties pēc principa atmaksāt mazāko iespējamo summu -  ja rēķinā PVN summa bija mazāka par pieteikumā norādīto, tad atmaksāja tikai rēķinā norādīto apmēru; ja rēķinā norādītais PVN bija lielāks par pieteikumā norādīto – atmaksāja tikai pieteikumā norādīto summu. Tiesa skatīja strīdu par otro situāciju – kur uzņēmums būtu tiesīgs atgūt lielāku summu, nekā norādīts pieteikumā.

ES Tiesa norādīja, ka ES PVN Direktīva nepieļauj, ka nodokļu administrācija, kas ir guvusi pārliecību, ka faktiski samaksātā PVN summa rēķinā ir lielāka nekā pieteikumā norādītā summa, atmaksā PVN tikai pieteikumā norādītās summas apmērā. Ungārijas administrācija varēja ar rūpību un atbilstoši līdzekļiem aicināt nodokļa maksātāju labot savu atmaksas pieteikumu. Respektīvi – Ungārijas nodokļu administrācijai bija pienākums precizēt pieteikumā norādītās summas.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: