0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

GRĀMATVEDĪBADEKLARĀCIJAS UN PĀRSKATIGrozījumi par PVN deklarācijas iesniegšanas un aizpildīšanas kārtību

Grozījumi par PVN deklarācijas iesniegšanas un aizpildīšanas kārtību

Pēc VID informācijas

  Valsts ieņēmumu dienests (VID) informē, ka Saeimā 2024. gada 18. jūnijā ir pieņemti grozījumi Ministru kabineta 2013. gada 15. janvāra noteikumos Nr. 40 "Noteikumi par pievienotās vērtības nodokļa deklarācijām" (turpmāk – noteikumi Nr. 40), kas stājās spēkā  22. jūnijā. Grozījumu mērķis ir saskaņot pievienotās vērtības nodokļa (PVN) deklarācijas iesniegšanas un aizpildīšanas kārtību atbilstoši grozījumiem Pievienotās vērtības nodokļa likumā saistībā ar iekšzemes nodokļa maksātāja reģistrācijas VID PVN  maksātāju reģistrā robežvērtības skaitļa vērtības palielinājumu. Grozījumi noteikumos Nr. 40 veikti atbilstoši: Pievienotās vērtības nodokļa likuma 116. panta trešajai daļai, lai pilnveidotu regulējumu daļā par iekšzemes nodokļa…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

 

Foto: Unsplash.com

Valsts ieņēmumu dienests (VID) informē, ka Saeimā 2024. gada 18. jūnijā ir pieņemti grozījumi Ministru kabineta 2013. gada 15. janvāra noteikumos Nr. 40 "Noteikumi par pievienotās vērtības nodokļa deklarācijām" (turpmāk – noteikumi Nr. 40), kas stājās spēkā  22. jūnijā.

Grozījumu mērķis ir saskaņot pievienotās vērtības nodokļa (PVN) deklarācijas iesniegšanas un aizpildīšanas kārtību atbilstoši grozījumiem Pievienotās vērtības nodokļa likumā saistībā ar iekšzemes nodokļa maksātāja reģistrācijas VID PVN  maksātāju reģistrā robežvērtības skaitļa vērtības palielinājumu.

Grozījumi noteikumos Nr. 40 veikti atbilstoši:

  • Pievienotās vērtības nodokļa likuma 116. panta trešajai daļai, lai pilnveidotu regulējumu daļā par iekšzemes nodokļa maksātāja reģistrācijas PVN maksātāju reģistrā robežvērtības skaitļa vērtības palielinājumu;
  • Saeimā 2023. gada 7. decembrī pieņemtajam likumam "Grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā", kas stājās spēkā 2024. gada 1. janvārī.

Ņemot vērā, ka Pievienotās vērtības nodokļa likuma 59. panta pirmajā daļā ietvertā iekšzemes nodokļa maksātāja reģistrācijas VID PVN maksātāju reģistrā robežvērtība nākotnē var tikt mainīta un lai izslēgtu nepieciešamību pēc atbilstošu tehnisku grozījumu veikšanas, noteikumu Nr. 40 2. punktā un 16.1. apakšpunktā ir veikti redakcionāli precizējumi.

Atbilstoši veiktajiem grozījumiem noteikumu Nr. 40 2. punktā un 16.1. apakšpunktā vairs nav jānorāda konkrēts reģistrācijas VID PVN maksātāju reģistrā robežvērtības slieksnis, bet gan ir iekļauta atsauce uz Pievienotās vērtības nodokļa likuma 59. panta pirmo daļu, kurā šī vērtība ir noteikta atbilstoši konkrētajā brīdī esošajai robežvērtības sliekšņa vērtībai.

Atgādinām, ka ar grozījumiem Pievienotās vērtības nodokļa likumā, kas stājās spēkā 2024. gada 1. janvārī, 59. panta pirmajā daļā ietvertā iekšzemes nodokļa maksātāja reģistrācijas VID PVN maksātāju reģistrā robežvērtības skaitlis 40 000 eiro aizstāts ar 50 000 eiro. Līdz ar to iekšzemes PVN maksātājs ir tiesīgs nereģistrēties VID PVN maksātāju reģistrā, ja tā veikto ar PVN apliekamo preču piegāžu un sniegto pakalpojumu kopējā vērtība iepriekšējo 12 mēnešu laikā nav pārsniegusi 50 000 eiro (iepriekš- 40 000 eiro).

Šie grozījumi attiecas uz fiziskajām personām, kuras veic saimniecisko darbību un ir reģistrētas VID PVN maksātāju reģistrā un kurām saskaņā ar Pievienotās vērtības nodokļa likuma 115. panta piekto daļu taksācijas gada laikā PVN taksācijas periods no viena ceturkšņa mainās uz kalendāra mēnesi saistībā ar taksācijas gada laikā veikto ar nodokli apliekamo darījumu vērtības pārsniegumu pār Pievienotās vērtības nodokļa likuma 59. panta pirmajā daļā noteikto reģistrācijas slieksni, un kuras iesniedz apvienotu deklarāciju par visiem iepriekšējiem kalendāra ceturkšņa mēnešiem.

Tāpat izmaiņas skar juridiskās personas - reģistrētos PVN maksātājus, uz kuriem arī attiecas iepriekšminētais regulējums.

Lasiet arī: